Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha a baba kórházba kerül és a...

Ha a baba kórházba kerül és a főorvos azt mondja, hogy nem lehet bent lenni a babával (8 hónapos), mert 1: nincs hely,2: úgysem érzékeli a baba, hogy nem vagyunk ott- ezért felesleges- ebben az esetben Ti mitévők lennétek?

Figyelt kérdés
Én úgy tudom, hogy 3 éves korig ott lehet lenni éjjel-nappal a babával, még műtét után is. Rosszul tudom? Tudnátok valamilyen linket küldeni, ahol ezen jogunk benne van? El vagyok keseredve és nem értem ezt a hozzáállást!!!!!
2009. júl. 26. 15:07
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Amikor a kisfiam a neurológiára került, akkor nekem is azt mondták, hogy csak azoknak a szülőknek van hely, akik vidéken laknak. Na most én a kórháztól 20 percre lakom, de nem voltam hajlandó ott hagyni. Így adtak nekem egy ágyat 2 emelettel feljebb a kórházban. Linket nem tudok küldeni, tudom mit érzel, de próbálj a dokinak egy ilyen megoldást felvetni, hátha.
2009. júl. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Az a főorvos nem sokáig lenne főorvos, ha velem próbálná ezt megcsinálni. Ne hagyd magad!


Az egészségügyi törvény 11 § (4)kimondja, hogy a kiskorú betegnek joga van arra, hogy szülője, törvényes képviselője, illetőleg az általa vagy törvényes képviselője által megjelölt személy mellette tartózkodjon.

2009. júl. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Menjél el a férjeddel és igen erőteljesen lépjetek fel!!


Kérdezd meg az orvost a saját gyerekével is ezt tenné.


Semmiféleképpen ne engedd meg hogy egyedül maradjon a babád.



Ha kell az egész családodat vidd oda,hátha így lehet rá hatni.


Betegjogi képviselőt hívd fel.


Az én babám 10 hónapos volt mikor kórházba került,nem engedték hogy éjszakára ott maradjak vele(pedig tudtam hogy fel fog ébredni,nem aludta át az éjszakát)

Hajnalban mikor nentem szoptatni,ki volt kötve keze lába,vizeletet akartak tőle venni.Izadságfolt volt a feje alatt,sírni már nem bírt csak nyöszörgött.Ezt soha nem fogom elfelejteni.

Ezután másik kórházba kezeltettük.


Az orvos is tudja hogy neked jogod van ehhez!!!

A gyerek lassabban gyógyul ha az anyukájától külön van.Elég neki a betegség és az idegen környezet,még az anyukától is külön legyen?Felháborító!!!


Ebbe semmiféleképpen ne nyugodjatok bele!

2009. júl. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
15:50 vaagyok.Írd meg hogy mire jutottatok.
2009. júl. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

A Kismama újság júniusi és júliusi számában is foglalkoztak ezzel, a lényeg hogy határozott legyél, nem kell veszekedni, csak tényként közölni, hogy már pedig innen egy tapottat sem fogsz mozdulni!

Szörnyű amit a 15:50-es anyuka írt. Kikötözni egy babát, még a hideg is ráz. Gondolom, nem sokon múlt, hogy nem mentél nekik.

2009. júl. 26. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tudom, hogy fertőző osztályon nem lehet bent maradni vele, egyébként igen. Betegjogi képviselő. Ha nincs hely, akkor is ott maradhatsz. Vannak ún. anyás szobák, de ebből tényleg kevés a kórházban. Ha ott nincs hely, akkor is ott ülhetsz az ágya mellett egész nap, ha akarsz. Az én kislányom 5 hetes volt, amikor bekerültünk, de mivel szoptattam, nem volt kérdés, hogy maradok. Ő nem szopik még? Mert arra is lehet hivatkozni. Egyébként sem értem, nekik is jobb, ha ott vagy, mert a gyerekkel én mindent megcsináltam, etettem, fürdettem, sétáltattam. A nővérkéknek csak annyi volt a dolguk, hogy beadták a gyógyszert, nekik is sokkal könnyebb, ha a szülő ott van.

Akinek nem volt ott a szülője, hát tényleg rémes volt a bánásmód. Igen, ha nagyon ficánkol ki szokták őket kötni, mert akkor elmozdul a branül. Én is láttam olyat.

2009. júl. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

De, szopik. Mondtam. Erre azt mondta, hogy majd lefejem. Mondtam, hogy a cumit nem ismeri. Jó, akkor majd infúziót kap.

Még annyit hozzátett, hogy ez csak nekem megrázó, a gyermek semmire sem fog emlékezni.

Az alábbi cikkből nem ez derül ki:

[link]

2009. júl. 26. 16:17
 8/23 A kérdező kommentje:

Műteni fogják. Nem fertőző osztály.

Arra gondoltam, hogy eleve inkább lemegyünk vidékre, ott is van lehetőség megműteni és ott kötelesek megengedni, hogy vele legyek.

2009. júl. 26. 16:20
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Te jó ég, ilyeneket megcsinálni!

Nem tudsz másik kórházat keresni? Hogy lehetnek orvosok, nővérek ilyenek. Vagy egyáltalán emberek hogy csinálhatnak ilyeneket kicsi babákkal...

Bocsi, nem sokat segítettem.

Tényleg állj a sarkadra, és ne engedj abból hogy vele maradsz!!!

2009. júl. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ahogy már írták, a 11-es §.

2009. júl. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!