Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mit tennétek?

Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
A 4 hónapos kislányom mostanában nagyon sírós, akkor is, amikor már megetettem, büfiztettem, tisztába tettem stb. és mégis. Alig aludt ma, csak akkor aludt egy keveset, amikor elmentünk bevásárolni, és ennyi. Uzsi után szintén, sírt, hintába is tettem, akkor is, pedig ott meg szokott nyugodni, annyira sírt már, hogy hányt is szegénykém, remélem, hogy az miatt volt. Délután fél 5-kor evett, 6 óra körül végül elaludt a kiságyában, miután levettem róla a ruhákat, átöltöztettem, mert lehányta magát. Azóta is alszik, mivel nagyon elfáradt a sok sírásban, sajnálnám, ha fel kéne keltenem, olyan édesen alszik, csakhogy még nem is fürdettem, 8-kor terveztem és most kellene ennie. Ti mit tennétek? Tuti, hogy hamarosan felkel, de nem tudom, meddig várjak? Ti meddig hagynátok aludni? Fürdetés, vacsi nem maradhat ki!
2012. dec. 13. 20:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én nem piszkálnám az amúgy is "mindenbajavan" gyereket, de ha nálatok katonaság van, akkor kelts fel, és csináld vele végig. Mikor az enyém volt így, nem keltettem fel, hagytam, ébredjen, amikor akar, nem kínoztam csakazértis fürdéssel, stb... és reggel kelt fel.
2012. dec. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyen esetekben nem fürdetem meg a gyereket és akkor etetem, amikor felkel.
2012. dec. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

nem lehet, hogy fáj a hasa? Lehet, hogy elkapott valamit, ha sokáig hányna, vidd orvoshoz.

Egy fürdés meg kimaradhat, vagy átteheted későbbre

2012. dec. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem dől össze a világ,ha egy fürcsi kimarad.Ha éhes,úgy is ébred és akkor majd megeteted.Én ebből nem csináltam soha problémát; nem derékszög-párhuzam a gyereknevelés...és néha kimaradhat egy-egy fürdetés,vacsora is.
2012. dec. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagyon nyűgös nem biztos, hogy díjazza majd a fürdetést, de ezt leginkább te tudod. lehet, szereti annyira, hogy felüdülés lesz neki. Ha egyszer kimarad nem tragédia.

Lehet, hogy a sírás miatt hányt, de az is lehet, hogy ez egy betegség tünete. Figyeld a testhőmérsékletét, és holnap a kedélyét. Az evést nem célszerű kihagyni, a folyadékot hányáskor érdemes pótolni, de pihennie is kell. Szerintem, ha 1 órán belül nem kel magától, legalább vacsorázni keltsd fel, vagy azért, hogy igyon.

2012. dec. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Fogzásra nem gondoltál még?

Szerintem kimaradhat a fürdés, ha megébred megeteted. Reggel majd áttörölgeted vizes szivaccsal, hogy azért mégse maradjon hányásos, pisis, kakis.

2012. dec. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Fogzásra mostanában azért nem gondolok, mert ugyan gondoltam, meg is nézte a kis ínyét a háziorvos, de nincs fogzásra utaló jel, egy hete vizsgálta őt meg, akkor kapott szurit is. Amúgy azóta is alszik, párat nyöszörgött, de nem ébredt fel. Nagyon furcsa, hogy nem kel fel, mert nappal meg fürdés előtt is mindig felébred időben, ha eljön az evésnek az ideje, még nem igazán aludt így el tovább, hogy már 5 órája nem evett. De enni, inni mindenképpen felkeltem, de meglátom, hogy nyűgös lesz-e, ha felkel, ha igen, akkor szerintem tényleg kihagyom ma a fürdetést.
2012. dec. 13. 21:17
 8/8 A kérdező kommentje:
Végül is felkeltettem őt szépen, lassan! Meg is fürdettem, de előtte mosolygott is, és ahhoz képest, hogy 6 óra maradt ki két evés között, elég nyugis volt, így meg mertem fürdetni! Nem bántam meg, hogy felébresztettem, mert tele volt a pelus, fürcsi után megittam, nagyon sokat ivott, D-vitaminját is megkapta, ráadásul nagyon mohón evett, szóval éhes is volt, szerencsére akkor tényleg a sírás miatt volt a hányás! Azóta megint szépen alszik kb. fél órája :)!
2012. dec. 13. 23:16

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!