Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anyuka, akinek...

Van itt olyan anyuka, akinek a babája 8 hós korban (a búvárreflex leépülése után) kezdte a babaúszást?

Figyelt kérdés

Tudnátok segíteni? Hol találok Budapesten olyan uszodát, akik ilyen "idősebb" babákat is fogadnak? Mennyibe kerül egy óra? Hogy tanítják arra az "idősebb" babákat, hogy a víz alatt ne vegyenek levegőt? Ti saját indíttatásból vagy orvosi javaslatra mentetek babaúszásra? Esetleg egyéni foglalkozást is igénybe vettetek? Ez utóbbit kinek ajánlják?

Elsősorban a búvárreflex leépülése után babaúszást kezdő anyukák válaszait várom, de természetesen szívesen veszem kisebb babás anyukák tapasztalatait is.


2009. aug. 19. 06:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Mi bőven utána kezdtünk el járni, de nálunk gyógyúszásról van szó. [link] korababánk van.

Ha jól emlékszem a XV. kerületben a Pólusban is van egy uszi, ott sem "előírás" a búvárreflex, sőt, azt hiszem pont ott írják le, hogy ezt a reflexet mihez használják (pont megnyugtat, hogy nem kell).

Sok helyen hallom, hogy annyi a jelentősége, hogy reflex-szerűen zárja a baba azt hiszem a gégét, így nem megy be a víz a tüdőbe. Az benne a buli, hogy le tud menni víz alá és nem akar levegőt venni, reflexből...

Van olyan korai fejlesztő, ahol kifejezetten ellene vannak a búvárreflexes úsztatásnak, mert a csecsemők agyi oxigénellátása nagyon érzékeny és miért akarunk mi szándékosan oxigénhiányos állapotot előidézni, még ha az csak pár másodperc is.

2009. aug. 19. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én két babával is később kezdtem a babaúszást és most a harmadik is több mint 10 hónapos lesz, amikor elkezdjük. A legnagyobb egy éves múlt, amikor kezdtük, a középső másfél éves. Mindkétszer szivesen fogadtak minket, nem volt ebből gond. Az elsővel az Almássy térre jártunk, a másodikkal Budakalászon a Gézengúzba, mivel ide költöztünk. Budapesti helyet nem tudok ajánlani, mert az Almássyn már megszűnt a babaúszás, de sok hely van a neten, ott tájékozódhatsz. Egy havi bérlet 8000 Ft körül van, de van ahol 12000. A mulasztott órák pótolhatók. A tanitásban nem tesznek különbséget, annyi különbség volt, hogy gyorsabban váltottunk magasabb szintű csoportba. Én a vizben való játék élményéért vittem a gyerekeket, nem a merülés miatt. Sosem eröltettem. Az egyik gyermekem szeretett merülni, vele sokat merültünk, a másik nem, vele kihagytuk az ilyen gyakorlatokat. Végülis azért járunk, hogy jól érezzük magunkat.

Remélem minen kérdésedre válaszoltam.

2009. aug. 19. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm Mindkettőtöknek a választ! Én is a Polus Centert néztem ki, az van legközelebb a lakhelyünkhöz. Izomerősítés miatt javasolták a babaúszást a kisfiamnak, remélem, nem lesz nagy ellenállás részéről, s ő is megszereti.
2009. aug. 19. 20:36

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!