Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A hasfájás elleni cumisüveg...

A hasfájás elleni cumisüveg bejött nektek?

Figyelt kérdés
Most hiába keresem nem találom melyik márkának van ilyen, és el is felejtettem a nevét... Bármi ami hasfájás elleni próbáltátok? Hogy vált be? Első baba lesz és nemtudom hogy érdemes-e ilyet vennem, vagy jó a hagyományos is.
2012. szept. 7. 13:18
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekünk igen!


Először MAM-ot vettem, de 6 hetesen leszokott a szopásról és fejnem kellett neki a tejet. Viszont szerettem volna a mellre visszaszoktatni, így a Tommee Tippee cumisüvegeket ajánlották nagyon sokan.

Abból vettem az Anti-Colica névre hallgató 2 db cumisüveget. Elég extrém volt, minden féle tudományos bigyó volt benne. Hőmérő, stb..


De ez sem vált be ahhoz, hogy visszaszokjon a mellre. Végül "feladtam" ezt a küzdelmet és fejtem neki a tejet. Utána viszont a MAM-ba kapta a tápszert és minden mást is.


2 hónapos korára semmi baja nem volt, 7 hetes korától meg végig aludta az éjszakát.

2012. szept. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekünk is:-)))MAM anti kolikás cumisüveg160ml kb 1200 forint a 260 ml pedig 1700.a mai napig abból issza a teát meg a tápit is(1 éves)
2012. szept. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem.

És tudod miért nem? Mi van azokkal a gyerekekkel akik szopiznak, mégis fáj a hasuk? Akkor ki kellene találni a hasfájás elleni mellbimbót is. (szabadalmaztatom!)

A csecsemők 97%-nak fáj a hasa, tök mindegy mit teszel, mibe adsz neki enni-inni, fájni fog a hasa.

2012. szept. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

mi az h 97% ????

szerintem sokkal kevesebb

vagy akkor csak a maradék 3% volt dolgom eddig ?


de szerintem inkább szopizzon mert még nem biztos h fájni fog a pocakja

legyen 1 tartalék és majd meglátod de nem arra készülj h biztos kell majd, inkább arra h milyen jó lesz ha nem kell mosogatni fertőtleníteni a sok egyéb mellet :-)

2012. szept. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Oké, akkor 53,5%-nak fáj a hasa.

Nem oszt nem szoroz.

2012. szept. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Legtöbb gyereknek attól fája a hasa, hogy evés közben levegőt vesz.


Emellett még előfordulhatnak érzékenységek. pl. fűszeres ételt evett anyuci vagy laktózérzékeny a gyermek, de anyuci laktózzal teli ételeket eszik, stb...


Ha tápszeres a gyermek, akkor pedig az Anti-Colica (nem hiába van a nevében is benne, hogy HASFÁJÁS ELLENI) cumiüvegekkel kivitelezhető az, hogy sok levegőt ne nyeljen le.

Emellett ha továbbra is fáj a hasa és ordít 0-24-ig, akkor pedig elküldik vizsgálatra anyucit a babával együtt, majd ha kiderül az esetek 70-80%-ban hogy mi a probléma, akkor olyan tápszert írnak fel.

mint pl. a laktózmentes tápszer.


Ettől függetlenül, ha egy gyermek szopik (ami a legjobb dolog a világon), akkor totál biztos, hogy levegőt is nyel mellé, amiből buborékok lesznek a hasában. Ezek pedig nyomják a hasát egészen addig, amíg el nem tűnnek onnan. pl. pukizik, böfög vagy csodaszerek hatására (Infacol és társai) eltűnnek.


Egy gyermek főleg az első pár hétben és hónapban "harcol" az ételért. Van, hogy nem indul meg egyből a tej (igen, ez akár 2 hónapos napi szintű szoptatás mellett is lehetséges!), akkor elfordul a melltől és kétségbeesetten sírni kezd.

Kapkodnak és falnak, ők így táplálkoznak.

Emellett - mint írtam már - iszonyat sok levegőt le tudnak nyelni.

2012. szept. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

JA, és hosszú idő - több hónap -, mire a gyermek kitudja várni azt, hogy enni kapjon.


Ezt azért ne egy újszülöttől vagy egy pár hónapos csecsemőtől várjuk már el.

2012. szept. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mi is a MAM cumisüveget használtuk és még most is. Soha nem is fájt a pocakja. Próbáltam az Aventet,de nekünk nem vált be.
2012. szept. 8. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!