Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért fuldoklik a reszelt...

Miért fuldoklik a reszelt almától?

Figyelt kérdés
Fél éves lányommal nem tudom megetetni a reszelt almát, mert ahogy a szájába adom elkezd bokákolni, meg fuldokolni. 4 és fél hónaposan kapott először és akkor megette. A barackot, szilvát, vagy egyéb más gyümölcsöt leturmixolom neki és megeszi. Gondoltam arra is hogy azért nem eszi meg, mert darabosabb. De a múltkor megfőztem a répát úgy egészbe és a kezébe adtam, szépen megette, nem fuldoklott. Akkor mégis mi baja az almával? Az ízét nem szereti, vagy az állaga miatt fuldoklik tőle??
2012. okt. 17. 08:27
 1/9 anonim ***** válasza:

Jól gondolod, mert darabosabb.

Az én kislányom egyszer sem ette meg reszelve, ugyanúgy öklendezett tőle. Csak úgy ízlett,ha leturmixoltam ahogy a többi gyümölcsöt, zöldséget.

2012. okt. 17. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De az almát le tudom turmixolni? Mert egyszer már próbáltam és nem igazán sikerült. Gondoltam már arra is, hogy picit megfőzöm neki, és turmixolom át!?
2012. okt. 17. 08:31
 3/9 Jégtánc ***** válasza:
Botmixerrel szoktam pépesíteni,simán nyersen.Kicsit nehézkes az elején de utána már jól megy.Lehet hogy keményebb az alma amit veszel? 8 hónapos a lányom,elején lereszeltem és néha úgy turmixoltam.Most már általában csak reszelem,vagy apró darabokra vágom és úgy turmixolom
2012. okt. 17. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 kíváncsicska ***** válasza:

Van kifejezetten erre a célra reszelő.Üveg vagy műanyag.Keress háztartási boltokban.

[link]

Ezzel a legegyszerűbb, és nem csak az almát tudod lereszelni vele

2012. okt. 17. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hármas válaszoló! Kifejezetten almareszelőnk van, méghozzá üveg! Azon reszelem neki az almát, mégis fuldoklik!
2012. okt. 17. 09:21
 6/9 Jégtánc ***** válasza:
jó a sima kicsi sajtreszelő is.
2012. okt. 17. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok!

Én is botmixxerrel csináltam, egy probléma van, hogy legalább 2-3 szem almát kell egyszerre turmixolni, hogy ne csapódjon egyből az edény oldalára az alma, és legyen anyag is. Én többször tettem hozzá banánt, egyéb dolgot, úgy még könnyebb, de volt, hogy kis vízzel engedtem fel.

Via(aventes) pohárba tettem, elállt a hűtőben, de este a maradékot mindig megette a család.

2012. okt. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az enyém se szereti, főve viszont akár magában is megeszi szívesen. Szoktam hozzá kölesgolyót is turmixolni, és akkor egy teljes kajára is elég. Szerintem nyersen túl savanyú meg darabos nekik.
2012. okt. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az enyém 1 éves, de néha még rájön, hogy öklendezik a reszelt almától, hiába eszik már simán darabosat. Ilyenkor átmegyek az adagján botmixerrel.
2012. okt. 19. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!