Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek csak 8-9 hónaposan...

Akinek csak 8-9 hónaposan kezdett el forogni a babája, utána milyen tempóban haladt?

Figyelt kérdés
Mármint a többi mozgásformával (kúszás, mászás, felülés, járás)? És mi volt az oka a kései forgásnak?
2012. okt. 5. 12:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Az én babám 8 hónaposan fordul és itthon kezdtem el tornáztatni és gyakorolni vele, 2 nap alatt megfordul hasról hátra is, Folytatta a tornát és 1 hét múlva forgott. Őszintén szólva amikor észrevettem, hogy 2 nap alatt megfordult, eldöntöttem nem viszem gyógytornászhoz. 9.5hós volt amikor egyedül felült és 10 hónaposan felállt. Egy éves és 2 naposan indult meg egyedül, ez volt egy hete, tesz néhány lépést, de fél még. Nem eröltetem.

A mászás viszont kimaradt, azt most próbáljuk.Eljut bárhova, de a fenekén.

Az én babámnál az volt a gond, hogy nem szeretett hason feküdni, próbáltam motiválni, de a bömbölésen túl nem jutottunk. Amikor elérte a 7-8 hónapot már tudott játszani és tudtam motiválni.

2012. okt. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az kimaradt hogy 4.5 hósan fordult először aztán hosszú szünet következett. 8 hóig amikor intenzíven csinálta.
2012. okt. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Félinfót tudok csak mondani.

Hasról hátra talán 5 hónaposan fordult meg a babám,de hátáról a hasára csak 7,5 hónapos kora után fordult meg. Most 8,5 hós, de csak 5-6szor fordult át hátáról a hasára, ez az intenzív fordulgatás kimaradt, mert elkezdett kutyázni, utána meg kúszni. Pikk pakk oda kúszik, ahova akar. A felüléssel próbálkozik, fel is ül, de még nem húzza ki magát. Először 2 kézzel támasztott, ma már egy kézzel. S mintha már a mászást próbálgatná. Kicsit mintha gyorsulnának nála az eseméynek.

Oknak nálunk a lustaságot hozták fel, de nekünk csak a gyerekorvos látta, ő nézte meg az izmait, s mondta 6 hósan, hogy várjunk vele.

Sokat nem tudtam segíteni.

2012. okt. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!