Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van olyan anyuka itt akinek a...

Van olyan anyuka itt akinek a kicsije még ma is vele/rajta alszik el?

Figyelt kérdés
meddig bírtátok (kor) és hogyan lehet leszoktatni erről a kicsit? lányom nem soká 7 hós még velem alszik és mostanában már rá szokott h rajtam alszik el. imádom mert ő a mindenem, de e miatt a házas életünk párommal 90%-ban el van nyomva egy ideje.
2012. dec. 14. 12:54
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%
18 hónapos a fiam. Mai napig rajtam alszik el, majd berakom az ágyába. Szerintem nincs ezzel gond, ezt igényli, ennyi. 7 hónaposan meg azért még nem olyan nagy.
2012. dec. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
Valóban nem lenne vele gond, ha tovább aludna miután le rakom, de ő kb 10 perc múlva felébred h hol vagyok?!
2012. dec. 14. 13:04
 3/35 anonim ***** válasza:

HÉt hónaposan valószínűleg éppen a szeparációs szorongás kellős közepében dagonyáztok. Ilyenkor a gyerekek fokozottabban vágyják a szülőjüket, szinte folyamatosan biztosak akarnak lenni abban, hogy anya nem tűnt el.

Sajnos ez nem a legmegfelelőbb időpont az "eltávolodásra" mert az csak fokozná az életteani jelenség "súlyosságát".

Még egy- két hónap és sokkal könnyebb lesz külön aludni.

A házaséletre esetleg meoldás lehetne ebben a nehéz időszakban ha lenne egy- két órátok, amikor valaki elviszi a kicsit sétálni. Tudom, ez nem éppen a spontaneitásnak kedvező dolog, de egy hét hónapos szepaszorongó gyerek mellett szükség van némi szervezésre:(.

2012. dec. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
100%

Délután mettől meddig és hol alszik a kicsi? Akkor lehet huncutkodni is egy kicsit a pároddal. :)

Próbáld meg, hogy beteszed a kiságyba, és ott maradsz vele. Leülsz az ágy mellé, beteszed a kezed, hogy érezze az anyaillatot. :) Próbáld ki, hátha bejön.

2012. dec. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:
:O köszönöm a választ én eddig nem tudtam ezt, de ez választ ad arra is h miért van h folyton engem keres a szemével és nem sír de "hisztis biggyesztésbe" kezd ha nem lát :)
2012. dec. 14. 13:21
 6/35 A kérdező kommentje:
Kb. 10 percet bír a kis drága úgy is ha kis ágyba teszem és mellette maradok beszélek hozzá, aztán kéreckedik ki. Jó lenne a délután mert kb 3-4 felé alszik el el, de párom reggeltől estig dolgozik :(
2012. dec. 14. 13:24
 7/35 anonim ***** válasza:
63%

Én betenném a kisasszonyt az ágyába és ott altatnám el simizve, időnként ringatva. Ez töb napos tréning lesz, de a végén megtanul elaludni az ágyában, azt is megtanulja, hogy anya nem veszik el, hanem megy, amikor gond van, apával pedig helyreállna a szerep, mert bizony az anyaságon kívül te még nő is vagy! Apát meg érdemes megtartani, nélkül elég nehéz lenne gyereket nevelni, nem?

A babba sírni fog az elején, de pár percre menj ki, mjd menj vissza simizni, ölelni és így tovább. Egyre több időt hagyva. Egyébként ez segíti a szeparációs szorongást is, illetve az ezen való túllendülést. Ugyanis megtanulj, hogyha anya kimegy, akkor is létezik és visszajön.

Én így csináltam a fiammanl, nálunk bejött ez a módszer. Most már gyönyörűen elalszik az ágyában, emellett vidám, huncut, kiegyensúlyozott baba.

2012. dec. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
Az anyaillatos megoldás is jó lehet, mi nyertünk így fél órákat. Nem egy eget rengető lehetőség de sokkal jobb mint a semmi:).
2012. dec. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
67%
A 7-es válaszoló jól írja,nálunk is ez a (suttogó)módszer jött be,4-5 nap alatt sikerült.8 hetes korától az ágyában alszik el egyedül,most 11 hónapos kiegyensúlyozott és vidám kisfiú.
2012. dec. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:

A Suttogó is ugyanolyan sírástréning mint a többi, csak néha megszakad a bömbölés... amikor éppen megnyugodna a kicsi, jól ott is hagyják.

Minden perc direkt bőgetés jókora romboló hatású hormonbomba az agyának, minden otthagyás- kivárás rombolja a bizalmat.

Nem, nem arról beszélek, hogy rosszkedvű lesz a gyerek, vagy megutálja a szüleit- mert nem, nem utálja meg. Hiszen természetétől fogva szereti őket, ez nem kérdés. Hanem arról, hogy éppen a biztonságot jelentő szülői közelséget vonják meg tőle (amikor éppen megnyugodna mert az visszatér, akkor meg is szűnik...), amitől később, kamasz korában oda mer fordulni a problémáival, vagy felnőtt korában megalapozná a bensőséges kapcsolatot más emberekkel.

"Valóban megtanulja a kicsik nagy része néhány nap alatt az új „rendet”, a kérdés az, hogy valóban ez-e a cél. Sok szülő értetlenül áll később a két-három, vagy hat-nyolc, tizenkét-tizenhat éves gyermeke ellenszenve, idegensége és agresszivitása előtt. Sajnos a szülők nem hozzák összefüggésbe azt, ami pedig nyilvánvaló. Ahol hiányzik a csecsemőkori ősbizalom, ahol nem alakul egészségesen a kötődés, ott bizony később is nehézségekre lehet számítani. A korai kötődésnek nevezett kapcsolat ugyanis éppen az első években épül ki a gyermek és gondozója (édesanyja/édesapja) között. Minél többször kap jelzéseire, éjjel és nappal egyaránt, megfelelő választ, minél inkább kielégítik alapvető szükségleteit, annál inkább biztonságban érzi magát, annál inkább lesz bizalommal a külvilág és gondozói felé.(...)" innen: [link]

2012. dec. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!