Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ugye nem lehet nagy baj belőle?

Ugye nem lehet nagy baj belőle?

Figyelt kérdés
A 3 és fél hónapos kislányomat a konyhában fürdetem a meggyújtott sütő mellett, mert a szobában csak 21-22 fok van, a fürdőben meg nem férne el a kád. A konyhában jó meleg van. Sajnos tegnap este, amikor fürdetettem, és tettem bele a kádba, szét tette a karjait és véletlenül 1 másodperce hozzáért a kis bal keze a gázhoz és nagyon elkezdett sírni. Nagyon megsajnáltam, siettünk is a fürdéssel. 2 ujját érte a baleset, az egyik felhólyagosodott. Lejegeltem neki, mert bekenni sajnos nem tudom, mert mindig eszi a kezét. Ma reggelre sem változott a helyzet. Tényleg csak egy pillanat volt. Meg szakad érte a szívem. Szerencsére már nem fáj neki. Nagyon félek tőle, hogy maradandó nyoma lesz az égésnek. Egy ilyen égés szerintetek mennyi idő alatt múlik el? Mikor lyukad ki a hólyag? Ugye nem marad nyoma neki? Nagyon aggódom!
2012. nov. 26. 09:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
50%

A helyedben akkor azonnak elvittem volna orvoshoz, de még most sem késö - az orvos tud rá olyan kenöcsöt adni, amitöl nem fáj neki annyira.


Máskor meg ne a túzhely mellé tedd a kádat, mert lehetett volna komoly baleset is ebböl.

2012. nov. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
52%

Vegyetek inkább egy hősugárzót vagy elektromos konvektort és csupán fürdés előtt kapcsoljátok be és tádáám meleg is lesz a szobában.

Sütő mellett fürdeni, na ilyet sem hallottam még. Na mindegy is nem ez volt a kérdés.

Egy hét múlva elmúlik és szerintem nem marad nyoma. De ha fel is hólyagosodott akkor az biztos nem 1 másodperc volt.

2012. nov. 26. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
31%
Sok ész nem szorult beléd.... Sutovel fűteni, gratulálok. Ráadásul olyan közel tenni a Kádár, hogy a gyerek hozzaer. Időszerű lenne beruházni egy hosugarzoba. Miért nem fér el a kád a fürdőszobában?
2012. nov. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Nem marad nyoma!nyugodj meg nem lesz semmi baj.

Amikor alszik ,illetve hamarosan ki fog fakadni,akkor bekened hámositó krémmel,pl:fenistilel.

Jártunk mi is igy,minálunk a bokácskáját érte,kb:10napba telt,igazán mikor gyógyult.


4gyermekes anyuka.

2012. nov. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Én is azt javaslom, hogy 2-3 ezer forintért vegyetek hősugárzót ami meleg levegőt fúj. Mi azzal fűtünk a fürdőbe.

Én elvinném dokihoz a gyereket, már csak amiatt is, hogy írjon neki kenőcsöt hisz az fájhta még most is neki, sőt ha víz fogja érni akkor aztán mégjobban fog fájni.

Ha nem akarod orvoshoz vinni akkor egy kis Sudocreme-t tegyél rá...talán jobb mint a semmi.

2012. nov. 26. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Attól függ, milyen a bőrtípusa. Én tavaly szeptemberben úgy főztem, hogy rácsöppent egy 1 cm x 0,5 cm centis helyre a karomon a forró olaj, és most megnézve még mindig látszik, gondolom, soha nem fog elmúlni.
2012. nov. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
94%

Semmi baja nem lesz, és nyoma sem valószínű. Nyugi, nem vagy egyedül, más is járt így, pl én gyerekkoromban, csak én a lábam melegítettem a sütőben. :)


Nem kelle azért bántani a kérdezőt mert gondos anya módjára befűt amikor a gyerekét fürdeti. A pénztárcájában sem kellene turkálni, mert nem tudjátok milyen helyzetben van, lehet neki nem egyszerű 2-3000 Ft-ért hősugárzót venni pont most. Balesetek vannak. Én pl véletlenül a káddal meglöktem a vízkeverős csap nyitóját, és így sikerült majdnem leforráznom a gyereket, de hálistennek csak kipirosodott kicsit, viszont nagyon üvöltött, de 10 perc alatt elmúlt.

2012. nov. 26. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
A kisgyerekek testfelületének más arányai vannak, mint a felnőtteknek. A felnőttek esetében el tudod dönteni, hogy a kiterjedt felület nagysága indokolja-e az orvos meglátogatását vagy sem. Gyermek esetében az elsősegély azt mondja, hogy akármekkora az égés felülete, lássa orvos! Ezt a jövőben jó, ha tudod. Maradandó nyoma nem lesz ennek, de fő az óvatosság!
2012. nov. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
85%
Utolsó! Most komolyan gondolod hogy azért mert két ujjacskáját picit megsütötte, vigye ügyeletre a kérdező a gyereket? Ezzel el is zavarnák basszus. Azért ez nem az életveszélyes égés kategória, bármennyire mások az arányok. Könnyű a más kárán okoskodni.
2012. nov. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
94%
Nem lesz semmi baja, ne aggódj, hamar elmúlik! Hozzátenném az előttem szólók véleményéhez, hogy ha mindenért szegény gyerekeket elvinnénk azonnal az orvoshoz, akkor hetente több napot ott töltenénk velük! Fenistil gélhez minek orvos?? (Ja, és le lehet pontozni, nem fogok csalódni bennetek!)
2012. nov. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!