Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babátok mit kapott vashiányra...

Babátok mit kapott vashiányra és mik voltak a tünetek?

Figyelt kérdés
2012. okt. 2. 22:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Maltofer cseppeket előszőr 3 hónapos korában. Nagyon sápadt volt és étvágytalan. Sajnos én is vérszegéyn voltam terhesen is, és szoptatás alatt is.
2012. okt. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Azt én is adtam neki, de nem tudot kakálni és fájt a hasa.
2012. okt. 2. 22:33
 3/8 anonim ***** válasza:

Maltofer cseppet írt a mi gyerekorvosunk is, mert mondta a védőnő, hogy nagyon sápadt szegény, biztos vashiányos ( hozzáteszem, mindketten nagyon fehérbőrűek vagyunk, milyen legyen a gyerek? ) Mi folsavat is kaptunk melléje, de ugyanazok a gondok voltak, mint nálatok, ezért 1-2 nap után abba is hagytuk. Mikor kérdezte a védőnő, mondtam neki, hogy mi a gond, akkor azt mondta, ha van étvágya, nem kell vas.

Nem mondtad a dokinak? Próbáljatok ki valami mást!

2012. okt. 2. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 kíváncsicska ***** válasza:
Lányomnak is Maltofert írt fel a doki.Most ha megyünk tanácsadásra megemlítem, hogy nagyon szorulásos lett tőle.Amúgy nekünk vérvételből állapította meg.volt egy gyanúja a vashiányra és beigazolódott.Igaz hogy rejtett vashiány de vashiány.Még a vérvételen mondták is hogy nem tűnik vashiányosnak.
2012. okt. 2. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A kisfiamnál a 3 hónapos vérvételkor diagnosztizálták a vashiányt. Nem volt súlyos, épp hogy a határértéken volt. Tünete nem nagyon volt, talán picit sápadt, de mi is nagyon fehérek vagyunk ezért ezt nem vettem tünetnek. Más baja nem volt.

A doktornő mondta, hogy lehet, hogy nagyon megfogja a hasát, de nem okozott semmi problémát, csak picit sötétebbre színezte a kakiját. 1 éves korában csinálnak majd megint vérvételt, addig kapja a vasat.

2012. okt. 2. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Lányom 3 v 4hós kora óta(egyébként koraszülött volt) kapja a Maltofer cseppeket,mellé a fólsavat.Neki nem okozott gondot.Még most is kapja,de nemsokára megyünk vérvétel kontrollra ami eldönti,hogy kapnia kell e még.Most lesz 14hónapos.
2012. okt. 3. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mi is ezt a cseppet kaptuk a lányomnak az orvos vérvétel nélkül írta fel,mert nagyon sápadt fehér,de én is ilyen bőrű vagyok.Mondjuk eléggé vashiányos is és lehet ebből következtette,nekünk jól hízik nem volt étvágytalan.De állítólag nem árt.De azért egy vérvételnek örültem volna.
2012. okt. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
És a lányomnak hasmenést okozott a vas.Nekem is hasmenésem van a vastól.Ez örökletes,hogy reagál rá az ember.
2012. okt. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!