Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért állítanak elénk (frissen...

Miért állítanak elénk (frissen szült anyák) ilyen társadalmi elvárásokat, követendő példákat?

Figyelt kérdés

pl.hogy szülés után pár hónappal már a régi,sőt a az újabb még vékonyabb alakodnak kell lennie?-szerintem a 9hónap,a szülés után kell egy 9-12hónap(vagy több) arra hogy regenerálódjunk.Miért kell rögtön azt elvárni,hogy tipp topp legyen a nő?

Vagy hogy csak az jó ami márkás?Mind babkocsi,ruha,ennivaló...ami nem olyan "drága"az nem is jó.

Na meg,hogy minden az anya dolga,a baba körüli dolgok,a háztartás,a MINDEN,és közben feleljen meg a többieknek,és mindig jókedvű mosolygós legyen(barátok,munkahely,házasélet?


2009. aug. 8. 22:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Pont erről beszélgettünk tegnap este a nővéremmel. (Én vagyok a babás, 4 hónapos a kisfiam.) :)

Gondolj bele, ez mindenre igaz most, fogyasztói társadalom, egocentrizmus: műmell, zsirleszivás, festett haj, szőrtelenités (pedig ez az enyhe kategória), évi 5-6 ruhatrend, Norbi diéta... Bármilyen lapban csak azt olvashatjuk, hogy szülés után 3 nappal partin vett részt, melyben tökéletesen visszaalakult teste ragyogóan mutatta feszes szoptatós melleit.. haha. Mi arra jutottunk tegnap, hogy ez reklám lehet, kicsit egyfajta kampány, hogy amig nincs gyereked, hidd, hogy ilyen könnyű. A többi meg persze a kapitalizmus, költsd szépen a pénzed, gyerekre mindig fogod, látod, a CIB-es kutyás reklámok is milyen népszerűek, pedig "csak" kutyások... Marketing, pszichológia, hogyan adjanak el több mindent. A kiegyensúlyozottság nem hoz pénzt a kasszába, ha magadra varrsz kismama ruhát, azzal a butikosnak nem lesz jobb. Ha pedig bevallod, hogy igen, van, hogy fáradt vagy, nem pedig a párodat szeretnéd az általad főzött vacsora után, mosogatás előtt kielégiteni, akkor megrontod ezt a képet. Igy majd rohansz pszichológushoz, te miért vagy más, mint a többiek, jársz majd a jó drága fogyókúrákra és tornákra, hogy gyorsabban lefogyj, megcsináltatod a melleidet szülés után, stb... Elnézést, de én ezekért mind a fogyasztói társadalmat hibáztatom. Ha egy békés boldog nagycsaládban élnénk, tuti nem ezekkel foglalkoznánk.

2009. aug. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez érdekes kérdés.De sztem nem várja ezt el senki tőlünk hanem mi anyák alakitjuk/alakitottuk ezt igy.Egyébként pont nem érdekel hogy most igy a szülés után 11 hónappal még van rajtam 10 kiló.Mondjuk igénytelen az egyáltalán nem vagyok.Nem csak az jó ami márkás,ugyanúgy megveszek egy olcsóbb esetleg használt dolgot(persze csak ha jónak találom), mint a márkás cuccot.Az hogy minden az anya dolga lenne háát az többnyire igy van, hiszen a férj/barát dolgozik és nagyon kevés az olyan közülük aki besegit(és most nem a pelenkázásra,az etetésre, nem a csipp-csupp dolgokra gondolok).Bár én ezzel úgy vagyok hogy bár sok ez igy egyszerre de jól esik hogy takaritás-főzés-stb közben legalább ki tudok egy kicsit kapcsolni.De miért is kéne mások elvárásainak megfelelni?A kérdésre a válasz hogy nem kell..
2009. aug. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Mert a gyerek az egyik legnagyobb üzlet a világon...

:-S Mindenki imádja, mindent megtenne érte és ezt a piacok nagyon kihasználják. Ők sugallják, hogy akkor vagy jó anya, ha.... és megkajáljuk, gerjesszük, versenyzünk /ez már az evolóció:-)/

Mert elhisszük azt, hogy nem lehet felnőni márkás holland babakocsi nélkül, használt babaruhákban, babajóga órákat kihagyva....

A nő nem lehet anya, mert túl sok az elvárás, ami a médiából árad. És ezt körülöttünk mindenki elhiszi, nem hagyva ezzel lehetőséget az egészséges szoptatásra, regenerálódásra. Olyan nagyon ritkán van, hogy megfelelően, szénhidrát, fehérje és vitamindúsan ettem, mégis leolvadtak a kilók már az első fél évben, mikor szoptattam.

Én van, amiben kompromisszumot kötöttem az elvárásokkal, van, amiben nem. Van márkás babakocsi, babaúszás, többtízkilónyi babaruha /turis:-)/, szóval Érte mindent. Rajtam +10kg /9 hósomat kitartóan szoptatom még 3szor egy nap/, néhány ruha, ami rámjön, de szexelek a férjemmel minden nap majdnemhogy, na nem az elvárások miatt:-)

Nehéz kérdés ez, mindeninek önmagáva kell megküzdeni, hogy ezt bírja, mert mindenkinek megfelelni nem lehet.

2009. aug. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

szerintem ezt embere válogatja!! én amit csinálok, azt elsősorban a női egóm miatt teszem, másodsorban azért hogy tetszek a férjemnek. persze első a kisfiam, de attól, hogy szültem még nő maradtam!! szeretem, ha borotvált vagyok, ha meg van mosva a hajam, ha csinos ruhát vehetek fel. az pedig csak szerencse+genetika+a 4.emelet :) hogy 4-3-4 hónappal a szülés után vékonyabb voltam, mint előtte... de nem tornáztam, vagy koplaltam, de azért őszintén örültem neki!!

ne hagyd, hogy bárki elvárásokat állítson eléd, tedd aZt, ami neked jó, aminek magadtól meg tudsz felelni!! én pl. most értem magam utol a takarításban :) 9 hónap kellett hozzá...:P

2009. aug. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mások elvárásaival más élethelyzetekben sem jó foglalkozni. Az embereket a saját problémájuk motiválja, innen hosszú út a témához, de minden probléma mintha ide vezetne
2009. aug. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én 8héttel a szülés után a kezdő súlyomnál tartok, és fogyok, pedig eszek és szoptatok, rámjönnek a ruháim. ÉS ezzel el is fogytak a pluszok a szülés utáni változások mellett.

Mikor kimegyek a lakásból, persze modellként, igyekszem mosolyogni, tetszeni a páromnak, megfelelni a saját elvárásaimnak, hogy újra Nő legyek. DE!!!! Alapból depressziós vagyok(nyűgös gyerekkor, igazán sose tudtam elfogadni a testem, saját magam, talán nagy mocorgó pocakkal) és bizony a hormonok, szülés utáni depiben vagyok! Együtt ez a kettő remek párosítás. Nem tudom magam Nőként elképzelni, hogy majd szex a párommal, hogy megint "balesetett okozok" az utcán mert miniben rohangálok, és másik oldalról pont ezt várom el magamtól.

És onnan indult az egész, hogy tininek, gyereknek meghíztam, és nem lehettem divatmajom, mert nem fértem azokba a divatos holmikba... 22évesen 185cmval és 49kgval lettem terhes, el is vetéltem az alultápláltság miatt, pedig egészséges dolgokat ettem... Híznom kellett 11kgt! és így is sovány voltam mikor megfogant a Fiam! Ott megfogadtam, hogy miatta nem érdekel, rendesen eszek, és majd leszek valahogy! Híztam, normális keretek között persze, hogy egészséges babám legyen. És így is sok elsőbabás anyukától hallottam, sokat híztam meg így meg úgy.

Nem sétagalopp egy picike, tapasztalom. És mellé jönnek azok a külső tényezők, amik depibe esetleg eszetlen költekezésbe hajszolják a Nőket, mert addig amíg nem használja-nemveszi-nemazteszi...(nemkívánttörlendő)nem Nő, nem jó Anya, és különben is. És mondjuk nekem a depimmel ez valóban nagyon """jó"""!

De ennek nem mi Nők/Anyák isszuk meg a levét, a Babáink, a Gyerekeink, mert mindig fenakasztanak minket valamivel. Ami miatt nem leszünk kiegyensúklyozottak, így velük nem foglalkozunk nekik megfelelően. Szóval azon dolgozok keményen, hogy rendet tegyek a fejemben, és jó anyja legyen a Fiamnak.

2009. aug. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

nagyon köszönöm a válaszokat!

Kedves utolsó válaszoló,picit irigykedve olvasom a testi adottságaid,de ahogy írtad,neked sem lehet könnyű.Igen igazad van abban is,hogy ennek a gyerekek isszák meg a levét...pl mióta nem szoptatok(lassan 1hónapja) egy deka annyi sem ment le rólam,és sokkal ingerlékenyebb lettem,mert próbálok kevesebbet enni(aminek sokszor éhezés a vége),mozogni,csak a fiammal együtt lehet,most tanul mászni...és zavar,hogy nem vagyok olyan mint a szülés előtt,hogy a drága,divatos cuccaim nem jönnek rám,és hogy hamarosan kisbabát szeretnék,és akkor milyen leszek,ha már most 70kiló vagyok?Ha még erre hízok....és közben meg mondogatják álszent módon,hogy milyen jól nézel ki,mikor tudom hogy nem is így gondolják....és nyaggatnak,hogy ezt meg azt vegyél,igyál egyél,csinálj...

remélem hamarosan kitisztul a fejemben kavargó összesség,és megtanulom elfogadni az életem/magam olyannak amilyen vagyok

2009. aug. 18. 21:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!