Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szilvát, körtét és szőlőt...

XStefix kérdése:

Szilvát, körtét és szőlőt lehet fagyasztani pépként télire?

Figyelt kérdés

Próbálta már valaki, milyen lett?

Mi decemberben kezdünk majd és már tettem el a fiamnak barackot, nektarint és vilmoskörtét nyersen, pépesítve.


Milyen fajtát javasoltok belőlük, ami jól fagyasztható és finom, lédús, édes?


2012. szept. 18. 15:47
 1/4 anonim ***** válasza:
en raktam el barackot, szilvat, kortet, nektarint, felbevagva es ugy a jegre, ill. ugyanezt pepkent, de megfozve. Megpucoltam, egy nagyon pici vízzel, kb.fél deci 3kg gyumire, csak hogy az elejen le ne egjen, feltettem foni, amikor mar puha volt osszeturmixoltam. Olvasztásnal forro vizbe tettem, így nem volt gond hogy nehogy megbarnuljon. A félbevagottat is forro vizbe kell dobni es olyan mintha friss lett volna. A szolot nem tudom
2012. szept. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 gabszem ***** válasza:
Én a szilvát félbevágnám és úgy fagyasztanám be , a körtét mondjuk félben vagy negyedben. Szőlőt nem fagyasztanék be.
2012. szept. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nemtom, anyum anno fagyasztott nekünk nyers, egész, felezett gyümit (barack, szilva), de nagyon nem jött be utána kiolvasztva... ezért gondoltam, hogy most inkább "készen" teszem el őket.

Nyersen meghámozom, kimagozom, összeturmixolom és kis műa. kávéspoharakban elrakom. Mondjuk a szőlő jó babrajáték lenne :), de ha nem lesz utána se rossz, akkor megcsinálom. Vagy veszek magnélkülit.

2012. szept. 18. 16:14
 4/4 Gyönyörűséges ***** válasza:

Én szilvát, barackot és sárgadinnyét fagyasztottam a picinek. A szilvát és a barackot meghámoztam, pürésítettem és jégkockatartóban fagyasztottam, így kis adagok lesznek ,nagy helyet nem foglal, egy zacskóban közel 120 db szilva fért el, és simán le tudod választani, nem kell kiolvasztani az egészet.

A szőlőnek régebben utánanéztem és azt nem lehet fagyasztani, mert sok a víztartalma.


Remélem tudtam segíteni valamennyit.

2012. szept. 18. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!