Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fogzás esetére a borostyánlánc...

Fogzás esetére a borostyánláncot ajánlják! Mi a véleményetek róla?

Figyelt kérdés
Több kismamától is hallottam hogy hasznos ill. az interneten is ezt írják, de van olyan ismerős, aki ásványokkal foglalkozik, és azt mondta hogy nincs hatással a fogzásra.
2012. nov. 23. 13:28
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Szia!Az én kisfiamnak 4 hónaposan jött az első foga én vettem is neki akkor!Azóta 16 foga van és csak 2-3 foga viselte meg!Nem tudom,hogy a lánc miatt e,de ha igen akkor nekünk használt!
2012. nov. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Kisfiam 6 hónapos volt mikor kapott, ekkor már 2 foga szinte észrevétlenül kibújt, viszont iszonyatosan folyt a nyála. Jelenleg 16 foga szinte mindegyikkel megküzdöttünk, viszont a nyálzás teljen megszűnt.
2012. nov. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
72%

Van az a pont amikor az ember már mindent megtenne azért, hogy egy kicsit nyugalom legyen.

Emberi naivitás kihasználása az egész.

2012. nov. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Mi is vettünk neki,de allergiás rá,így nm tudja hordani.Teljesen kiomlott a nyakánál,tarkójánál; ahol érintkezett a lánccal. :(

Pedig én is azt gondolom,hogy nem butaság és igen is hasznos. Talán a 2. babánál kiderül.

2012. nov. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 Golan Trevize ***** válasza:
48%

Először is ezek a láncok nem borostyánból vannak, hanem műgyantából.

Másodszor: humbug az egész.

Harmadszor: veszik a jónépek a légzésfigyelőt, otthoni defibbrillátort, meg hasonlókat, de annyi eszük nincs, hogy egy csecsemő nyakába nem akasztuk láncot a fulladásveszély miatt...

2012. nov. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
67%
Kedves 5-ös válaszoló!Mindenki abban hisz amiben akar!És nem tudnak a babák megfulladni a nyaklánctól!
2012. nov. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Golan Trevize ***** válasza:
24%

"És nem tudnak a babák megfulladni a nyaklánctól!"


Ez egy egetverő butaság. Meg tudnak tőle fulladni, sőt, amint egyre többen vesznek ilyen láncot, hamarosan a hírekbe is bekerülnek majd az ezzel kapcsolatos halálesetek.

2012. nov. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Szerencsére nekünk annyira nagy szükségünk nincs rá, mert csak pár nyűgösebb hetünk volt és már 4 fogacskánál tartunk.

De én nyugodt szívvel nem bírtam volna belerakni a nyakába. Az orvosunkat is megkérdeztem, ő is azt mondta, hogy ő nem rakna a nyakába semmit a saját gyerekének.


De ettől mindenkinek szíve joga eldönteni. Csak magunkból kiindulva, hogy nekünk nem okoz nagy gondot a fogzás, az első fog előtt volt kb 2 hétig nyűgösebb, aki így a nyakába rakja a láncot, és örül, hogy igenis beválik, hát téved, mert semmi köze hozzá... Azt a két hetet leszámítva szinte csak azt vesszük észre, hogy jéééé, egy új fogacska :)

Egyébként tényleg valamiféle gyantából vannak...


Nekem végül egy növényi kivonatos gélt ajánlottak, de nem kellett:

[link]


Ha kellene, én biztos ezt próbálnám inkább :)

Vagy olyat is hallottam, hogy a láncot mágneses zárral is lehet kapni, azt már inkább, de még akkor is én inkább ezt a gélt próbálnám, és akkor nem lidokainozzuk be a gyereket :)

2012. nov. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Kisfiam már több mint egy éve hordja éjjel-nappal!Természetesen nem feszül a nyakán és felnőttek is alszanak nyakláncban!Amúgy meg,ha valaki fél tőle,hogy megfullad vegye le éjszaka a babáról!Nálunk bevált a borostyánlánc!
2012. nov. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Szerintem is kamu, mert nem hiszem, hogy ezek a pár ezer Ft-os láncok valódi borostyánból készülnének (ahogy az 5. válaszoló is írta).
2012. nov. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!