Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ultessem vagy ne ultessem?

Ultessem vagy ne ultessem?

Figyelt kérdés
6.5 hos babam meg nem ul fel egyedul,de ha felultetem imadja,mar amikor meglat a kisagy mellett mar emeli a fejecskejet,jelezve,hogy fel akar ulni.Ha az olemben van egyen hattal ul es ha az asztalhoz ulunk,imadja es olyankor nekidol az sztalnak es nem is kell mar tartani.Egymagaban is eluldogel egy keveset,de amikor elore nyul egy jatek vagy akarmi utan akkor eloredol.
2009. aug. 19. 17:06
 1/5 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem nyugodtan ültetsd, ha szeret ülni, nem baj, hogy még egyedül nem tud felülni. Az enyém is imádott ülni, nézelődni. A konyhában a babakocsi levehető részében ült, a szobában egy széles fotelben nézelődött. Csak figyelj, hogy biztonságos legyen a hely, előre ne bukhasson!
2009. aug. 19. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
hagyd, csinálja magától.
2009. aug. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
88%
Ha én 7-8 hósan nem kezdem el ültetni, biztos 8,5 hósan nem ült volna fel magától. 6-7 hósan etetőszékében döntötten ült, ölünkben is, aztán kapott kis pancsolót, abba ültettem bele. Szépen üldögélt, majd felült magától. De a gerincüknek állitólag nem tesz jót az eröltetett póz, vagyis amit nem magától csinál...ebben azért van némi logika.
2009. aug. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ne ültesd, a dönthető szék, bébihordozó más, abban lehet "ülni", hagyd, amíg magától csinálja, én sem ültettem a kislányomat, 8 hósan kezdett el ülni magától, de nagyon szép egyenes a háta, az ültetéstől elgörbül.


Hidd el, amikor már elég erős lesz a kis háta, magától fel fog ülni, általában mászásból oldalra kiülésből, vagy állásból-lehuppanásból alakul ki az ülés.


Nem kell siettetni a természetet!

2009. aug. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Első vagyok. Gondolom a kérdező nem arra gondolt, hogy támasz nélkül ülteti. Én is azt javasoltam, hogy támasztva ültesse a babát. Azért mondtam, hogy nyugodtan, mert én is így tettem a lányommal. Ma már 15 éves, egészséges a gerince, sportol, táncol. Szóval nem igaz, hogy ha nem ül fel magától és ülteted, akkor ferde lesz a gerince.Egyébként a babák fejlődésében mást jelent az "ül egyedül" és a "felül egyedül"!
2009. aug. 20. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!