Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hónaposan szívesen eszi a...

10 hónaposan szívesen eszi a mi ételünket, amit neki készítek viszont nem, mi a teendő?

Figyelt kérdés
Adjak a mienkból ebédet és vacsit, vagy kínozzam a saját ételével? Soha nem evett jól, most sem és már nem tudom hogy cselekszem helyesen...mit ajánlotok?
2012. júl. 16. 11:03
 1/8 anonim ***** válasza:

Én ennyi idősen a mi ételünkből adtam neki, mert mi nem szeretjük a fűszeres ételeket.

Ha viszont ti fűszeresen esztek, akkor még a fűszerezés előtt vegyél ki neki belőle.

2012. júl. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Adj a tiétekből, előbb-utóbb úgyis azt fogja enni. Csak persze az életkorának megfelelő ételekkel kezdd, ne kapjon olyat, ami nem neki való, de ezt nyilván te is tudod.
2012. júl. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Akkor adj neki a tiétekből, gondolom az jobban ízlik neki mert nem annyira püré, és fűszeresebb, ízletesebb.

Olyanokat főzz, amiből ehet ő is, pl. Zöldség leveseket, borsó, zöldbab, karfiol, húslevesből burgonya répa husi.

Lecsó, töltött paprika, rakott kel, rakott karfiol, burgonya cukkinivel husival lesütve tepsiben. Főzelékek.

Inkább olyan ételeket Készíts amiben van zöldség, de eheti a paprikás csirkét tésztával, vagy pörköltet nokedlivel, fasirt burgonyapürével, de neki fontos a sok zöldség!

2012. júl. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Értem, mi sem eszünk fűszeresen és sok zöldséget eszünk, tehát nem lesz gond, remélem. Mindent kóstoltatnom kell??? Pl. paprikáscsirkét? És másnap eheti?
2012. júl. 16. 11:17
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha ízlik neki nyugodtan adj annyit amennyit szeretne.:)
2012. júl. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

én ekkor úgy főztem, hogy ő is ehesse. tehát a habarásba joghurtot tettem, nem tejfölt vagy tejet. a csípős ételeket kihagytam.


ha a hozzávalókat már ismeri, akkor nem kell kóstoltatni. ha nem, akkor viszont egyenként.

2012. júl. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egyetértek, adhatod neki a rendes adagot.
2012. júl. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

10 hónaposan szerintem már nagyjából mindent kóstolt...

Kisfiam is 10 hónapos korától eszi azt mint mi, semmi baja,nagyon jó evő 21 hónapos fiú:)

Én ekkor már nem kóstoltattam külön, hiszen azért az alap dolgokat már ismeri.

2012. júl. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!