Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig kell szívni az orrát?

Meddig kell szívni az orrát?

Figyelt kérdés
Naponta többször porszívózom az orrát, de amikor befejezem, akkor utána még mindig szürcsög. Ez nosmális vagy tovább szívjam még neki. Szegény utálja és nagyon sír meg vagdossa a lábát a földhöz.:( Mikorra fog meggyógyulni? Péntek óta ez van. Orvos nem adott neki semmit.

2012. szept. 3. 21:48
 1/10 anonim ***** válasza:

Szívás előtt lazítsd fel neki Sterimar baby-vel.Ez egy gyermekeknek készült sóoldat.Tökéletesen fellazítja a váladékot és könnyebben le tudod szívni az orrát.Ne sokáig,hanem naponta többször csináld.Így kíméletesebb is és ha ráadásul még útlája is,akkor talán nem olyan borzasztó neki,ha amúgy sem szereti(és egyébként sem tesz jót a hosszasan szívás).Nem gyógyszer,nincs tele mindenféle vacakkal.

Mi újszülött korától ezt használjuk és sajnos nekünk "jó barátunk" a porszívós orrszívó már hosszú ideje.

Ha a doki nem adott neki egyebet,gondolom azért hogy a kis szervezete magnak kezdjen el gyógyulni.Ha mellé nincs más tünet (láz,stb.)akkor feleslegesen ne tömjétek gyógyszerrel.

Jobbulást!

2012. szept. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha már nem jön belőle semmi,akkor kár kínozni vele.Nekünk kb. egy hét alatt múlt el a nátha.Láz ,levertség nem volt.

Nem írtad,hogy mennyi idős a gyermek.Mi 9 hónaposan estünk át ezen,de a végére már inkább kifújta az orrát a pelusba,hogy ne kelljen szívni:)

2012. szept. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nálunk eddig minden foga náthával jött és, amint kibújt azonnal elmúlt a taknyosság,mintha elvágták volna, persze mindig változó, hogy hány nap alatt jön ki :))). 11 hónapos
2012. szept. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
ja, ezzel csak azt akartam írni, hogy biztos, hogy megfázott? És mi is olyankor sóoldatot használunk és orszívót (Aqua maris babyt, a sóoldatból.)
2012. szept. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
*r
2012. szept. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Bocsi, nem voltam elég részletes. Péntek éjjel belázasodott, de aztán estére lement neki és azóta nincs láza. Köhögni köhög és nem száraz, hanem göthös köhögés (hogy tudnám rávenni, hogy többször köhögje fel a cuccost?). 11 hónapos, adok neki még cebiont és kalcium oldatot. Illetve mi is azt a tengervizes orrcseppet használjuk. Muszáj sokáig szívnom, mert csak jön, jön, jön. Bár nem nyúlós, hanem habos.
2012. szept. 3. 22:14
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha sokáig szívod és habosat szívsz, akkor az is lehet, hogy már a torkából szívod fel a nyálat az orrüregébe!!! Nem szabad nagyon sokáig szívni a nóziját, megsérül a nyálkahártya, és minél hosszabb ideig szívod, annál több trutyi fog keletkezni. Inkább szívd neki 10 percenként rövid ideig! Én ajánlom -ha van hideg párásítótok- a Salvus vizes párásítást. Fürdőben bekapcsolod 10 percre csukott ajtónál. 10 perc után beviszed a gyereket, és 10 percig elvagytok a fürdőben. Ennél jobb nincs! Igaz, hogy utána takaríthatsz, mert minden tiszta só lesz, de gyógyulás szempontjából tuti!


A doki még a köhögésre sem adott semmit?

2012. szept. 4. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Hú, remélem nem okoztam bajt. Akkor kb. fél-fél percet szívjam az egyes orrlyukakat?

Nem adott semmit a köhögésre (bár nem köhög nagyon, max. 10-szer egy nap), mert itt (külföld) nincs ilyen pici gyereknek semmi göthös köhögésre, illetve azt mondta, hogy ezek nem jók semmire.

2012. szept. 4. 07:17
 9/10 anonim ***** válasza:
Ne percben mérd az időt.Ha a nagyja kijött,akkor elég is annyi(ez lehet csak 10-20 mp lesz).És tényleg az a lényeg,hogy gyakran és rövid ideig csináld.
2012. szept. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Rájöttem-talán-, hogy mi volt a gond. Nem állítottam a porszívót elég magas fokozatra, így nem szívta ki eléggé a trutyit. Remélem így már gyorsabb lesz a javulás.
2012. szept. 4. 17:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!