Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vannak itt olyanok, akiknél a...

Vannak itt olyanok, akiknél a szülői ágyban alszik a pici baba (pár hónapos)? Nem féltek a bölcsőhaláltól? (többi lent)

Figyelt kérdés
Sajnos van amikor nem bírom a kiságyban elaltatni a lányomat, ilyenkor mindig nálunk köt ki a szülői ágyban (most 3 hónapos). A doktornő - amióta elszóltam magam erről véletlenül - azóta a bölcsőhalállal paráztat, meg arról szövegel, hogy a gyerek a fejemre nő...Azt mondja, inkább maradjon a kiságyban, sír és majd megnyugszik, én viszont azt nem bírom hallgatni.
2012. dec. 15. 13:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
36%
Igaza van a doktornőnek.Legnagyobb baromság ha köztetek altatod.Legalábbis én biztos nem fektetném be magunk közé.A bölcsőhalál miatt is,de én sem aludnék nyugodtan,félnék hogy ráfekszek.Meg egyáltalán...mindenkinek meg van a maga ágya.Sztem ez nem egészséges dolog.Azért sír mert már rászoktattad,le a kalappal ha meg tudod változtatni ezt a rossz szokást!
2012. dec. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Én parás vagyok, légzésfigyelőnk is van. Az első 6 hétben a kiságyában aludt. Az altatással nem volt gond, de hasfájós volt és 6 hetesen már szinte az egész éjszakát egy széken ülve töltöttem a kiságy mellett. Nem bírtam és beköltöztettem közénk. Így én is tudtam feküdni, sokszor csak megsimogattam, amikor húzogatta a lábát, illetve sokszor a férjem tette ugyanezt. Így egy kicsit többet tudtam aludni. Ez ment 2 hónapig. 3 és fél hónapos korában, amikor már egyáltalán nem fájt a hasa visszaraktuk a kiságyba. Féltem, hogy mi lesz a visszaszoktatással, de semmi. Mintha soha nem aludt volna köztünk. Azóta is pl. a szüleimnél köztünk alszik, mégsincs gond amikor hazajövünk.
2012. dec. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
66%

Szia!


Engem is ezzel ijesztgettek, valahol olvastam egy cikket, most az Istenért nem találom, de próbálom emlékezetből a lényeget, miszerint NEM BAJ az, hogy a babával alszol, NEM fogod összenyomni vagy ilyesmi! Valami kutatásról is volt szó, hogy a babák stresszesebben alszanak a kiságyban, mint anyukájuk mellett, és hogy ha nem dohányzol vagy bármi rossz szokás, akkor nyugodt szívvel veled is aludhat ha akar/akarod/kényelmesebb.


Figyelj, az én babám 7 hónapos. Az első héten a kiságyban aludt, utána pár hétig mellettem. Nem szokta meg! 2-3 hós korától végig aludta az éjszakákat a kiságyában. Múlt héten 5 napot mellettem aludt, mert nem bírt megmaradni a kiságyban, tegnap előtt már fél éjszakát ott aludta, tegnap már 3/4 éjszakát, és ma már reggel fél 8-ig ott aludt, azaz megnyugvás kellett neki, vagy nem tudom, de NEM csináltam gondot belőle, és NEM SZOKOTT ODA kedves első.


A baba tudja hol jó neki, hidd el, hogy én is nyugodtabb vagyok, ha a kiságyban alszik, mert ott a légzésfigyelő, DE nem fogom hagyni ordítani a kicsimet a kiságyban, ha mellettem akar lenni.


Dönts a belátásod szerint, én leírtam velünk hogy volt, lehet másnál másképp alakul ha egyszer "beengedik" maguk közé..


Mindenesetre le a kalappal az előtt, akinek nem fájdul bele a szíve, ha a picikéje érte sír, mert mellette akar lenni, vágyik a közelségére, és ott tudja hagyni ordítani inkább a kiságyban, mert "!!!!!azt úgy kell, úgy helyes, majd megnyugszik!!!!" (Y)

2012. dec. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
90%

Előre elnézést kérek a válaszom miatt:)

A világ azon tájain, ahol nem is kérdés, hogy együtt alszanak- e, mert az a természetes, szinte ismeretlen fogalma a bölcsőhalál...(irodalom: Kibel MA(2000)should the inent sleep in mother'sbed? Sith SIDS International MEEting Auckland Feb. 8-11.o.; Farooqi S(1994) Ethnic DIfferences in infant care practices and in incidence of sudden infant death syndrome in Birmingham, Early Development 209- 213; ...)


Az anya éberségét fokozza az együttalvás(ir.: Jeanine Young(1998) Bedshearing with Babies; The facts; JacksonD.(1999) Three in a bed: The benefits of sleeping with your baby, Bloomsbury, London...)


A közvetlen testi kontaktus során(tehát alvás közben is ha együtt alszanak) az anya testfunkciói szabályozzák a babáét: hőmérsékletét, légzési ritmusát, anyagcseréjét, hormonszintjeut, szívritmusát, immunrendszerét(ir.: Plottsky PM, Central and feedback refulation of hypotalamic corticotrophyn- releasing factor, Cba Foundation Symposyum 59- 75).


Tehát ha az anya nem áll kábítószeres, alkoholos, gyógyszeres hats alatt, a baba csak az anya mellett fekszik, nincs betakarva paplannal...akkor az együtt alvás ( testfunkciókat szabályozó hatása miatt) semmivel nem kockázatosabb.

Meg kell találni a helyes együttalvás módját:

[link]

[link]

[link]

2012. dec. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
92%

Ahogy ezt az előttem válaszoló írja, pontosan úgy van, és kutatások igazolják.


még egy link:


[link]


én mind a 3 babámmal együtt aludtam. Jellemzően addig, amíg keltek éjszaka is. Utána gond nélkül szoktak át a saját ágyba.

2012. dec. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
39%
Egyik gyerekünkkel sem aludtunk/alszunk együtt, nem tartom egészségesnek!Kislányunk 2,5 éves saját ágyában alszik el és ott is marad, kisfiunk 8 hónapos kiságyban alszik, egy szobában.A mi ágyunk a mi intim szféránk, az ő ágyuk az ő intim szférájuk, ott vannak és ott is érzik magukat biztonságban,jó alvó mind a kettő.
2012. dec. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Alapvetően én is úgy gondolom, hogy a szülői ágy a mi intim szféránk, oda "nem való" gyerek. Szerintem viszont ehhez sem lehet bigott módon ragaszkodni, gondolom gyerekfüggő a dolog. Biztosan van olyan baba aki gond nélkül szunyál a helyén, de van "nehéz eset" is. Találkoztam már ilyennel, olyannal is, az enyém az utóbbi. Bármennyire is kvázi hülyének titulált az első hozzászóló, én sem poénból vittem be a lányomat. Arra képtelen vagyok, hogy azt hallgassam, hogy ordít szegénykém. Nincs is odaszokva egyébként a nagyágyba, mert azért az esetek többségében a kiságyban alszik el (elmúlt 2 hétben 3x aludt velünk), igaz nehezen. Általában másfél, 2 órás procedúra, mire elalszik ott. Akkor szoktam átvinni, ha valamiért extra nyűgös, kb. 4 óra altatás után feladom és nem bírom tovább. Én is parázok a bölcsőhalál miatt (kiságynál nekünk is van légzésfigyelő), köszönöm a cikkeket, kicsit megnyugtattak, jó volt egy picit nem a vaskalapos szemszögből olvasni dolgokat.
2012. dec. 15. 16:18
 8/14 anonim ***** válasza:
74%

Ha valakinek az a jó, akkor aludjon külön, ha az, akkor együtt. Az itt a lényeg, hogy nem ártalmas vagy veszélyes(sőt...) az együttalvás ha jól csinálják.

Mellesleg a csecsemő intim szférája kábé ugyanaz mint az anyjáé, egészen addig amíg "le nem válik" róla.

Nem azt mondom tehát, hogy mindig mindenkinek együtt kell aludni, hanem azt, hogy ha a pár hónaposával valaki együtt alszik, (mert mondjuk szopik a baba és fárasztó a járkálás, vagy szepaszorong és sűrűn tart létszámellenőrzést, ... stb.)az nem teszi tönkre a babát, nem ragad oda kamasz koráig... és még a házasságot sem(ami miatt sokan szörnyülködnek...).

2012. dec. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
31%

Kedves 3-as!

"múlt héten 5 napot a mellettem aludt mert nem bírt megmaradni a kiságyban"-Bocsi de én ezt úgy veszem hogy odaszokott...ami ha téged nem zavar,engem pláne nem,mindenki arra neveli a gyerekét amire akarja.az én kisfiam 5 hónapos,születésétől fogva fürdés után vacsora,kis összebújás(úgy hogy nem alszik el az összebújás közben)és beteszem az ágyba hogy saját magától elaludjon.2 hónapos kora óta végig aludja az éjszakát,és soha nincs cirkusz az alvás miatt.még akkor sem ha megzavarja a fogzás.Soha nem hagynám sírni én sem a gyerekem,ha éjszaka sír(na) akkor megnyugtatnám az ágyában.Én arra nevelem hogy éjszaka nincs ugyulu-bugyulu,bújcsi,simi,hanem alvás van!Napközben minden szeretetet,bújást,ölelést,simogatást megkap,még többet is mint más baba,de az éjszaka szigorúan az alvásé.Az apja reggel megy dolgozni,aludnia kell,úgy tutira nem tudna hogy ott fekszik keresztbe a fiunk.Arról ne is beszéljünk hogy az ilyen szülők mégis mikor élnek házaséletet?Kilopóznak a fürdőszobába egy gyors menetre?na ne már!

2012. dec. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Ne haragudjatok, de úgy érzem néhányan nem értették a kérdést, amely elsősorban olyanoknak íródott, akikkel együtt alszik a pici (vagy ha nem is állandóan, de van tapasztalat), vagy valamilyen formában hozzá tudnak szólni a bölcsőhalál-szülői ágy témához. Nem azt kérdeztem, hogy egyesek milyen szuperanyák, hogy ők képesek a kiságyban tartani a babát (megjegyzem ehhez olyan baba is kell, akit nem zavar a kiságy), az pedig végképp off, hogy ki hogyan oldja meg a házaséletet.
2012. dec. 15. 17:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!