Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig kell forralni A VIZET?...

Meddig kell forralni A VIZET? MIKORTÓL KAPHAT SIMA CSAPVIZET?

Figyelt kérdés
2012. dec. 9. 14:47
 1/9 anonim ***** válasza:
Én 9 hós koráig forraltam.
2012. dec. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
12%
Sose forraltuk.
2012. dec. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ez döntően attól függ szerintem, hogy hol laksz, ott milyen minőségű a csapvíz. Magyarországon van olyan hely is, ahol a csapvíz akár egy újszülöttnek is gond nélkül megfelel, és van olyan, ahol még a több évessel sem itatnám feltétlen rendszeresen...

A budapesti csapvíz összetétele pl. kiemelkedően jó, a legtöbb anyagból ötödét-tizedét ha tartalmazza az EU-határértékeknek...

[link]

2012. dec. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

És akkor itt van pl. az ellenpélda:

[link]

2012. dec. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Maximálisan az utolsónak van igaza.Ez lakóhelytől/vízminőségtől függ.Nálunk pl. annyira rossz minőségű a víz,hogy mi felnőttek is csak palackozott vizet iszunk (és nem urizálásból).Én mindig is babavizet adtam neki,azt nem kell forralni.

Ha nálatok jó minőségű a csapvíz (pl. általában nagy városokban elfogadható),akkor 8-9 hónapos korától adhatod már neki nyugodtan forralatlanul.

2012. dec. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én a 8 hónaposomnak szentkirályi vizet adok, de még ezt is forralom :) Fő a biztonság ;) Nálunk is szinte ihatatlan a csapvíz.
2012. dec. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
13 hónapos korától nem forralom, de ő korababa volt, kicsit eltúloztam...
2012. dec. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 nittababy ***** válasza:
én kb egy hónapig forraltam a vizet!!utána szentkirályi baba vizet vettem neki azt nem kellet forralni neki!!egyébként 1 éves koráig kell neki forralni!!én meg mondom őszintén hogy kislányomnak nem adok csapvizet pedig már 21 hónapos ha meg tudom venni neki a szentkirályit akkor miért igyon csapvizet!!persze ízlések és pofonok!!
2012. dec. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
6 hónapos koráig forraltam, azóta csapvizet iszik.
2012. dec. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!