Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire figyeltek folyamatosa...

Mennyire figyeltek folyamatosan rá, hogy mit szed fel a baba?

Figyelt kérdés
15 hónapos lesz a lánykám és már nagyon szépen megy, 1 évesen kezdte körülbelül a járást. Sokat megyünk parkba, sétálóutcára, de mostanában csak úgy simán is sétálni, babakocsit tolom, ő pedig egyre ügyesebben jön velem. Viszont egyszerűen iszonyat mennyiségű szemét van mindenhol, ezt most vettem észre jobban, mint eddig. (Egyre jobban utálom az embereket, én sose szemeteltem.) Nagyon nehéz úgy sétálni vele, hogy egyik kézzel babakocsit tolok, aztán folyton ugrálok oda hozzá, hogy kiszedjem a kezéből, ami nem túl jó. Általában a legtöbb dolgot hagyom neki, de egyre jobban kiborít, hogy 1 négyzetméteren belül 15 db cigicsikk van a sétálóutcán...és következetesen mindig mintha direkt ezeket venné fel. Igyekszem tanítani neki, hogy ezeket ne szedje fel, de nem igazán érti, eleve nehéz megkülönböztetnie, hogy egy sima fehér papír és egy fehér csikk között mi a különbség. A szájába nem veszi már a dolgokat, de akkor is zavaró. Ti mennyire korlátoztátok mit szed fel?
2012. júl. 19. 09:03
 1/1 anonim ***** válasza:

Hát igen, a cigicsikkeket nem engedem én sem, idővel csak megtanulja, hogy azt nem szabad fogdosni. Nálunk a játszótéren SÖRÖS dobozokkal is szoktunk találkozni, persze az kicsi, színes, fénye, azonnal felveszi. Ezt sem szabad.

Próbálom elvinni a virágokhoz, fákhoz, nézzük meg a leveleket, gyűjtsünk kavicsokat, keressünk csigát, ilyenek. A fadarabokat, ágakat is felveheeti, gyűjtjük a kisautóba/vödörbe...

2012. júl. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!