Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy éves gyermeked étkezése...

Egy éves gyermeked étkezése hogy alakul?

Figyelt kérdés
Miket eszik-iszik? Mit reggelizik, ebédel, vacsorázik? Írnátok példákat mondjuk egy heti étrendre?
2012. szept. 11. 13:30
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia! reggel este tápizunk már neki valót este éjszakait a reggeli pedig gyümölcsös ízesítésű vagy vaníliás...

Tízóraira joghurt, túrórudni, vagy valamilyen gyümölcs, vagy pép kiskanállal. Az ebéd az 1éveseknek való hipp ebédet kapja. Nem főzök túl jól és mikor próbálkoztam mindent odaégettem. Nincs igazán időm rá mert dolgozok így mi magunknak rendelünk ő pedig a neki korának megfelelőt kapja. Ez egy szív alakú lapos dobozos kiszerelésben van. Uzsonnára ha ebédnél keveset evett a felét mindig megeszi, de van hogy semmi más nem kell neki csak vagy sajtkrémes kenyér felkockázva, vagy májkrémes stb... Már szokott uborkát is enni hozzá. Ebből inkább csak csipeget de egy uzsonnával felér. Vacsora meg ugye a tápszer. Ekkor cumisüvegbe kapja és csak így alszik el. Tízóraira még szokott tejpépet is kapni (sztacsatella, csümölcsös, banános, kekszes-ízesítésűek) ebéd után néka eszik babapudingot is. Mi még nem igen tértünk át a felnőtt kajákra teljes mértékben. Szerintem ezt a babád maga fogja kialakítani. A hippes ebéd az teljesen olyan mint a felnőtté csak kicsit bababaráttá alakítva a fűszerezést. megkóstoltuk és nagyon finom. Én örülök, hogy megeszi és a főzőcske helyett inkább azt az időt munkával töltöm amíg alszik. Én keresgéltem minda értendet de óóó még valami humuszt is írtak én meg azt se tudom, hogy az mi...én azt valami féle sivatagi homokban élő fűcsomónak képzeltem:D Nem tudtam, hogy egy étel:D:D:D Az ebéd az nagyon nagy adag neki és van, hogy betömi! Nem is egy soványka alkat a kislányom, husis de nem dagi. viszont korához képest sokkal idősebbnek tűnik.

2012. szept. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam mostanában nem eszik túl fényesen sajnos, de amikor normálisan eszik, akkor így néz ki:

Reggel 6: 250 ml tápszer. 9 körül reggeli: kenyér vagy kalács vajjal, sonkával, májkrémmel, virslivel, sajttal, melegszendvics, rántotta stb. Mikor mivel.. Ebéd 13-14 óra körül: amit mi eszünk. Már bevezettem a tojást is, a tejet most vezetgetem, gyakorlatilag gombán kívül már mindent kap. Uzsi 4 körül joghurt gabonapéppel, Kinder tejszelet, keksz + gyümölcs, vagy valami ilyesmi. Vacsi 8-kor 250 ml tápszer.

Nálunk az a baj, hogy ha még 6-7 között megetetem, nem eszi meg a tápszert este. Vagy ez - vagy az. Mondjuk mostanában meg éjjel kel, mert éhes, szóval lehet, hogy az esti tápszert elhagyom, és valami mással helyettesítem, ami töményebb (pl. tejbegríz gyümölccsel, vagy kenyér).

Nap közben a Pick Wick gyermekteát issza, 1,5 literhez teszek 1 csapott evőkanál cukrot és 1 kanál 100%-os citromlevet.

2012. szept. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!