Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más babája is kitolja a...

Más babája is kitolja a nyelvével a pürét (alma-őszibarack desszert) még a hozzátáplálás kezdetén?

Figyelt kérdés
Kijátsza a nyelvével, de nem azért mert már nem kell neki, mert kéri és nyitja is ügyesen a száját, de gondolom még tanulgatnia kell. Más baba is hasonlóan kezdte? És mikorra ment már úgy, hogy nem jött ki a kaja?
2009. júl. 31. 20:04
 1/9 A kérdező kommentje:
És a megbontott gyümipürét ha a szobahőmérsékleten hagynám, mennyi ideig lehetne még odaadni?
2009. júl. 31. 20:05
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
hogy meddig lesz így ne tudom, nálunk nem volt ilyen. de ha felbontottad a kaját, tedd hűtőbe, kint ne hagyd.
2009. júl. 31. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért nyomják ki a babák a pürét, mert ők még szopizva esznek. Nekem 4 hónapos múlott a lányom, 3 hónapos kora óta hozzátáplálom, de még mindig így eszünk. Én ha megcsinálom délelőtt a gyümit, délutánnál tovább nem őrizgetem.
2009. júl. 31. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Igen :) A titok: úgy rakd be a kanalat, hogy a nyelve fölé, felső inye alá, és hagyd bent, amig egy adagot el nem nyammogott :) Akkor csökken a kitolt mennyiség :D
2009. júl. 31. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen, ezt nekik meg kell tanulni. Nálunk szinte az első pillanattól kezdve ügyesen evett, én is inkább próbáltam hátrább behelyezni, aztán 1-2 hét után kezdődött az őrület! Mintha addigra elfelejtette volna, nála akkor kezdődött ez a kitologatás. De hamar elmúlt. Aztán majd később jön más is!
2009. júl. 31. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Tápszeres a babám, szopizni csak nagyon kevés ideig tudott, akkor is lusta volt. :)

Nekem is sikerült néha szépen berakni a szájába, de néha meg úgy várta már, hogy ahogy a szájához ért a kanál, mindjárt rákapott. :)

A bontott üveget természetesen berakom a hűtőbe (kistálkába szedek ki). Azt viszont, amit meghagy már nem tenném be, csak nem tudom, meddig marad el kint. Bár eddig nem maradt még meg, mondjuk nem is adtam egyelőre nagyobb mennyiséget, de érdekelt, hogy ha megmarad, azt hol tároljam.

2009. júl. 31. 21:44
 7/9 anonim ***** válasza:
A fiam akkor tolja ki a kaját, ha már nem kér többet :) ja, és elég gyorsan ráállt, h egyszerre megeszik egy üvegnyi kaját, de szerintem a kiszedett maradékát is visszateheted a hűtőbe még aznapra. Másnap már én sem adnám oda.
2009. júl. 31. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi!

Igen, gondoltam rá, hogy nem kéri, de hát alig várta, hogy adjam, csak szerintem még bénázik kicsit. Persze nem baj, ezt is meg kell tanulni. Amúgy bármit is adtam neki kstolásnak, mindent gyűrt befele. Alma, őszibarack, dinnye, sárgarépalé.... eddig mind ízlett. :D

2009. júl. 31. 22:56
 9/9 anonim ***** válasza:
Az en fiam nem tolta ki, de nekem azt mondta anno a doki, hogy ha ilyet tesz a baba, akkor meg varni kell a hozzataplalassal. Nem azert csinalja, mert nem tetszene neki az iz, hanem egyszeruen meg nem jon neki osztonbol a mozdulat, amit tennie kellene, tehat meg nem all keszen.
2009. júl. 31. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!