Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6hónapos a pici, csináltam...

6hónapos a pici, csináltam finom főzeléket. Van benne hagyma (1db kis fej), meg csipet piros paprikát, vegetát, borsó, répa. Adhatok neki ezekkel az összetevőkkel főzit (nem a borsó-épára gondolok)? a bébi ételek nem jönnek be neki csak anya főztje

Figyelt kérdés
2012. szept. 7. 12:53
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
87%
Hát én nem adtam neki még akkor a miénket :/ Inkább főztem csirkemellet meg krumplit és egybe le turmixoltam... ezt két pofára nyomta... Csinálhatsz neki egy csomó mindent ami egy vagy két összetevőből van. A hagyma miatt inkább szerintem ne add neki......
2012. szept. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
71%
Hát én szerintem ez egy 8 hónapos babának megfelelne ez az étel. 6 hónaposnak elég megterhelő. Zöldborsót adsz már neki 6 hónaposan???
2012. szept. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

6 hónaposnak még ez korai valóban, hagyma, vagata, piros paprika - ezek még koraiak is, meg gondolom nem is vezetted be.

(Mondjuk én sosem tartottam magam szigorúan a hozzátáplálási elvekhez, pl. nem kóstoltattam minden új dolgot napokig, fél kanalanként.)

2012. szept. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Ráadásul ez rántással készülő főzelék, azért sem.
2012. szept. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Mi baj van a borsóval-lássátok a bébiételeket is.Ott is van 6hónak finom főzi,de abba kitudja mi van mű kaja
2012. szept. 7. 13:27
 6/19 A kérdező kommentje:

6 hónapos kortól


burgonya

kígyóuborka

padlizsán

paradicsom (hámozva és magozva)

sárgarépa

spenót

sütőtök

cékla

kukorica


sütőtöklé

Gyümölcs- és zöldséglevek


almalé

őszibaracklé

sütőtöklé

paradicsomlé

sárgarépalé

meggylé

narancslé (citrusféléket csak akkor adjunk, ha nincs a családban allergiás!)



Főzelékek



gesztenye

Burgonyapüré, ehhez adhatunk:


sárgarépa

vajbab

fehérrépa

cukorborsó

saláta

sütőtök

tök

cékla

fehérrépa

gesztenye

meggy

alma

paradicsom

spenót (heti 1 alkalommal)

sóska (heti 1 alkalommal)

paszternák

mángold

cukkini

brokkoli

2012. szept. 7. 13:29
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Igen, "lássuk". Ha így fel vagy háborodva, akkor miért kérdezed meg. 6 hónaposnak sem vegetát, sem hagymát, sem paprikát nem kellene adnod.

Főzz külön neki. Répa, krumpli, cékla, cukkini stb... husival össze lehet turmixolni és kész is. Én még nem adom a saját ételünket jó sokáig. Az enyém 5 és fél hónapos.

2012. szept. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Vegeta, pirospaprika nagyon nem való még 6 hónaposnak.

Borsó is csak paszírozva, rántás is később.

A hozzávalókat egyenként szokás bevezetni és krumplival süríteni.

2012. szept. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi hogy válaszoltam. Jól le is pontoztál. Mit hittél azt fogjuk írni add csak.....? 6 hónapos basszus kb ha két hónapja kezdted a hozzátáplálást. De tudod. Te gyereked.
2012. szept. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
0%
Én ha főzök neki egy pici cspet husleves kockát teszek neki bele ezt is 2 adagba mert a felét lefagyasztom. Így van íze de nem füszeres. Piros paprikát és hagymát még semmiképp nem adok neki.
2012. szept. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!