Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aludj jól gyermekem módszert...

Aludj jól gyermekem módszert leírná valaki pár mondatban?

Figyelt kérdés
itt olvastam róla, a könyvet megtaláltam neten, el is fogom olvasni, de ha addig is mondanátok róla dolgokat, hogy zajlik elméletben, hogy kell csinálni, hogy nagyjából átlássam, azt megköszönném. Ha még ez mellé személyes tapasztalat is van, az nagyon jó :)

2012. aug. 20. 20:14
 1/3 anonim ***** válasza:
60%

Az egész arról szól, hogy lerakod a gyereket aludni. Ha sír akkor bizonyos időnként bemész hozzá, de nem veszed ki az ágyból. Mindig valami szöveget kell mondanod, és minden egyes alkalommal amikor bemész ugyanazt kell mondanod. Pl. "Nézd, itt vannak a macikák a függönyön és ők is alszanak, mert este van. Alszik a plüss kutyus , az óra a falon, a zenélőforgó, és mind itt lesz amikor reggel felébredsz. Anya is alszik, csak a saját ágyábanb és anya is reggel újra itt lesz" Vagy valami hasonlót, de mindig ugyanazt mondd.


" a célunk nem az, hogy elhallgasson vagy lecsillapodjon vagy elaludjon: csak azért megyünk be, hogy lássa és tudja hogy nem hagytuk el. Ezért aki bemegy, annak kellő távolságra kell állnia a ágytól, hogy a gyerek bele ne csimpaszkodjon"


Én mindig fölé hajoltam, de nem nyúltam hozzá.artamok, avagy hány percig kell várni a szülőknek, mire bemennek:



2. nap Első várakozás 3 perc második várakozás 5 perc harmadik várakozás 7 perc majd minden további várakozás 7 perc


3. nap Első várakozás 5 perc második várakozás 7 perc harmadik várakozás 9 perc majd minden további várakozás 9 perc


4. nap Első várakozás 7 perc második várakozás 9 perc harmadik várakozás 11 perc majd minden további várakozás 11 perc


5. nap Első várakozás 9 perc második várakozás 11 perc harmadik várakozás 13 perc majd minden további várakozás 13 perc


6. nap Első várakozás 11 perc második várakozás 13 perc harmadik várakozás 15 perc majd minden további várakozás 15 perc


7. nap Első várakozás 13 perc második várakozás 15 perc harmadik várakozás 17 perc majd minden további várakozás 17 perc


Nekem 3. napnál magától elaludt. Nem is sírt. most 14 hónapos. 5 hetes korától altattam igy, most este 8- reggel 10-ig alszik.


Fiam 10 éves, és őt is igy altattam annak idején, nála is pár nap volt.


Én mértem stopperral az időt, és mindig csak én mentem be, senki más

2012. aug. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
49%

az első nap lemaradt :

1. nap Első várakozás 1 perc második várakozás 3 perc harmadik várakozás 5 perc majd minden további várakozás 5 perc

2012. aug. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Nálunk már 14 hós, és pár hónapja átszokott hozzánk, de még itt is sokat ébred meg. Ezért gondolkodom valamin...

2012. aug. 22. 23:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!