Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Borostyán nyaklánc- használ...

Borostyán nyaklánc- használ vagy csak divat, hóbort?

Figyelt kérdés

[link]


a cikk arról győzött meg, hogy az egész csak egy jó reklám miatt egy hatalmas divat, hóbort, haszna pedig nincs.

Kíváncsi lennék olyan többgyermekes anyukák tapasztalatára, akik pl az egyik gyereknél nem, a következőnél viszont már használtak borostyán nyakláncot.



2012. aug. 29. 12:02
 1/3 anonim ***** válasza:
65%

Első gyermekem 6 hónapos koráig nagy "rinyagép" volt. Utána viszont áldott jó kisbaba és gyerek lett. 7 hónapos volt, mikor az első fogacskája kibújt teljesen észrevétlenül. Nála a rágó fogak kibújása volt hatalmas nyűg erre a dologél nevezetű homeopátiás gél és a viburcol nevű homeopátiás kúpot használtuk nagy sikerrel.

Középső gyerekem áldott jó baba és kisgyerek volt. 6 hónaposan hirtelen két alsó fogacska kandikált ki a szájából. Semmi előjele nem volt. Később is ritkán volt nyűgös, ilyenkor nála elég volt a dologél.

Harmadik gyerekem 5 hónapos koráig átaludta az éjszakákat, nyugodt kiegyensúlyozott baba volt. Utána fordult vele a világ. Rettentő nyugtalan, sírós, alvászavaros baba lett. Hogy a foga tett-e erre rá még (7 hónaposan jött ki az első) vagy valami más oka volt, fogalmam sincs. 8 hónapos korára már a létező összes általam ismert, halott módszert kipróbáltam, de semmi sem hatott. Egy maradt ez a nyaklánc. El is szalajtottam magam és a férjem a Brendonba, hogy vegyünk egyet. Hátha használ. Férjem konkrétan lehülyézett, hogy ilyenre pénzt adunk ki. De én már annyira reménytelen voltam, muszáj volt hinni valamiben. Nos állítólag azon kívül, hogy nyugtató hatása van, immunerősítőnek is kéne lennie. Egy hét sem telt el a hordása kezdetétől és konkrétan 3 hónapra betegedett le. Két hét láz egy hét tünetmentesség... Hogy mitől? Igazából mindig valami vírust kapott el a másik kettő testvértől. Most 17 hónapos éjszaka minimum egyszer, de inkább kétszer ébred. Tavasz óta nem volt beteg, háromszor lázasodott be, három rágófog miatt. Én úgy gondolom, hogy nyaklánc nélkül is ez történt volna. Ettől függetlenül hordja, hiszen teljesen hozzászokott. Ha leveszem (pl. megmosom), sírva kéri vissza. Szép- szép más haszna szerintem nincs.

2012. aug. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
pont pár napja volt egy kérdés, hogy mit kell csinálni, ha a gyerek lenyelte a borostyánt. na, erre jó.
2012. aug. 30. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

ezt találtam itt


Az eset az ajtószomszédommal történt meg:-( Amit az apuka mondott azt tudom nektek elmondani. A babának a nyakában volt már egy ideje, de nem használt fogzásra vették neki, a baba 8 hónapos volt. Az anyuka ki akarta már szedni a nyakából, de az anyósa vagy az anyja ez nem világos, erőltette, de nem is ez a lényeg. A kisbaba délelőtti alvás után felébredt az anyuka hallotta is, de eljátszott még a kiságyban csendben, így nem ment be hozzá csak amikor már túl sokáig "játszott", és akkor találta meg a kiságyban. A nyaklánc el volt szakadva a kisfiú már nem élt. A boncolásnál az orrából, és a tüdejéből is szedtek ki szemeket:-( Nem tudják hogyan szedhette így szét, hogyan tudta a szemeket egyáltalán leszedni a csomózott zsinegről. Sajnos valahogy sikerült. Rettentően szomorú történet:-(

2013. febr. 26. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!