Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 18 hónaposnak lehet maci...

18 hónaposnak lehet maci kávét tenni a tápszerbe alkalmanként? Cikória-maláta és cukor az összetevő. A nestlé babakakaóban is van maláta, de cikória nincs.

Figyelt kérdés
2012. szept. 20. 19:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
71%
Tápszerbe?Én nem tennék.18 hósan kaphat már macikávét,az én kislányom is kb 15 hós kora óta kap reggel,de rendes tejbe.Tápszerbe vannak külön kapható,kakaó meg vanília porok.
2012. szept. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Igen, most is olyan kakaót iszunk, ami tápszerbe való. Még nem mertem tejet adni neki. Forralva adod?
2012. szept. 20. 20:28
 3/13 anonim ***** válasza:
72%
Szia.Én 11 hónapos kora forralt tejbe teszem a maci kávét.Nagyon egészséges, és anyáink is ezen nőttek fel.Szereti a fiam.
2012. szept. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

1.vagyok

Az én kislányom 1 éves kora óta kap bolti tejet.29 hónapos koráig forraltam neki,mert a nyers tej egy kicsit meghajtotta.Most kb 1,5 hónapja már nem forralom,de már nincs tőle baja.

2012. szept. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Nagyon hallgatok a védőnőnkre ebben a témában is. Ő javasolta, h 18 hónapos kort várjuk meg, okt.3-án betölti. Ki fogjuk próbálni. Nem is bánnám...
2012. szept. 20. 22:20
 6/13 anonim ***** válasza:
46%
Nekem ma mondta hogy 3 éves kort várjuk meg. :S Én is nagyon hallgatok rá. A kakaóra visszatérve. Én nem szeretnék neki reggelente adni és ennek egy a magyarázata: Anyukám és nagymamám is rengeteget ivott pici korában. A lényeg, hogy mind a kettő nagyon duci (-volt, anyukám már lefogyott azóta). Anyukám állítja, hogy kiskorában azért csúfolták és kirekesztették a kövérség miatt mert otthon minden egyes reggel baromi édes kakaóra volt rászoktatva. Semmilyen más édességet nem evett vagy ivott csak a kakaó, enni is alig evett a fusztráltság miatt. Aztán ahogyan elköltözött egyetemistaként és nem vett magának kakaót 5 év alatt fogpiszkáló méretűvé vált és talált is magának egy párt (apukámat). A story lényege csak annyi, hogy magához a kakaózáshoz nem jó dolog hozzá szokatni a kicsiket. természetesen mindenki maga dönti el mit ad a gyermekének. Viszont az biztos hogy anyukám esetében nem lehetett ,,genetikai adottságokról" beszélni. Egyszerűen kakaófüggő volt. Nekünk nem adott sosem emiatt. Hárman vagyunk testvérek és egyikünk sem volt túlsúlyos sosem. Én úgy gondolom nincs miért adnom neki. Annyi minden van amit szívesen megiszik és megeszik és én semmivel sem leszek kevesebb ha nem adok neki. Nem ettől lesz boldogabb ő sem.:D A 3 éves kort is természetesen betartom. Nem azért mert úgy gondolom, hogy különben hatalmas veszélyben lenne a gyermekem. De ha azt mondták 3 év... akkor miért kötekedjek? Végülis ő a védőnő a gyerekorvos is ugyan ezt mondta hogy ,,jó lenne ha tápszert kapna addig". Én pedig szeretném ha ,,jó lenne". takarjon ez bármit is.:D Nekem mindegy, hogy tejet vagy tápszert öntök a poharába. Nyilván nem ártana a gyerekorvosunk a gyerekemnek így nem hiába osztogat tanácsot. Ha semmit nem ér akkor sem kínzom a gyerekemet és lesz még bőven ideje tejet inni... Nekem is ízlenek a tápszerei:D és ő is imádja. Ha nem issza meg a tápszert akkor én is gondolkoznék valami trükkel, hogy rávegyem. De ha csak szélesíteni akarod az étkezéseit akkor én lepontoznám a kakaót.
2012. szept. 20. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
58%

1.vagyok

Szerintem a kakaónak semmi köze az elhízáshoz!Ha csak reggel kap a gyerek 2dl kakaót attól nem fog elhízni.A másik macikávét kérdezett a kérdező!Ez nem kakaó.És persze mindenki maga dönti el hogy mikor ad a gyereknek tejet,de a 3 év az túlzás.mindenhol az van írva hogy 1 éves kor után kaphat tejet.

[link]

2012. szept. 20. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
43%

Én sem fogom kakaóra szoktatni, sem cukros teára! Igaza van az utolsó előttinek. Szerintem a kakaó egy kategória a cukros üdítőkkel. Semmi szükség rájuk. Néha azért meg lehet inni, persze, de minden nap??? Tea, kakaó, üdítők-csak a gyerek fogát rontják és csupa üres kalória.

De persze minden anyuka azzal tömi a gyerekét, amivel akarja. A rossz fogakért, a túlsúlyért majd úgyis számon kéri a gyerek a T. szülőt, ha nagyobb lesz.

2012. szept. 21. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
32%

Huha- most akkor rossz anya vagyok, mert isznak kakaót a gyerekeim- elképesztő!!Persze, hogy iszanak a gyerekeim kakaót, de fogat is mosnak! Édességet nemigen kapnak, mert nagyon nem is szeretik.

Egyátalán nincsenek elhízva- sőt!

Én is ittam gyerekkoromban minden reggel este, és én sem vagyok elhízva, a fogaim is megvannak, mert tisztán tarom őket.

Semmi baj nincs a macikávéval sem- és a kakaóval sem. Nem is kell édességgel tömni egy gyereket- de egy pohár kakaó-macikávé még bőven belefér.

2012. szept. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Ha jól tudom, a bölcsiben, oviban is kapnak kakaót, teát cukorral. Kikerülni nem lehet. Mindent szabad, csak mértékkel. Arról nem beszélve milyen jól tud esni a léleknek is egy jó meleg kakaó vagy macikávé. A tejről alkotott véleményt orvosa, védőnője válogatja, én még két egyforma álláspontot nem hallottam. Köszönöm a hozzászólásokat.
2012. szept. 21. 19:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!