Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon száraz babaőrre mi...

Nagyon száraz babaőrre mi lenne hatásos?

Figyelt kérdés

Tudom, sok kérdés volt már ilyen, el is olvastam nagyjából,de szeretnék friss tapasztalatokat is hallani.

Másfél éves kislányomnak alapban érzékeny a bőre. Rettenetesen száraz, ha nem figyelek, képes pirosig kiszáradni. A dokinő által felírt testápoló nem teljesen segít, a mosdókenőcs csak felületi réteget képez, ami láthatólag hidratál, de nem szívódik be, nem táplálja belül is a bőrt. A fejbőre is tiszta száraz...már nem tudom mit próbáljak. Ajánlotta a Babé fürdetőt. Mondta, hogy drága, de nagy kiszerelésben van, és sokáig elég. Kinek mi vált be? Köszönöm a segítséget. A ruháit külön mosom mosószódával, hogy az se allergizáljon, de már nem tudok mit kitalálni, hogy rendbe jöjjön.


2012. okt. 30. 10:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én Babé testápolóval kenem a kisfiam bőrét, azt tapasztalom, hogy javul.
2012. okt. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Tegyél a fürdővizébe egy kis babaolajat, nálunk az mindig bevált.
2012. okt. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Mi Angliában élünk, az én kislányomnak gyógyszertári oliva olajat mondott a védőnő, és nagyon bevált! :)
2012. okt. 30. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
A kisfiammal végig játszottam ugyanezt: rossmanos, dm-es testápoló, nívea, gabi... másnap ugyanolyan száraz, semmi hatás .Babé jó de nagyon drága...Aztán rátaláltam a neogranormonos testápolóra! Na, az nagyon bejött, nagyon szerettem, mert gyorsan beivódott és egyre puhább lett a kis bőre!
2012. okt. 30. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
én is használtam olivaolajat, tényleg puhább volt...de aztán a természetgyógyász azt mondta, hogy az csak látszólag puhít, alapvetően szárít az olívaolaj (??)
2012. okt. 30. 11:00
 6/13 anonim ***** válasza:
Fürdővízbe tegyél napraforgó olajat - gyógyszertári, tejet. Shea/kakaó/mangó/kókusz vajjal kenheted a bőrét. Én DM-s alverde dolgokat - többek közt sampont - használok a babának is és magamnak is, bár a mi gyógyszertári mosakodókenőcsünk nagyon szuper, a gyerekorvos állította össze az összetevőit. Megpróbálom megszerezni és megírom neked, ha érdekel.
2012. okt. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Sanatopic! Nem kell a méregdrága Babé. Nekünk az semmit nem hatott, pedig gyakorlatilag mindent vettünk belőle. Ha nagyobb lesz, akkor Baba testápoló extra száraz bőrre. Nekünk ez a kettő vált be nagyon!
2012. okt. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Én is próbálom most a Neogranormon testápolót, már kb 1 hete, de semmi. reggelre ugyanolyan száraz marad a bőre. Köszönöm a sok jó tippet.

Biztos típusfüggő is, hiszen nem minden bőr reagál ugyanúgy bizonyos termékekre. Alverdét is használunk, de a sampon nagyon szárítja. Most már a buksiját is csak mosdókenőcsösvízzel mosom...

2012. okt. 30. 11:18
 9/13 anonim ***** válasza:
3.vagyok. A picim 6 nappal a kiírt után született, ezért az első 2-3hétben extra száraz volt a bőre. Az oliva olaj nagyon hamar helyrehozta, a 2hónapos oltáson a doki kérdezte mivel kenem, hogy ilyen gyönyörű a bőre :) Azóta is azt használom. (próbáltam baba olajat is, de nem vált be) Persze ettől még lehet igaza a természetgyógyásznak...
2012. okt. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
1. vagyok, a Neogranormon nálunk sem vált be, azért váltottunk a Babéra.
2012. okt. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!