Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szabad e ültetni 9hónapos...

Szabad e ültetni 9hónapos babát, ha még nem tud kúszni sem mászni? Amúgy rövid ideig képes támasz nélkül ülni, de kel e próbálgatni az ülést vele? és mikortól szabad járókába teni?

Figyelt kérdés
2012. okt. 22. 16:54
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
amíg ő nem tud stabilan ülni, ne erőltesd. engem a védőnő majdnem lenyelt keresztben amikor meglátta hogy 5hónaposan ültettem és hagytam állni. ő viszont ezt akarta és szerencsére nem lett emiatt semmi baja. viszont erősebb is a kortársainál fizikálisan, de nincs két egyforma gyerek
2012. okt. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Ez nem ülés. Mármint ha te ülteted fel, az nem az. Ha már ő belekapaszkodik valamibe és felhúzza magát ülésbe, akkor ülhet!

De tényleg mutasd meg tornásznak, mert 9 hónaposan már azért kellene próbálkozni az üléssel, meg a kúszással is.

Védőnőre én nem hallgatnék. Mi is járunk tornára a babámmal és van egy olyan baba,aki 9 hónapos korában épphogy forogni tudott, kiderült hogy tök hipotón, de a sem a doki, sem a védőnő nem mondott rá semmit!

2012. okt. 23. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
van még egy 3éves kisfiam is,ö felhúszta magát a kiságyba ö azzal elkezdet bébikompal járni,nem kúszott meg mászott de minden rendben vele!most a 9hónapos kisfiamnál mivel koraszülött volt jobban oda van figyelve!a videók hasznosnak tűnek,megpróbáljuk serkenteni,remélem beválik!szakemberek azt mondták minden rendben,kicsit levan maradva ezért mutattak tornát de nem éreztem hogy olyan serkentőnek hatna rá!érdekelne van e videók a Dévény módszeről?
2012. okt. 23. 08:03
 14/15 anonim ***** válasza:

Az én babám enyhén hipotón (volt). Nagyon laza egy baba. Amikor felhúzták ülésbe, a fejecskéje csak úgy lógott hátra felé. Ortopédus és gyógytornász, ja meg még a védő néni is mondta. A gyógytornász azt mondta nem kell vele foglalkozni. A védőnő csak mondogatta, hogy hát ez nagyon csúnya. A gyógytornász pár alkalommal jött és megtanított néhány torna feladatra. Azt minden nap (volt, hogy kétszer is) csináltuk. Nagyon hamar megerősödött. 5 hónapos korára rendbe jött. Most hat és fél, és forgolódik, felül, lefekszik. Hason fekve haladgat előre, mint egy hernyó. Egy hete még csak hátrafelé haladt. Szegénykémet nagyon bosszantotta, hogy ami előtte van játék, nem éri el, hanem távolodik.

Az én babám sem szeretett hason feküdni. Midig csak addig hagytam, amíg el nem kezdett nyűglődni miatta. Eleinte jó, ha egy percig bírta. Ezt naponta többször eljátszottam vele, és az alig egy percek szépen kitolódtak.

Az ölemben ültettem. Azt vettem észre, hogy amikor félig ülő/fekvő helyzetben volt, hasizomból állandóan fel akarta magát húzni ülő helyzetbe. Ekkor ültettem őt egyedül a kanapén. Pár pillanatig megmaradt, aztán kidőlt, mint egy krumplis zsák. Láttam, hogy igénye van az ülésre, és ezt gyakoroltuk is. Közben szépen haladt a kúszással. Ülésből megtanult lehasalni, és utána felülni. Mindezt kb 3 hét alatt, napról napra ügyesedve.

Szóval én próbálgattam az ülést (támasz nélkül) és utána kezdett megtanulni kúszni. Holnap megyünk ortopédiára kontrollra (már 5 hónapos korában kellet volna, de csak mostanra kaptam, amikor is 1 hét híján 7 hónapos lesz)

2012. okt. 23. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

14-es vagyok

A torna az elő hónapban nálunk sem hozott eredmény, de a másodikban rohamosan javult. A védő néni is mondta, hogy nehogy túl fejlesszük a babát :)

Naponta kell csinálni, ha lehet, többször is. Kitartás!

Nekünk nincs járókánk (se kompunk). Én a földre teszem a babát polifom-ra (számok vannak rajta, habtapinak is szokták nevezni, ebből van 2 garnitúra). A nagy fiam (4 éves) is felnőtt ezek nélkül.

2012. okt. 23. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!