Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy lehet ezt birni? Ket...

Hogy lehet ezt birni? Ket kisgyerekkel egyedul, + egy anyos

Figyelt kérdés
kulfoldon elek, mindenkim otthon el Magyarorszagon. Van egy 9 honapos kisfiam es egy ket eves kislanyom. Senki sem segit, teljesen rammarad a fozes mosas takaritas . A ferjem ormeny , ok elvarjak, hogy a kajat elerakjam, semmit /szo szerint/ sem segit. Az anyosekhoz KELL mennem hetente ketszer-haromszor , ok persze ilyenkor babusgatjak a gyerekeket , de allandoan szem elott tartom oket, akkor sem tudok pihenni, mert mindent rajuk hagynak /pl. jatek kozben ugralva almaval eteti, mert epp a gyerek azt akarja/ A 9 honapost meg allandoan kezben tartogatjak es a napokon , amikor egyedul vagyok elvarja tolem a pici. A nagyobbik is hisztis, hogy miert nem az van csak amit o akar, mert naluk minden meg van engedve. Az anyos nem szeret engem, mert nem az o "fajtajuk' vagyok, szoval hiaba kerem meg par dologra , nagy ivben.... nem tudom mennyire vagyok ertheto.. most aludtak el a gyerekek , egy hosszu nap van mogottem, mindkettovel orditok egesz nap, ugy erzem osszeroppanok.. most meg megol a lelkiismert, miert kiabaltam veluk.. :(

2012. júl. 20. 05:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

majd egyszer jön egy pont amikor tullönek végre a célon és onnantol le fogod sz.ni hogy megfelelsz e nekik vagy nem. én is külföldön élek, anyosék kikészitettek, egyedul voltam, aztán meglett végül az a pont. mostmar én bizony teszek vastagon rá hogy megfelel e minden amit mondok vagy teszek. azt csinalok amit akarok es kesz. és tudod mit? bele se szolnak mar :D

nemtudom dolgozol-e, mert vegulis ha a férjed dolgozik, föleg sokat, akkor vegulis gondolhatják hogy neked ez a munkád, hogy otthon csinálod amit kell. én mondjuk a helyedben keresnék munkát ha eddig nem és probalnek a magam labara allni hogy ne legyek kiszolgáltatva legalább. de ha dolgozol, akkor egyertelmu hogy befejezném hogy mindent megcsinálok. ki a fenét érdekel hogy mit várnak el? ez a te életed nem az övék. ne tedd tönkre a saját életed mások elvárásai szerint. ök sem többek mint te, ugyanolyan emberek, nem szabhatják meg hogy neked mit kell csinálni.

amugy ahol én élek, volt szerencsém találkozni pár örmény bevándorloval, hát mit ne mondjak. öszintén sajnalom. volt egy idösebb ormény nö, ugy felhuzott a hulyeségeivel nem is egyszer, pedig még én segitettem neki - azt hittem rosszul hallok - de még arra is képes volt beszolni :D

2012. júl. 20. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
51%

Hát nem irigyellek egy örmény pasival! Az én férjem kínai, de ő mindent megtesz, amire megkérem, elmegy a boltba, ha nekem más dolgom van, segít takarítani, stb, pedig én itthon is vagyok, mert várandós vagyok, és nem tudok dolgozni így (nem adnak munkát várandósoknak, nehogy megterheljék magukat. Milyen cukik, mi? :D). Egy barátnőm Pekingben összejött egy örmény pasival pár hónapra. Egy életre megbánta. A pasi semmibe vette az igényeit, ellenben tömte fűvel, meg piával, de pl nem engedte, hogy találkozzon egyedül a barátaival, főleg a fiú barátaival, és ha még is megtette, akkor kapott két pofont. Pedig a csaj egy független, nagyon jófej lányzó, aki értelmes és okos is, de hogy hogy találta magának ezt a pasit, nem is értem! Állítása szerint minden örmény ilyen, mármint a férfiak, hogy csak a pasinak lehet igaza, mert ő dolgozik, a nő meg csak nevelje a gyereket, főzzön, mosson, takarítson, és ha visszadumál, elintézik pár pofonnal.

Lehet, hogy szerelmes vagy, vagy voltál, amikor hozzámentél, de szerintem jó nagy butaság volt, főleg mivel lekorlátoztad magad háziasszonnyá. Szegénykém, tökre sajnállak. Igazából attól féltelek, hogy ha visszadumálsz, vagy megmondod a párodnak, hogy jó, nem érdekel, elmész dolgozni, és a gyerekek ugyanúgy az ő felelőssége, mint neked, akkor jól elagyabugyál. Remélem nem így lesz, és a sarkadra tudsz állni, ha meg nem, akkor sürgősen elszöksz onnan! :)

Anyósnak meg mondd meg, hogy te vagy a gyerekek anyja, az van amit te mondasz. Ő se szól bele, hogyan kezeli a saját gyerekeit. Magyarországon ez meg ez a szokás, tartsa tiszteletben, ahogyan te is tiszteletben tartod az ő szokásaikat. Ennyi.


Sok sikert és fel a fejjel!

2012. júl. 20. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ő se szóljon bele.... bocsi, elírtam. :D
2012. júl. 20. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hol élsz külföldön? Régen is így viselkedett a férjed amikor mondjuk összejöttetek, stb.

Mi az hogy KELL menned az anyóshoz? És ha nem mész egy hétig akkor mi történik?


Én a helyedben elválnék és visszaköltöznék Magyarországra, ahol a családod van.

2012. júl. 20. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Bocsánat, hogy nem lesz építő a hozzászólásom, de igazából erre számítanod kellett, amikor úgy döntöttél, hogy egy ennyire más kultúra tagjává akarsz válni, ráadásul ott is élni közöttük. Az ő normáikat kell követned. Ez valamilyen szinten nyilván kiderült az együtt járásotok alatt, nem igazán vetheted a férjed szemére, hogy nem segít semmit, ha egyszer egy olyan közösségbe illeszkedsz be, ahol az a természetes, hogy az asszony csinál mindent.


Sajnos ezt te választottad magadnak. :-( Megszoksz vagy megszöksz, más út nincs sajnos. A férjed több mint valószínű, hogy nem fog megváltozni, ha egyszer az ő felfogásuk szerint normális, ahogy éltek. Anyósod pedig ha két unoka után sem adta fel az ellenszenvét veled szemben, akkor ő is ilyen típus, valószínűleg sosem fogja túltenni magát azon, hogy nem örmény lány vagy. Főleg ha még látja is rajtad, hogy nem tetszik a örmény életvitel.

2012. júl. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!