Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megérett volna a bilizésre?...

Megérett volna a bilizésre? Ha igen, hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy sokan tettek már fel hasonló kérdést és előre leszögezném, hogy nem vitát szeretnék indítani. :) 19 hónapos a kisfiam. A bilit már régen elővettem, de eddig nem izgatta, most az utóbbi pár napban kezdte el érdekelni. Ráül ruhástól, elmondja, hogy pisilni, kakilni abba kell. Jön utánunk a wc-re és kérdezget, hogy mit miért csinálunk. Elneveztem a wc-t nagy bilinek, hogy lássa mi is abba végezzük a dolgunkat. :) Naponta többször is odajön és faggat, hogy "miért a bilibe kell"? Ha leveszem róla a pelust és ráültetem örül, és még nyomja is a kakit, persze nem jön semmi. Szerintetek megpróbálkozhatunk már komolyabban is vele, vagy hagyjam hogy ő "irányítson". Pisit, kakit jelzi, de nem előtte, hanem közben ha ép csinálja. Szokott itthon lenni, csupaszon, az egész házat körbe pisili, de a bili csak utána jut az eszébe. Ha már túl van rajta akkor hozza :) Nem tudom, hogy csináljam, fogjam és ne adjak rá pelust? Ilyen határozottan vonjam meg? Adnátok tanácsokat? Köszi előre is.
2012. aug. 21. 15:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Az enyém is ezeket csinálja (igaz ő 23 hónapos) de én még hagyom. Vagyis, ha lenne kert akkor hagynám, hogy pucéran vagy bugyiban szaladgáljon.

Amikor akar ráülhet a wc-re vagy bilire néha bele is pisil, de én úgy vagyok vele, hogy csak ismerkedik a dologgal. A nagyobbik lányommal is így volt aztán fél évvel később egyik napról a másikra szobatiszta lett. Nem volt nagyon baleset sem. Én nem vonnám meg tőle hirtelen a pelust, de ez én vagyok ettől még te próbálkozhatsz a dologgal nyugodtan.

2012. aug. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Nem szeretném én sem drasztikusan, hirtelen elvenni a pelust. Viszont sok helyen olvastam, hogy csak összezavarjuk vele a gyereket, ha hol ráadjuk, hol levesszük róla. Lehet inkább kivárok, meg látom, hogy mennyire gondolja komolyan a bilizést, csak nem szeretném elhalasztani az alkalmat..:(
2012. aug. 21. 16:06
 3/5 anonim ***** válasza:
Én akkor próbálkoznék továbbiakkal, ha reggel ébredés után bele tud pisilni kérésre a bilibe, és napközben, amikor már szerinted esedékes, szintén bele pisil ráültetéskor.
2012. aug. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
ha úgy gondolod, hogy készen áll akkor szerintem először tanuljátok meg, hogy kell levenni a bugyit és utána lehetne komolyabban foglalkozni a témával, persze csak olyan szinten, hogy leveszed róla otthon a pelust és bíztatod a bilire, ennél több nem kell mert tényleg kicsi még ahhoz, hogy vissza is tudja tartani. amíg meg ez a képesség nem alakul ki, addig igazán eredményt nem fogsz elérni, persze lehet, hogy ő már megérett rá
2012. aug. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Mazsi78 válasza:
Szia! Liberónál találsz leszoktató pelust, ami segít tudatosítani a bébinek,hogy nem frankó ha becsúszik... Erőltetni nem kell a bilit sem szerintem,ahogy a kajánál is "kínálni" kell a lehetőséget.
2012. aug. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!