Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen bébikompot vegyek a 7...

Milyen bébikompot vegyek a 7 hónapos babámnak?

Figyelt kérdés
Nektek milyen van és szereti e a babátok?

2012. okt. 3. 23:22
 1/9 anonim ***** válasza:
64%

A kérdésedre konkrét választ nem tudok adni, de nekünk sajnos van negatív tapasztalat a családban, úgyhogy nem vennék a csöppemnek. Bár ez attól is függ, hogy éppen a fejlődésben hol tart a babád, konkrétan, hogy mászik-e már. A konduktorok egyébként minden ilyen eszközt, ami korlátozza a gyereket a szabad mozgásban nem ajánlanak, mert visszafogja őket a fejlődésben.

Öcsikém nagyon szerette egyébként, jött-ment vele, a tálcájába mindig rakosgatott valamit, eszegetett, aranyos volt, és élvezte, hogy közlekedik :)

De sajnos valószínüleg emiatt nála kimaradt a mászás, és az pedig nagyon fontos nem csak a mozgásfejlődés, hanem a későbbi tanulási készségek fejlődése szempontjából is, így most 12 évesen sajnos figyelemzavarai vannak, pedig egy borzasztó intelligens, okos gyerek, a szakember, mikor elbeszélgetett vele el volt ájulva tőle. Úgyhogy ebből okulva én nem merek venni a kicsikémnek, pedig nagy a kísértés, mert biztos nagyon élvezné. Egyébként szerintem szinte mindegy, hogy milyen, a lényeg, hogy legyen neki tálcája, hogy tudjon pakolászni, játszani rajta, de szerintem mindegyik nagyjából egyforma, csak a design változik...

2012. okt. 3. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Babeli Zurzavar ***** válasza:
55%
semmilyet. ha nincs szervi rendellenessege a babanak akkor nem hogy nincs ra szuksege, de egyenesen artalmas mind a testi mind szellemi fejlodesenek, pont ahogy az elso hozzaszolo mondta.
2012. okt. 3. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
55%
én sem venék neki bébicompot .
2012. okt. 4. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
55%
Mi gyógytornászhoz járunk és kérdeztem róla. Azt mondta,hogy minden szülőt lebeszélne róla!
2012. okt. 4. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
55%

Semmilyet, mert a baba hátizmai és a gerince ilyenkor még nem elég érett ahhoz, hogy több tíz perceket egyenesen legyen.

Kimutatott tény, hogy közöttük gyakoribb a gerincproblémás(gerincferdülés, sérv..), mint azok közt, akik nem használták, és a maga idejében kezdtek el felkapaszkodva járni, fenékre esni, megint felállni erősítve ezzel az izmaikat.

Sőt! A baba későbbi lábboltozata is függ attól, hogy ilyen pici korban mennyire kell kapaszkodnia a kis lábujjaival a földbe, vagy éppen csak előre kell magát rúgnia, hisz a komp úgyis gurul... Gondolom érthető, hogy az előbbi a megfelelő az izmok fejlődése miatt...

2012. okt. 4. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen amiket írtatok hasonlókat én is olvastam.Egy picit azért gondolkoztam el azon hogy vennék mert már kúszik,mászik,felül és egyedül feláll a kiságyba és mindenhol ahol tud.Rendkívül izmosak a lábai ezt a doktornő már születése óta mondja (injekció) beadás.Na persze ez nem zárja ki azt hogy ezért nem lehet tőle baja.Ha mértékletesen napi 10-15 percet játszik benne?Én nem azért venném hogy magába elegyen mert ott más ingerek érik,egy más világ onnan nézni a dolgokat.
2012. okt. 4. 08:04
 7/9 anonim ***** válasza:
55%

Hidd el, akkor "ottfelejtenéd".:) Jaj, de jó, nem tud leverni semmit, nem esik el... Kényelmes, de ártalmas.:(

Nekem megmondom öszintén egy elég csúnya gerincsérvem van 14!!! éves korom óta. A doki miután végigkérdezte, hogy emeltem-e nehezet, mit sportolok stb, megkérdezte, hogy kompoztam-e kicsinek? És hát, igen... Azt mondta valószínű annak köszönhető.

Én tuti nem vennék.

2012. okt. 4. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
53%

SEMMILYET!!


Ha már álldogál, akkor inkább BÉBITAXIT vegyél, abba kapaszkodhat, tolhatja, de ha elfárad, akkor le tud ülni, el tud mászni! Lehet, hogy te 15 percre tennéd bele, de ő már 5 perc alatt elfárad... Nagyon nem jó.

2012. okt. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat,tapasztalatokat!Nem veszek!Marad a bébitaxi!
2012. okt. 5. 08:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!