Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit főzzek 1 éves babámnak és...

Mit főzzek 1 éves babámnak és magunknak?

Figyelt kérdés

Babám hozzátáplálása kapcsán kezdtem csak főzöcskézni, főzni tanulni.

Most, hogy már 1 éves, váltanék és nem csak neki, hanem a családnak főznék, amiből már ő is ehet.

Próbálok listát készíteni - ki mit szeret alapon.

Mondanátok ételeket? Egyszerű, könnyen elkészíthetőkre gondoltam. Köszönöm.



2012. aug. 4. 12:29
 1/8 anonim ***** válasza:
73%

Szia!Én babám most múlt 14 hós.

Ma húslevest és pizzát főzök-sütök

2012. aug. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Főzelék, főzelék...

ezt nem sorolnám fel, minden főzelék mehet...

ez egészséges, egyszerű...


levesek, sok zöldséggel...


tészta hússal, sajttal, stb..


sült hús, rakott kel, rakott karfiol,

2012. aug. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Sült csirkecomb burgonyapürével. Tökfőzelék fasirttal. 1 évesen ez volt a kedvenc!
2012. aug. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Most ebédeltünk:rizi-bizit csináltam,rántott hússal(karajból).A húst kicsire összevágtam neki.

Szereti a lencsefőzeléket is pörkölttel,burgonyafőzeléket,evett már brassóit is,sült csirkemellet burgonyával,cukkinit,mackot,rakott zöldbabot,tejfölös-sajtos tésztát,túrós tésztát,tepsis krumplit,csirkecombot sütve.Hirtelen ennyi jut eszembe.

2012. aug. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
1 éves már ehet mindenfélét. Lehet már próbálkozni a tejes dolgokkal is. Én már 10 hónapos korától nem főztem külön a kisfiamnak. Azt ette amit mi, ebben már voltak pörköltek is, persze nem zsírosan, fűszeresen.
2012. aug. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
50%
Rakott karfiooooool :D imádja és mi is :D Megfőzöd a rózsákra szedett karfiolt sós vízbe, kicsit roppanósra :) Félre teszed lecsepegni ha kész! Majd a darált husit (bármilyen lehet) lepiritod egy kis paprikás hagymán! Rizst főzől sós vízbe! Mikor ez a három dolog elkészült (egyszerre is főzheted őket hamarabb kész) akkor tepsibe rétegezed Rizs, husi, karfi a sorrend ezután nyakon öntöd két nagy tejföllel :D 30 percig sütöd...... NINCS OLYAN AKI EZT NE SZERETNÉ :D Figyelj arra hogy ne fűszerezd illetve sózd el a dolgokat mert akkor nagyon szerelmes lesz a végeredmény :)
2012. aug. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ma az ebéd meggyleves. Nagyon egyszerű elkészíteni, 2 üveg meggybefőtt felforralod, teszel bele ízlés szerint cukrot és ha felforrt behabarod tejszínnel, vagy tejföllel, ki hogy szereti.

A második bolognai spagetti, amit úgy készítek, hogy 2 üveg bolognai szósz, darált husi plusz teszek hozzá 2 darab cukkinit kockákra vágva, és 2 konzerv hámozott paradicsomot, az egészet főzöm pár percig, hogy a cukkini megpuhuljon picit, majd tésztával rétegezve egy jénai tálba teszem és be a sütőbe fél órára, tálalásnál tetejére sajt. A másfél éves fiam kedvence.


A rakott dolgokat is szívesen ette már 1 évesen, rakott brokkoli, karfiol, krumpli.

Főzelékek pikk pakk megvannak, borsófőzelék fasírttal, krumplifőzelék, zöldbabfőzelék, sóska, spenót.


Mártások pl paradicsommártás, meggymártás főtt husival főtt krumplival fél órás kaja és könnyen el is tudja rágni.


Sült csirkecomb krumplipürével


Nálunk még nagy sláger a gyros. Csirkemellet apró darabokra vágod, bepácolod gyros fűszerbe és serpenyőben megpirítod. Hozzás sült krumpli és sok friss zöldség tzatziki mártással, ami egy nagy poharas natur joghurttal és tzatziki salátafűszerrel 2 perc alatt elkészíthető.

2012. aug. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az ötleteket!!
2012. aug. 4. 17:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!