Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek nagyon el van...

Szerintetek nagyon el van maradva kisfiam a mozgásfejlődésben?

Figyelt kérdés

Éppen ma 10 hónapos három hete kúszik, mászni még nem tud, felül, lefekszik magától, állni még nem tud. Vannak pillanatok amikor nagyon aggódom, hogy kicsit lassan csinál mindent.

Kilenc hónapos koráig jártunk Dévény tornára mert állítólag hypotón, de tudja a fene, mióta nem hordom azóta sokkal jobban beindult a mozgásfejlődése. A tornát csak végig üvöltötte, úgy kellett behajtogatni a gyakorlatoknál.


2012. nov. 24. 09:28
 1/5 anonim ***** válasza:
szia! Szerintem érdemes lenne továbbra is tornára hordani. Igaz ennyi idős korban még nem minden baba áll, viszont másznia már tudni kéne. Igaz minden baba más és van aki egy kicsit később csinál mindent, de szerintem érdemesebb lenne továbbra is a torna mert az használhat neki nehogy mégjobban lemaradjon a mozgásfejlődésben.
2012. nov. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom. Bnőm kisfia aki a 7en volt 1éves elég későn tanult meg ülni magától, a kúszás-mászás meg totál kimaradt nála, most vagy másfél hónapja tud állni az ágy mellett meg lépeget is körülötte. Neki nem mondták h baj lenne a babával.
2012. nov. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Utolsó, az, hogy kimaradt a kúszás-mászás sokkal nagyobb gond, minthogyha későn kezd valamit. :/
2012. nov. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen. ha a kúszás-mászás kimarad, az idegrendszeri fejlődési gondot jelezhet vagy okozhat, pl. később tanulási nehézségekkel küzdhet a gyerek. pl. diszlexia, diszkalkulia stb.
2012. nov. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A hypoton gyerekek mozgásfejlődése általában lasabb, mint az átlag. Szerintem érdemes tornáztatni, nemcsak a Dévény módszer van, hanem pl. a TSMT. Mindent meg fog tanulni, de nem érdemes a legkisebb hátrányt sem kockáztatni.
2012. nov. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!