Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » "Jó baba? " Erre mit kell...

"Jó baba? " Erre mit kell válaszolni?

Figyelt kérdés

Utálom, mikor ismerőssel találkozunk az utcán, és megkérdezi "Jó baba?" Persze, hogy jó, milyen lenne?! Attól mert kicsit sírósabb, vagy rossz alvó, még jó baba, ezekről ő nem tehet.

Utálom ezt a kérdést, más is van így?


2012. dec. 19. 10:30
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Tőlem is mindig megkérdik, azt mondom ersze, jó. és kész..:) aztán ha konkrétan kíváncsiak valamire, utána ált. megkérdezik..:) ilyenen ne akadj fenn:)
2012. dec. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Jaj,szintén ugrok erre a kérdésre.

Én azt szoktam mondani,hogy gyerek.

Nincs olyan baba,aki mindig csendben van,nem sír,rengeteget eszik,sokat alszik,éjszaka nem kel fel,stb.

Vagyis lehet,hogy van,de az nem jó.Mármint,egy egészséges baba sír,fáj a hasa,nyűgös,elégedetlen,stb.

2012. dec. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én visszakérdezek, hogy ezt hogy érti? Csak, hogy kicsit zavarba jöjjön. Ezzel a kérdéssel a baj a konkrétum hiánya. Ez olyan, mint a mizujs, vagy a hogy vagy kérdés. Igazából látszólag kérdés, de igazából csak a nagy semmi.
2012. dec. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
általában leszoktam rendezni egy "persze, jó baba" válasszal. De legutóbb nagyon kiverte a biztosítékot egy ismerősöm. Visszakérdeztem, hogy "miért van rossz kisbaba is?" Nézett, majd megkérdezte, hogy nem sír? Mondom, ha sír egy kisbaba akkor rossz?
2012. dec. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Már miért lenne baj, ha egy baba nem sír, nem fáj a hasa, nem nyűgös és elégedetlen? Van ilyen baba, például a fiam és köszönöm szépen, semmi baja. A babák különbözőek, de ettől még egyik sem rossz baba. Tőlem is szoktak ilyet kérdezni, nem szoktam ezen felháborodni, mondom, hogy igen jó. Nem kell ennyire érzékenynek lenni, ez is csak ilyen berögzült kérdés a babákkal kapcsolatban, nem akarnak vele rosszat.
2012. dec. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Annyit kell rá mondani, hogy jó. Valóban az egyik leghülyébb kérdés, de amikor még nem volt gyerekem én is gyakran ezt kérdeztem. Akkor nem tűnt fel, hogy milyen hülyeség.
2012. dec. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Persze, én tudom, hogy nem akarnak rosszat. Míg nem volt gyermekem, nem is tudtam, hogy ilyet szoktak kérdezni. Én ha találkoztam egy anyukával, inkább olyanokat kérdeztem, hogy mennyi idős? Hogy hívják? Ilyenek. Eszembe sem jutott, hogy "Jó baba?".
2012. dec. 19. 11:00
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem is tudom, ebben a kérdésben igazából benne van minden és még sincs semmi.

Jó baba?

A. Persze, ügyesen eszik/alszik/mozog... vagyis várja, hogy te mondj konkrétumokat, dicsérd, ebből tovább folyik a beszélgetés.

B. Jó, csak most hasfájós/náthás/rosszul alszik vagyis megint azt várja a kérdező, hogy bővebben beszélj a babáról.

Ez utóbbinál kockáztatod (ha olyan habitusú ember kérdezi), az észosztást, hogy mit csinálj.

Igazából ez tényleg olyan, mint a "mi újság, hogy vagy" kérdések. Érdeklődik, aztán vagy kíváncsi a továbbiakra, vagy nem.

2012. dec. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Egyetértek az utolsó válaszolóval! Valami hasonlót akartam írni én is! :)
2012. dec. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
szerintem olyanok kérdezik ezt,akik nem tudják mit kell kérdezni,mert még nincs,vagy már régen volt pici az ő gyereke..és ahogy előttem írták,várják, hogy te mesélj róla.én azt szoktam válaszolni hogy:-Nagyon jó,átalussza az éjszakát,ügyesen játszik egyedül,mászik feláll,mindent megeszik amivel kínálom....ilyeneket és máris van téma :)
2012. dec. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!