Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Teljesen kivagyok már, vannak...

Teljesen kivagyok már, vannak ötleteitek? A kislányom 8 hónapos mindig is nehéz volt vele a kezdettöl, mostanába szinte semmi nem köti le mindig kézben lenne több mint 8 kilo és a derekam meg a hátam is fáj már.

Figyelt kérdés
Ha leteszem a játszószönyegére akkor el van egy darabig de miest meglát egyböl jönne hogy vegyem fel. Az apjával nem csinálja ezt mert tudja ezzel nem ér el nála semmit, ö még sirni is hagyná nem sokat van itthon a munka miatt, én meg egyedül vagyok vele már sokszor átmegyek a másik szobába s egy párnába üvöltök majd vigyorogva vissza megyek hozzá.megpróbálok nyugott maradni, volt olyan hogy betettem az ágyába s hagytam 1-2 percig sírni tovább nem bírom ha sir egyböl kiveszem lehet hogy ezzel rontottam el az egészet megpróbáltam nem sokszor kézbe venni de nem nagyon birtam ki mert annyira édes volt meg a mai napig is az. 4 hónapos kora óta alussza át az éjszakákat de most majdnem 3 hete nem biztos a fogzás miatt, hiába kennem neki semmit nem ér, van neki rágógyürüje azt sem szereti megpróbáltam már vizes törölközövel hogy azt harapgálja egy darabig csinálja is aztán megint elkezd sirni, este az istenért sem akar aludni máskor már 8 kor aludt most meg 10 kor még fent van nagyon sokat foglalkozok vele a házimunkát akkor csinálom ha alszik de igy meg én nemtudok semmit pihenni, olyan erötlenek érzem magam.az elsö babám tudtam hogy nehéz lesz na de enyire?van valaki aki ugyan igy van?ja igen még szopik is meg már kap gyümölcsöket pépeket stb.. de viszont a tápszert nem akarja elfogadni.
2012. okt. 13. 10:16
 1/7 anonim ***** válasza:

Nálunk is volt ilyen korszak!

Ami lekötötte, azok a játékok amik zenéltek, gombok voltak rajta!

Körbe raktam játékokkal, elkezdtünk játszani, majd bele merűlt a nyomkodásba, pakolásba, és akkor tudtam csinálni a dolgom, így mikor napközben aludt, én is aludtam!

Igyekeztem reggel megfőzni, mindig 2 napra.

Ül, mászik már?!

2012. okt. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
neki is van sok játéka de nem köti le sajnos mindig az kellene neki ami nem szabad újságok távirányitó vezeték stb.. még nem ül nem is mászik, forog ide oda, meg hátra fele tolja magát, foga egy sincs neki.
2012. okt. 13. 10:58
 3/7 anonim ***** válasza:
nincs egy rossz távirányító? az én fiam is azzal szeretett játszani..van egy régi amit imád:-) ő is állandóan kézben lenne, de mivel egy évesen több, mint 14 kiló, így kreatívnak kell lenni. Mivel a lánykád még nem ül és nem mászik így nehezebb. Nekünk az előszobában van egy hálós járóka, abból kilát, én is rálátok, tele cumival, kártyalapokkal és a távirányítóval. Ő is sírt. De megtanulta, hogy néha ott is kell lennie és pár nap után már mászott volna bele, úgyhogy ne add fel, tudom, milyen kegyetlen érzés, ha sír és nem veszed ki..potyognak a krokodilkönnyek (mindkettőtöknek). De ha azt akarod, hogy egy kicsit legyen több időd, akár főzni, akár takarítani, akár letusolni, akkor bizony hagyni kell, amég meg nem szokja. Sok sikert hozzá:-)
2012. okt. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Teljesen megértelek, az én 9 hónapos lányom is sokszor ilyen. Mi is nagyon sokat vagyunk ketten, sokszor napokon keresztül. Az én lányomra hullámokban törnek rá ezek az anyás, nyűglődős rohamok, és ilyenkor én se tudok vele mit kezdeni, semmi nem jó neki, semmi nem köti le.

Én azt figyeltem meg, hogy a nagyobb mozgásfejlődési lépések előtt csinálja ezt 1-2 hétig. Szerintem érzik magukban, hogy valami újat kellene csinálni, de még nem áll össze teljesen a dolog. Most a héten volt nekünk is egy ilyen hullámunk, aminek felállás lett a vége. Most, hogy már szinte bárhol fel tud állni, jobb lett a helyzet. Nekem ha dolgom van, akkor beteszem a kiságyba, ahol még egy kicsit sírdogál, de egy percen belül abbahagyja, és elkezd játszani, leköti magát.

A másik dolog, ami nekünk bejött, hogy minél többet próbálunk gyerektársaságba járni. Lehet ez ringató, mondókázás, játszóház, vagy akár csak a játszótér, ahol közösségben lehet. Szerintem kezdi ő is igényelni, hogy más arcokat, főleg gyerekeket is lásson. Úgy veszem észre, hogy sokszor unatkozik itthon. Így viszont jól érzi magát, és utána itthon is könnyebben telik nap. Szerintem próbáljátok meg, hátha használ nektek is.

Az alvásra pedig, ha még nem próbáltátok, a Viburcol kúpot tudom javasolni, nálunk nagyon bejött. Ha napközben látom, hogy nagyon nyűglődik a foga miatt, esténként adok neki, és sokkal ritkábban kel fel éjjel.

Remélem tudtam segíteni.

2012. okt. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat, kint élünk külföldön és még nem ismerek szinte senkit itt, panellakásban lakunk de mindennap lemegyünk sétálni akkor elnézelödik jobb helyzetben el is alszik a babakocsiba, de van hogy ott sem marad. nemtudom lehet e ezt a kupot itt kint kapni de jövöhéten megnézem neki mert ez amit adtak a gyógyszertárban egy"""" sem ér (Dentinox-Gel).Remélem sokat fog a helyzet javulni nem tart ez sokáig, mert februártól mennem kell dolgozni és öcsém fog babysittert játszani, sajnos nemtudok vele itthon maradni itt kint 1 évig van csak gyes, de igy sem legaläbb egy ismeretlennel lesz eggyütt, apuka is itthon lesz mig nem kell munkába menni.augusztustól meg oviba mehet mert hamarabb nem kaptunk helyet eszméletlen hogy milyen nehéz itt kint ha gyereked van nem úgy van mint otthon, kedves útolsó lehet hogy nála is ez lesz ami nálatok valami új változás jön majd megláttom. enni sem akar nagyon csak szopizni, ma úgy takarítottam ablakot hogy a kezembe volt mert nem maradt ;)!
2012. okt. 13. 14:24
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem meg az a bajom hogy egyetlen másodpercre nem marad meg a kezemben a 8 hós lányom... érdekes, hogy mennyire különbözőek a babák.
2012. okt. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok, csak hogy értsd, ez azért baj nálunk, mert se pelenkázni, se öltöztetni, semmit sem tudok megcsinálni, mert ő csak menne, menne...
2012. okt. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!