Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak, ha csuklik a...

Mit csináljak, ha csuklik a babám?

Figyelt kérdés
3 hetes a kicsi, és evés után néha csuklik. Mit lehet tenni? Próbáltam mellre rakni, de ez nem jött be. Citromlét nem adok neki, egyesek azt tanácsolták, de én ezt kihagyom.
2008. máj. 25. 10:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Sajna még mindene fejlődőben van. Majd abbahagyja, ez neked idegesítő, neki nem. 5-10 perc kb és elmúlik. Ha már nyöszörög, akkor próbálj pár kortyot-felforralt majd lehűtött vizet-inni adni neki. De a szopi jó szokott lenni, legalábbis nálunk. Az én anyósom adott neki citromot, de semmit se ért, ne adj neki. Én se adtam volna, de későn vettem észre.
2008. máj. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nagyobb babánál már működik a citrom. A mienk még egyszer kért utána.
2008. máj. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én adtam citromlevet, és néha elmúlt tőle, néha nem. Aztán egy pár alkalom után nem is foglalkoztam vele, mert ez a babákat általában a legkevésbé sem izgatja, akkor én miért idegeskedjek miatta?
2008. máj. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia! A babát tényleg nem zavarja. És bocsi, hogy ezt írom, biztos gonoszságnak fog tűnni, de ha elkezd esetleg csuklás közben sírni (akármi miatt), egy picit hagyni kell sírni, ugyanis a csuklásukat a megváltoztatott légzés ritmussal lehet megszűntetni. Ezért szokták pl a citromot javasolni, amit én sosem próbáltam kis, mert a hirtelen savanyú íztől "meghökken", amitől abbahagyhatja a csuklást. Tehát csuklás ellen jó a szopi (esetleg cumi), pár korty víz, vagy egy kis sírás. És a citromlé........

De egyébként abba fogja hagyni pár hét múlva a sűrűn csuklást!

Boldog babázást!! :o)

2008. máj. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!