Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Pelenka kérdés, mitől függ,...

Pelenka kérdés, mitől függ, hogy midi vagy maxi?

Figyelt kérdés

Több pelenka márkánál látom, hogy a 3-mas és 4-es méret átfedi egymást.

Pl Libero midi 3-mas méret 5-9 kg és a 4-es méret 7-14kg-ig

ha pl 8 kg a gyerek akkor melyiket érdemes venni?


2012. okt. 16. 20:36
 1/6 anonim ***** válasza:

amelyik jó rá... bocs, de ez annyira "buta" kérdés, már 3 méreten túl vagytok, csak van már annyi tapasztalatod, hogy látod, hogy a 3as még jó vagy már kicsi.

egyébként minden méret átfedi egymást, tényleg úgy van, hogy szép sorba jönnek a baba kilójától függetlenül. ha már nem bírja ki az éjszakát, szorítja a comját, a pociján túl nagy a 2 csík közötti rész akkor cserélhetsz.

vagy csinálhatod azt is, hogy veszel egy négyes és kipróbálod, abból fogod látni, hogy ideje-e váltani vagy még a 3as kell. a 4es meg eláll arra a pár hétre a szekrényben

2012. okt. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mert valamelyik baba vékony, és valamelyik kövér, tehát a centik is mások. Magasság , illetve körfogatok derékban, és combinál.

Az én babám hiába 64 cm, akkor is vékony, így jó rá a 2-es is!!! most váltunk 3-asyra. Ha dundi vastag lenne, akkor már 4-eset kellene használni.

2012. okt. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Es fugg a markatol is

mert 4-es mind a ketto de pl az egyik kisebb

2012. okt. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

első:

nem tudom miért kell lehurrogni, igen az egyes kettesen túl vagyunk, de ott valahogy nem gondolkodtam el ezen, mert az egyes újszülött méret valahogy adta magát, hogy azt vesszük utána mikor elfogyott belőle az az egy csomag amit vettünk már nem azt vettük, hanem a kettest, mert nem újszülött volt már számomra :)

ráadásul pont akkor kaptunk egy kettes méretű pelenkát, így azt vettem onnantól.


köszönöm az értelmes hozzászólóknak, akik tényleg hasznosan szóltak hozzá a topichoz.

2012. okt. 17. 07:59
 5/6 A kérdező kommentje:

csak nem akarom, hogy nagy legyen a babámra, mármint hosszú, azért ne a mellkasánál legyen a tépőzár :D

még újszülött korába mikor bekerült kórházba kapott egy pelenkát 3-masat ott adták mikor hirtelen szükségünk volt rá, gondolhatjátok, egy pár napos babán mekkora volt, de nem volt más ott pillanatnyilag muszáj volt kicserélnem rajta, aztán persze vittünk rávalót, csak akkor nagyon hirtelen történt minden azért nem volt nálunk.

jó mindegy legközelebb 4-est veszek, úgyis kelleni fog, meg lehet jó is lesz már.

2012. okt. 17. 08:03
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen, én is azt mondom, próbáld ki. Én úgy csinálom, hogy mikor látom, hogy nem ér már annyira össze a pocakjánál, veszek egy mérettel nagyobbat is egy csomaggal, aztán megnézem mekkora.

Mi Babylove 4-est (7-18 kg) használunk, még van belőle kb. 4 hétre való, de már hoztam 4+-osat (9-20 kg), legközelebb már azt veszek csak.

7 hónapos a Kisfiam, 1 hónapja volt 8120 gramm (és 69 centi), hurkás combokkal, pocakkal.

2012. okt. 17. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!