Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan higgadtok le, amikor...

Hogyan higgadtok le, amikor majd felrobbantok az idegtől?

Figyelt kérdés
Sajnos nem egy nyugodt típusú ember vagyok és szegény babám nagyon fel tud idegelni, amikor nyafog pl. Én kiskoromban volt, hogy féltem az anyukámtól, mert ő is ilyen típus, de nem szeretném, ha a fiamnak ezt át kellene élnie, vagy ami még rosszabb, ha eljutnánk oda, mikor anyuka bántja a gyereket, vagy kiabál, aztán azzal nyugtatja, hogy ez azért van, mert ő felidegesítette, azaz, hogy ő a hibás. Ez az én tehetetlenségem, mert ő még nem tud beszélni, vagy segíteni saját magán, de valahogy szeretnék túllépni az idegbetegségen...
2012. dec. 3. 11:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
tedd be a babát az ágyba és hagyd ott pár percre. menj ki, igyál egy teát, adj magadnak pár percet megnyugodni. volt már nekem is, hogy kiabáltam vele, mert én is emberből vagyok, fáradt vagyok, nem alszom eleget, annyi házimunka van a gyerek mellett is, hogy nem bírom néha cérnával. inkább adok magamnak pár percet minthogy kiabáljak vele
2012. dec. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Én egyszer ráförmedtem a kicsire, mert majd szétrobbantam az idegtől. Akkor ő megszeppent, csak nézett a szemembe az ártatlan pillantásával, és utána elkezdett sírni. Hát én úgy megsajnáltam, hogy azt mondtam soha többet nem okozok neki ilyet. Azóta mikor már érzem hogy robbanni tudnék, elfordulok, és számolok jó lassan 5-ig, vagy ha úgy érzem 10-ig is. Ez idő alatt leszoktam higgadni. Ja, és közben mindig eszembe jut az az ártatlan tekintet. Nálam ez bevált, rendszeresen gyakorlom minden nap, ugyanis már 3éves dackirálynő a lányom, és terhes is vagyok. De a fő gondolatom mindig az, hogy a gyerek csak gyerek, ez engem mindig meggyőz arról, hogy nem szabad elvesztenem a fejem.
2012. dec. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

ne kiabálj vele, nem tehet ő róla.

Mennyi idős??

kapcsolódj ki gyorsan 10 perc alatt. Fuss az udvaron 3-4 kört a hidegben és menj be higgadtan.

2012. dec. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
78%
na, en igy szoktam vissza a cigire, pedig 4 evig nem szivtam... De a fiam hasfajos korszakaban nem birtam tovabb :(
2012. dec. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Ne legyen lelkiismeret furdalásod, mind emberből vagyunk és bárkinél elszakadhat a cérna. Volt hogy már én is rá kiabáltam a gyerekemre mert ezerkétszázadjára se fogadott szót, és elfogyott a türelmem. Ez nem jelenti azt hogy rossz anyák lennénk, egyszerűen csak fáradt emberek. Én ki szoktam menni az udvarra úgy öt percre és levegőzöm az általában be szokott vállni.
2012. dec. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
84%

Szia!

Amikor én kiakadtam vagy már nem bírtam tovább, ő is sírt én is sírtam, mindíg eszembe jutott hogy van akinek nem lehet gyereke pedig nagyon szeretne. Más örülne ha ott sírna mellette, és ilyenkor mindíg lenyugodtam. Amellett hogy vissza szoktam a cigire sajnos.

2012. dec. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Én ilyenkor átmegyek egy másik helységbe és földhöz vágok valamit és suttogva káromkodok egy sort. Ezután 100X elmondom magamnak hogy ő nem tehet róla bármi baja van amiért épp nyafog és ha ideges vagyok vele akkor csak eltanulja tőlem ezt az ideges feszült viselkedést ami így egy ördögi körhöz vezetne! Hosszú távon tehát jobban járok ha egyáltalán nem lát engem idegesnek. Így "győzhetek" csak ha érted mire gondolok.
2012. dec. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a tanácsokat, igyekszem megfogadni őket. Azt is köszönöm, hogy nem kaptam olyan hozzászólást, hogy minek szültél...

Néha megdöbbenek magamon, milyen gyilkos indulatok forronganak bennem, nem feltétlenül a babával kapcsolatban. Lehet ez nálunk öröklődik, állítólag a nagyapám is ilyesmi ember volt. Mindenesetre a fiamnak jó példát szeretnék mutatni, remélem képes leszek rá.

2012. dec. 3. 12:14
 9/15 A kérdező kommentje:
Egy kérdésre válaszolva: a fiam 7 hónapos.
2012. dec. 3. 12:15
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, az impulzivitás a temperamentumra lehet jellemző és öröklődik is:) Te ilyen vagy, attól még lehetsz csodálatos ember és édesanya. Azt kell megtanulni, hogy az indulatodat hogyan vezesd le hatékonyan. Amit a baba is láthat az az, hogy igenis mérges vagy. Az nagyon nagyon rossz, ha dühös vagy, de a gyerek előtt elfojtod. Attól ő még érzi, csak nem tudja hova tenni, mert mást mondasz, de mást mutat az arcod. Ezt hívják "kettős kötésnek", és ez az ami kárt okoz.

Jó indultlevezető, ha kijelölsz erre egy párnát, amit a falhoz lehet vágni, vagy kimész és káromkodsz egyet, vagy esetleg beruházol egy boxzsákra (nem vicc, működik!:)

Arra tudatosan kell figyelni, hogy a babát meg ne szorítsd, vagy nehogy megüsd. Igazából ő csak kiváltja a benned lévő indulatot, de te felnőttként ezt le tudod vezetni. Ő még nem tudja, mert nincs hozzá meg az eszköztára. Ezt sem árt tudatosítani. Nem direkt csinálja 7 hónaposan a parádét, hanem még nem tudja máshogy kifejezni. Meg kell tanulni.

Zene, tea, csoki sokat segít az indulatoknál. A számolással nyersz pár másodperc időt.

Ha nem megy a levezetés, akkor keress fel pszichológust, aki segít kognitív és viselkedésterápiával. Megtanít és begyakoroltat pár gyakorlatot. Fel a fejjel, az a legfontosabb, hogy szeresd a gyereket és ő érezze is ezt. Nem kell tökéletes szülőnek lenni, mert akkor neki is tökéletes gyereknek kell lenni, amire képtelen:)

2012. dec. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!