Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi olyan van, amit tök fölösle...

Mi olyan van, amit tök fölösleges drágán megvenni, mert akár szinte fillérekből helyettesíthető?

Figyelt kérdés

December végére várjuk az első babánkat, és nem szeretnénk felesleges vagy akár jóval olcsóbban helyettesíthető dolgokból kihozható "vackokra" költeni.

A védőnő pl. mondott olyat, hogy szerinte a nedves popsitörlő teljesen felesleges dolog. Mert akár egy langyos vízbe mártott rongy zsebkendővel vagy vattával is tisztára törölhető a baba popsija. Szóval elsősorban ilyesmi ötleteket, praktikákat kérnék. Köszönöm!

34 hkm


2012. nov. 20. 11:52
1 2 3 4
 1/31 A kérdező kommentje:
Mondjuk ebből a popsitörlőből azért 1 csomaggal tartok majd itthon, ha megyünk valahová, akkor legyen.
2012. nov. 20. 11:54
 2/31 anonim ***** válasza:
100%
hát én nem tudnék létezni popsitörlő nélkül az tuti.ennyi erővel a padlóra is kakálhat a gyerek,majd felmosod...ha megyünk valahova kocsival az autópályán érdekes lenne meleg vizes vattát elővarázsolni.egyébként 200ft-ért van popsitörlő nem is gagyi,nekünk az 3 hétig elég.fillérekből helyettesíthetők a babaápolási szerek,mi mindenből a gyógyszertárit használjuk amit a doki felír.ruhából nem érdemes sokat venni mert nagyon hamar kinövik.spórolhatsz még a sterilizálón,ki is lehet főni a cumikat,és az üveget.játékot ne vegyél neki túl sokat,az én kisfiam 5 hónapos, a textil pelenkával játszik el a legjobban.
2012. nov. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%
még annyi hogy a zsebkendőből el fogsz használni egy kiadósabb fosinál vagy 3-4-et,moshatod minden nap,hypozhatod.a vatta meg sztem drágább egy csomag popsitörlő,és még bele is ragad a kakiba.,meg a nemi szervére
2012. nov. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem a pelenkázó teljesen fölösleges. Én nem vettem, mindig is az ágyon pelusoztam, textilpelenkán. Így ha baleset történt néha, az felfogta.

Bababútorból csak kiságyat vettünk. Sterilizáló kütyüket is kitűnően helyettesíti a lábas és a víz :) 5 percig kell forralni a cumikat és már sterilek is.

Amit én személy szerint fölöslegesen vettem az a mellszívó (bár ez lehet hogy neked jó szolgálatot fog tenni). Soha nem fejtem, egy ideig próbálkoztam (mert állítólag fejni kell) de nem jött össze. Ezért nálunk szépen beállt a kereslet-kínálat, nem volt sohasem gond ebből. A mai napig cicizik, már elmúlt 14 hónapos!

2012. nov. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%
Az biztos hogy én sem tudnám elképzelni popsitörlő nélkül. Szerintem az egyáltalán nem felesleges dolog. Mi is olcsóbb fajtát használunk és tényleg párszáz forintból kijön, és elég sokáig elég egy csomaggal.
2012. nov. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%
A popsitörlő egyáltalán nem felesleges. Sterilizálót én sem használok, kifőzöm a cumikat, pelenkából én az Aldisat veszem.
2012. nov. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:

Popsitörlő tényleg fontos, szerintem se spórolsz ha zsebkendőt használsz, jó sokat kell majd mosni, mert ugye ami kakis lesz, azt rögtön ki kell mosni! Én 265 ft körül veszem a popsitörlőt (Silky) és ugyanolyan jó, mint az 500-700 ft-sok.

Orrszívóból ne vegyél elektromosat, szerintem a porszívóra csatlakoztatható a legjobb és több ezer forinttal olcsóbb.

Lázmérőből is jó a sima digitális nem kellenek fül-, homlokmérők. A mellszívóval én sem voltam szerencsés, pedig Aventet vettem, sokkal több tejet tudtam lefejni a sima 1000 ft-os mellszívóval! Viszont Avent cumisüvegeket vettem, azt rögtön elfogadta az újszülött babám is. Pelenkánál meg majd rájössz, hogy neked és a babádnak melyik a legjobb, de vannak olyan pelenkák, amik sokkal olcsóbbak mint a Pampers vagy a Libero és ugyanolyan jók!

2012. nov. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
58%

pelenkázó:tényleg bárhol lehet a lakásban :)

Szoptatós párna:egy díszpárnával ugyanott vagy :)

sterilizáló:egyszerűen kifőzöd :)

Baba fürdető állvány:Sima kis kád bőven jó arra a pár hónapra,utána nagy kádas móka jön :)

Ez a baba-témakör egy külön iparág,nagyon cuki mukik,helyesek,és nehéz nekik ellenállni(reklám-hatás,hormonok)de valójában nem életbe vágóan szükséges dolgok.

2012. nov. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

Az az igazság, hogy popsitörlő terén pl. még árilag sem nézelődtem. De ha ilyen olcsón is hozzá lehet jutni teljesen jó változatokhoz, hát akkor azon totál felesleges "spórolni".

A többi pedig köszi, és várom a továbbiakat! :)

Boldog babázás mindenkinek, akinek aktuális!

2012. nov. 20. 12:34
 10/31 anonim ***** válasza:

Mindenkinek más válik be, ezért mindenkinek más felesleges és más nem.

Nekünk pl. van pelenkázószekrényünk, és nagyon szeretem, mert tök kényelmes, nem kell hajolgatni, beleférnek a pelenkázás kellékei stb. Pelenkázó szekrényből olyat érdemes venni ami egy mozdulattal átalakítható sima komóddá, így nem válik feleslegessé ha már szobatiszta lesz a baba. A miénk is átalakítható.

Mellszívó nekem jó szolgálatot tett az elején, örülök, hogy vettem.

Szopipárna is bejött nekem, újszülött kora óta azon szoptatok, nagyon kényelmes (most 10 hós a lányom).

Sterilizáló tényleg felesleges, nem sokszor használtam.

Nekem még ami felesleges volt az a gumilepedő, ugyanis csak annyit értem el vele, hogy nagyon beizzadt a baba, mert az nem szellőzik, szóval én ezt vettem feleslegesen.

Nekem a cumisüveg is felesleges, még ki se bontottam, mivel anyatejes a lányom, és ezért egyáltalán nem használjuk. De előre ugye nem lehet tudni hogy tápszeres lesz-e a baba vagy sem.

2012. nov. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!