Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy néz ki a napirendetek...

Hogy néz ki a napirendetek kiskorkülönbséggel született gyerekekkel, ha nincs segítséged napközben?

Figyelt kérdés
20 hónap lesz köztük
2012. aug. 15. 15:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Az enyémek között 19 hónap van. A nagyobbik napirendjéhez próbálom igazítani a kisebbikét. Hiszen az már bevált, jól működik, és ő már legalább benne van ebben a körforgásban (nagyobbik). A kicsit az elején nehéz volt ez miatt rögtön kiszolgálni, de gyorsan beleszokott. Egyedül a délben ebédelés és utána altatás volt nehéz. Ezt nehezen egyeztettem össze, de aztán mára már ez is sikerült. (7 hós a kicsi)

6.30-7.30 ébredés kicsi szoptatása, majd közös reggeli a nagyobbikkal

délelőtt most már főzök, de az első 2-3 hónapban elhoztuk az ebédet a közeli bölcsiből (nagy segítség)

11.00 kicsi ebédel

11.30 nagy ebédel, de van hogy egyszerre esznek

12.00-12.30 nagy altatás + kicsi szoptatás

délután játék

18.30-19.00 vacsora ált. nagy és kicsi egyszerre

19.30 fürdés (ekkor apa már biztos itthon van)

20.00 kicsi alvás

20.00-21.00 nagy alvás


Nagyjából ennyi!

2012. aug. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem is 20 hó van a két kisfiam között, és fontosnak tartottam a napirendet már a legeljétől, hogy flottul menjenek a dolgok.

Bár az első egy-két hónap elég kuszaság volt- nyilván a picinek még csúszott a napja, attól függően, hogy éjszaka mennyi időközönként kelt enni.

Tápis volt a baba, az esti 8-as fürdetést lőttem be fixnek- fürcsi után kaja- és alvás a picinek- de ő elég hamara átaludta az éjszakát, és éjjel nem is 3-4 hanem inább 6-7órákat aludt már a kezdetektől- így ennek függvényében csúszott pár hétig a napunk.

Mikor beállt a nap, akkor így nézett ki: (Picikém csak 4xevett egy nap-ő ilyen takarékos fajta volt. :) reggel7kor, délben, 4kor és este8kor.)

Reggel a pici 7kor kelt evett- utána visszaaludt.

Nagyobbik kb fél8-8kor kelt, pont miután a pici már visszaaludt- mire vele összebújtunk kicsit, felöltözött, fogmosás, akkor a pici újra megébredt.

Picit is felöltöztettem, kihoztam a nappaliban, és még ő a járókában elvolt, nézelődött, addig a nagyobbikkal megreggeliztünk.

Délelőtt a pici jól elvolt, aludt még egy nagyot a járókában, addig mi a nagyobbal simán játszottuk, festettünk, ha valahova menni kellett- el tudtuk intzéni, mert a pici akkor a babakocsiban aludt.

Délben előbb megetette a picit, utána leraktam aludni, utána a nagyot és őt is. Ekkor 2.5-3szabad órám volt- mert ilyenkor nagyot aludt mind a kettő.

3-4között ébredés, evett a pici, 5körül uzsonna a nagyobbal.

Picikém 6-7ig aludt még egyet.

7 után eljátszottunk még kicsit, apa is jelen volt már, és kedődött a fürdés, vacsora és alvás.


Az elején biztos nehéz lesz, de majd beállnak a napok nálatok is.

Sok sikert a két gyermekhez!!!

2012. aug. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem a fiaim között két év két hét van. A nagy 2 éves a kicsi 2,5 hónapos. Napirendet próbálok bevezetni, mert másképp nem megy két kicsivel.


Reggel kb. 6-7 között kelnek. Akkor szopi, pelenkázom, kicsit beszélgetek vele, puszilgatom stb, majd megy a hintájába, ahol mostanában kezd el lenni. Nézelődik, fedezi fel a lakást. Amíg nézelődik, reggelizek a naggyal, majd fogmosás, öltözés, kicsi bohóckodás.


9 körül, mikor a kicsi alszik, a nagy eljátszik kicsit egyedül. (épitőkocka, rajzolás, mese stb. ) Ezalatt villámgyorsan takarítok, mosok, stb. ha főzők akkor előkészülődök stb..


10-kor kel a kicsi, akkor újabb szopi, szopi közben a nagy is odajön vmit együtt játszunk, vagy olvasok neki. Ilyenkor kap uzsonnát is a nagy. Szopi után Átöltözünk, ez majd' egy órás procedúra, és indulunk sétálni. Sok esetben ebédért megyünk, így megspórolom a főzésre szánt időt. Tehát kb. 11-től délig levegőn vagyunk, a pici addig alszik, a nagyot meg fárasztom, ez az idő róla szól.

(ha esik az eső, akkor a kicsi nyitott ablaknál alszik, a nagy meg "segít nekem főzni". Ezek a nehezebb napok..)


Délben ebédel a nagy, a kicsi ilyenkor még vagy alszik, vagy nézelődik, vagy éppen sír. (Borzalmas amikor síros napja van, mert nem vagyok a sírni hagyjuk nevelés híve de van amikor nem tudom felvenni)Ebéd után a nagy alszik.

Kb. egykor van a kicsinek szopi, szerencsés napokon én is le tudok dőlni, és hárman alszunk együtt. Ha nem alszik akkor "játszunk", ez az idő a picié.


Három körül kel a nagy, ez időben a pici még/már ismét alszik. Adok a nagynak uzsonnát, meg pakolok kicsit.


Négykor szopi. Újabb készülődés a délutáni sétára. 5-6-ig séta/játék a naggyal. Ilyenkor már csak picit szundit a kicsi a babakocsiban, utána egészen estig nem alszik semmit.


7-kor van újabb szopi, és vacsi a nagynak. Ilyenkor ér haza apa. Utána játék, babamasszázs, torna, hancúrozás, fűrdés mindkét gyerkőccel, de ezt már közösen csináljuk.



9-10 fele jön a nagy szopizás, ami közel egy óráig tart (!!)Ez idő alatt a nagynak vagy mesét olvasok, vagy mesét néz. Ez után az alvás következik.


Sajna még nem alussza át a kicsi az éjszakát. Éjjel megébred olyan 3 körül, de evés után hamar visszaalszik.Az is előfordul, hogy kétszer kel éjjel. Nem könnyű.


Hozzáteszem, ezt nem volt egyszerü kialakítani. Az első négy hétben olyan volt mintha csak ordítana a kicsi és rohánas volt az egész nap. Mostmár valamivel jobb, de még mindig nagyon fárasztó. A lényeg, hogy már néha élvezni is tudom a napokat, úgyhogy kitartás.


Mikor megtudtam, hogy terhes vagyok, egyből elkezdtem a nagyot szoktatni a szobatisztaságra, és az önálló evésre/játékra. Ez mind hatalmas segítség most.


Eleinte nehéz lesz, de ha beállnak a napok, akkor majd láthatod a két kisgyerekes család szépségét is.

2012. nov. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!