Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel előzzem meg, hogy...

Mivel előzzem meg, hogy babámat a bolhák megcsípkedjék? Esetleg az off szunyogriasztó jó lenne?

Figyelt kérdés
Babám 7 hónapos, és van egy rokonunk aki tanyán lakik és nagyon sok náluk a bolha. Ha kimentünk mindig tiszta csípések lettünk. :( Mióta babám megszületett mindig ők jártak be hozzánk és már nagyon kérdezik, hogy mikor megyünk ki hozzájuk, mega tata is látni szeretné a babát..... Eddig halogattuk, de már nem akjuk tovább halogatni a dolgot és hát a tata sem fiatal már és még csak képen látta, de ezek a fránya bolhák.... Nem tudom mivel tudnám megelőzni, hogy a babát megcsípkedjék, de ki is tudjunk menni. Örök életre nem mondhatom, hogy nem megyünk valamikor ki kellene menni már, ráadásul családi összejövetel is lesz a közeljövőben. Köszi a válaszokat előre is.
2012. júl. 29. 07:57
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez így kicsit gáz:)

Nekem a bolha nyakörv jutott eszembe, hogy valami olyan ruhát kéne ráadni, mondjuk kisnadrág aminek van zsebe, abba bele varrnék egy kis darab a bolhairtó nyakörvből, így nem érintkezik a baba bőrével, és távol tartaná a bolhákat.

A szúnyog riasztó nem biztos hogy hatna, mert az szúnyogokra van, meg csak 1-2 órát hat, utánna meg ott fújnád mindenki előtt, hol öt szúnyog sehol, és bizony elég erős szaga van!

Ha csak a hordozóban vagy babakocsiban lenne, akkor talán nem csípnék meg, de mivel mindenki meg akarja majd fogni, simán átmennek a bolhákat a pairól a gyerekre, vagy csak leteszedbaz ágyra, vagy a földre hogy másszon, és már bele mászhatnak a ruhájába.

2012. júl. 29. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem vinném oda!
2012. júl. 29. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia! Hát szerintem megelőzni nem tudod, ha csak nem szólsz nekik, hogy végezzen bolhaírtást mielőtt mentek. Ez nagyon kellemetlen dolog, de én se vinném oda, hanem valami köztes helyen találkoznék velük.Szegény babód gondolom hetekig vakarózna, és ha esetleg még haza is visztek belőle akkor még az írtásra is gondod lehetne.
2012. júl. 29. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
66%
Mond meg nekik, hogy permetezzenek le mindent neocidollal,az állatorvosnál lehet kapni! Nekünk is van ilyen rokonunk, én megmondtam nekik, meg is tették :)
2012. júl. 29. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem normális dolog az, hogy valakinél nyüzsögnek a bolhák. Aki állatokat tart, az is tehet ellene, hiszen a XXI. században élünk.


Kerek-perec kijelentheted, hogy addig, amíg a bolha-problémával nem csinálnak valamit a rokonaid, addig nem viszitek oda a babát. Ebben az esetben nem Te vagy az, aki nem gondolkodik normálisan...


A másik megoldás az lehet, hogy a tatát berakjátok egy kocsiba, és valahol a tanyán kívül találkozik a babával. Én nem vagyok egy "túlaggódós" szülő, de biztosan nem vinnék pici babát bolhatanyára... (Nem mellesleg macskákat tenyésztettem, volt már bolhafertőzés nálunk is, és megoldható. Igaz, ki kellett takarítani az egész lakást, szőnyegeket, bútorokat, plusz a macskákat kezelni, de megoldottuk.)

2012. júl. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Válaszolva a kérdésedre:baba boltokban van kimondottan csecsemőknek,babáknak való riasztó szer.Én semmiképpen nem használnám az OFF-ot,mert lehet olyan anyagokat tartalmaz,amire érzékenyek még ilyen korban.Azt hiszem a Chicco-nak is van;de az eladó tuti tud segíteni.

Mivel nem oda akartok költözni,csak gondolom egy viszonylag gyors látogatásról van szó,nem hiszem,hogy felelősségre kellene vonnod a családot.Ez van sajnos és kész.Megelőzhető a dolog így is,ez lényegesen egyszerűbb és nem lesz belőle családi botrány.

2012. júl. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!