Timike26 kérdése:

Hozzàtàplàlàs=szèkreked&e grave;s?

Figyelt kérdés
kislànyom eddig csak anyatejet kap,de lassan eljon a hozzàtàplàsàs ideje.nincs szèkrekedèse,viszont nagyon erolkodik amikor kakil,àlltalàban 2 naponta egy keveset.fèlek ha elkezdem a hozzàtàplàlàst,esetleg lehet szèkrekedèse.hogyan elozhetnèm meg?
2012. nov. 1. 21:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha okosan csinálod nem lesz.Nálunk pl. pont hogy a hozzátáplálás hozta meg a normális székletét.A rostokban gazdag ételek.A gyümölcsök kimondottan székletlazítók(kivétel az alma,de ha azt vegyíted sütőtökkel mindjárt lazító hatása lesz).Az elején jobban oda kell figyelni ezekre,de mire eljuttok odáig,hogy már sok mindent ehet, a pocakja is átáll a normál étkezésre és nem lesz vele gond.

Ne aggódd túl!!!

Egy első babás anyuka

2012. nov. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az előzőhöz, annyi kiegészítéssel, hogy az édes alma lazítja, a savanyú fogja a székletet. Én az almával kezdtem, aztán jött a barack, krumpli, sütőtök.... Ha valamit megszokott, mindig ahhoz adtam az új ételt, de figyeltem arra, hogy székletfogó étel mellé székletlazítót tegyek.


Székletet lazítják: a gyümölcsök többsége (kivétel savanyú alma, banán, körte, ezek fognak) joghurt, kefír, tej, tejföl, tészta, paradicsom


Székletet fogják: előbbiekben említett 3 gyümölcs, hús, krumpli, sárgarépa, sajt, rizs,


Még egy trükk, a főzeléket, mindig a zöldségek főzőlevével hígítottam, ha olyan volt benne, ami fogott, akkor több levet tettem bele.


Tipp: én az első időszakban írtam, mikor mit evett, és milyen volt a széklete, ha valami gond volt, végignéztem, előtte ette-e ugyanazokat, és melyiknél volt hasonló gondja.


Ki fogod majd tapasztalni, mi hogyan válik be neki. Figyelj a folyadékra, ha elkezded a hozzátáplálást, és kevés az anyatej, akkor adj neki vizet, az is segít megelőzni a székrekedést.

2012. nov. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ne izgulj ugyanúgy van mint a felnőtteknél ami egyébként fogja a hasad az nála is és fordítva. Az elején nem tudom mit teszel hozzá de a lényeg hogy ne csináld sűrűre a főzeléket, adj hozzá anyatejet vagy sinlacot vagy tápszert amit egyébként használsz. Szerintem azért jó lenne ha minden nap lenne széklete nehéz azt mondani hogy mi is a normális de lehet hogy pont majd ezektől a nagyobb adag kajáktól jobb lesz. Ha nem van olyan por amit bele is tehetsz bármi folyadékba anyatej tea akár víz bár nekem azt nem itta meg csak az anyatejjel restore a neve és asszem bárhol kapható. Kis tasakok vannak benne és kifejezetten babáknak való.

Tejet meg mézet még ne adj neki elsőre csak a gyümik meg a zöldségek menjenek! Ha van kedved írd meg hogy alakult a pici termése :)

2012. nov. 2. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
koszonom a vàlaszokat
2012. nov. 2. 20:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!