Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiam 4 hónapos! Tegnap...

Kisfiam 4 hónapos! Tegnap kapott 2 oltást. Most mértem a lázát, levonva 37! ez már hőemelkedés ugye?

Figyelt kérdés
próbáltam neki 2szer is kúpot adni de mindig kinyomta!most elaludt de ha felkel akkor megint megmérem a lázát!és ha megint annyi lesz akkor hogy adjam be a kúpot?mert sehogy sem megy!vagy ti mit tanácsoltok?
2012. nov. 8. 13:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Benyomod a kúpot és a farpofákat összeszorítod egy darabig, akkor nem nyomja ki.

De 37 fokos hőemelkedésre én még nem adnék kúpot, csak ha mellette rosszul is érzi magát, nyűgös, szenved. Ha jókedélyű és egy kicsike hőemelkedése van, az még nem gond.

2012. nov. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Szerintem nem kell neki adni kúpot,lehet nem is lesz lázas.Általában mennyi az alaphője?Lehet most magasabb egy kicsit,pl. meleg van bent...több ruha...Ha kúpot adsz neki akkor határozottan de nem durván beadod,majd szorítsd össze a fenekét egy kis ideig.
2012. nov. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszi a válaszod!de az a baj hogy hiába nyomom neki össze a popsiját befeszíti magát és kinyomja!hol jó a kedve hol picit nyűgös!de nemrég még mosolygott!akkor ha felkel akkor megmérem de akkor még 37-nél azt mondod nem kell neki adni!
2012. nov. 8. 13:21
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez még nem hőemelkedés, lázcsillapító semmiképpen nem kell. Ha levonva eléri a 38 fokot, akkor adjál neki kúpot, hamarabb csak akkor, ha nagyon nyűgös, bágyadt.
2012. nov. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Jókedvü még lázas babának sem adnék kúpot.


Popsiban mért belsö hö: 36,5-7,5 normál testhö , 37,5-38,5 höemelkedés, 38,5 felett láz.

ha nem éri el a 39-t és jó a kedve telejsen felesleges neki adni bármit is.


nekem az elsö lánym csak ha már tényleg lázas lesz nyügös, a másik sajna már 37 felett irtóan sír, és csillapíthatatlan. Vagy is neki már ekkor adtam kúpot.

2012. nov. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
oké akkor nem adok neki!első babám és bizony parás vagyok!
2012. nov. 8. 13:36
 7/7 anonim ***** válasza:

Én is parás mami vagyok az első babámmal, úgyhogy leírom neked, hogy én hogy szoktam, orvossal tanácsára.


Napközben hőemelkedésre semmit nem kell adni, már csak azért sem, mert a szervezet a kórokozókat ezzel akarja leküldeni, ha erről lenne szó. Ha lázas, tehát 38 feletti a testhőmérséklete, akkor napközben is szükség szerint... Az én babám már ha 38 körüli a hője, akkor már nyűgösködik, úgyhogy én egyből szoktam neki adni.

Viszont azt mondta a dokinéni, hogy este, lefekvés előtt ha hőemelkedése van, akkor nyugodtan lehet neki adni, mert ugye ha elalszunk, ki tudja hogy alakul a hőmérséklete, úgyhogy akkor inkább kapjon...

2012. nov. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!