Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet-e valami "baja" 2...

Lehet-e valami "baja" 2 honapos babamnak ha mindig egy oldalon altatom ejszaka, nem-e zsibad le egesz ejjel egy oldalon? Persze eteteskor felveszem.2-3 ti hogy altassatok a piciteket?

Figyelt kérdés

2012. okt. 22. 22:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Azért javasolják a forgatását a picinek,mert úgy nem nyomódik el a feje,például.Egyenletesen kap mindkét oldala nyomást,ezáltal minden oldalról hasonlóan formálódik.

Ennyi "baja" lehet.Én még mindig forgatom a 8 hónapos fiamat,ha felkel enni éjszaka.Lehet már nem kellene,de talán neki is kényelmesebb így (igaz ő már önállóan forog,ha elfekszik magát).

2012. okt. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
23%
Soha nem forgattam egyik gyerekemet sem. Hagytam, hogy úgy aludjon, ahogy neki kényelmesebb. Nem lett a fejük ettől féloldalas. Ez csak egy nagyon régi babona.
2012. okt. 22. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Kedves utolso!

Ez nem babona, ugyanis a baba koponyacsontjai meg lagyak es formalodik a fejuk. Ha tul sokat fekszik egy azonos oldalon, akkor lehet, hogy ellaposodik ott a fejecskeje.

2012. okt. 22. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
nem babona, én fiam is elfeküdte a buksiját. Utána forgatgattam, aztán már forgott magától, és szerencsére kialakult.
2012. okt. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Az anatómia mint babona? Jajjj.....


Én a fiamat éjjel még sokszor szoptatom váltott oldalról, pedig lassan már 5 hónapos, így gátolom meg, hogy elfeküdje a fejét.

2012. okt. 22. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én sok babát látok "lapos" fejjel. Egyrészt mert ugye a mai álláspont szerint hanyatt kell őket altatni. Olyan babát is látok, akinek kicsit oldalt van a lapos rész. Valószínűleg azon fekszik sokat.
2012. okt. 22. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
nem hiszem hogy babona lenne. a kisbabak feje meg igen puha. ugyhogy ha egy oldalon fekszik elnyomodhat. az en lanyomnak(6ho-s) is latom mar mert csak egyik mellembe van tej es ahogy szopik mindig azon az oldalon elalszik.probalom most forditani mikor alszik de mindig visszafordul.en is aggodom h.uugy fog-e maradni.
2012. okt. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
forgatni kell es nem csak a lapos fej miatt, hanem hogy a nyakizmai is erosodjenek, ne csak az egyik irany legyen nyujtva a masik meg ne. Babamnak merev nyakizma volt, gyogytornaszhoz is jartunk o tanacsara 6honapos koraig forgattam a fejet
2012. okt. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Miért nem forgatod szegényt? Neked sem lenne kényelmes mindig ugyanabban a pózban aludni. Mi Németországban élünk, itt most az a divat, hogy háton fekve altatják a gyerekeket, mert biztonságosabb a dokik szerint... Szinte minden kisbaba lapos fejű. :( de nem ez a legfőbb ok, amiért nem kéne így fektetned. Pl. a gerincének, a végtagjainak, és a nyakizmainak sem tesz jót!!! Forgasd!
2012. dec. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
39%

Feltétlenül forgatni kell.És ez a mai hóbort,hogy háton alszik.. mi ettől már rosszul vagyunk. Mi hiába mondjuk el az anyukáknak,hogy az nem jó...feljönnek az internetre és ezt látják.A legjobb nagyon kicsi korba,ha hason alszik a gyerek és a buksiját forgatjuk.A háton alvásnál nagy(obb) a fulladás esély.Semmi képen nem ajánlom! Magyarországon fél éves korig ajánlják a forgatást.Mi (Anglia) addig amíg a baba nem tud magától helyezkedni de mi is javasoljuk ,hogy várják meg a féléves kor.

Egy gyerekorvos,egy 4 éves és egy 4 hónapos kislány anyukája.

2012. dec. 30. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!