Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez így jó lehet?

Ez így jó lehet?

Figyelt kérdés

10hónapos a fiam, és így állítanám össze az étkezését:

-reggeli tápszer

-tízórai mondjuk zsemle falatkák, pl. valami magas hústartalmú felvágottal

-ebéd:valamilyen husis főzelék

-uzsi: sinlac+gyümi

-vacsi:tápszer

Nálatok milyenek az étkezések?


2012. dec. 21. 13:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

JÓ, igen.

Nálunk 9 hónapos.


Reggeli: Szopi, banán babapiskótával

Tízórai: Szopi

Ebéd: főzelék

Uzsonna: Joghurt, szopi

Vacsi: kifli felvágottal, sajttal vagy májkrémmel esetleg virsli, majd fürcsi után altatós szopi:)

Ez így jó szerinted?

2012. dec. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

szerintem igen:) bár én virslit még annyira nem adnék neki, de ha te úgy vetted észre, hogy semmi gondot nem okoz a babádnál, akkor szerintem okés a dolog.

Nálunk a sajt, és a tejtermékek még tiltólista, mert allergia gyanús a babám.

Nálatok hogy alszik a babád éjszaka? Végig alussza?

2012. dec. 21. 14:10
 3/13 anonim ***** válasza:
28%
Jó minőségű virslit kap és nem napi, vagy heti szinten. Igen, végig alussza. Este 8-tól reggel fél nyolcig. De ezért meg kellett harcolni. Óránként ébresztett cicizni, nem bírtam már fizikailag, ezért leszoktattam. Ezért alszik most ilyen jól. A tiéd alszik jól éjjel?
2012. dec. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Az én Kicsim eggyel többször eszik.


- reggeli anyatej

- tízóraira gyümölcs (gyümit délelőtt jó fogyasztani)

- ebédre főzi vagy tészta vagy rizs :)

- uzsi joghurt (Nálatok lehetne babajoghurt, babakeksz) vagy kenyérke (én sütöm) kis vajjal

- vacsi: gabonapép (egy kevés)

És még egy minimális tápszer (vagy szopi, ha van kedve) lefekvés előtt.


Ha van allergiás a családban, akkor biofelvágottat vegyél, nehogy szója vagy tejszármazék legyen a felvágottban! Én szoktam készíteni májkrémet, szoktunk kapni házisonkát, azok jók :)

2012. dec. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
babakeksz, babajoghurt szóba sem jöhet, mert tej van benne, sőt olyat sem ehet a fiam, amiben tejszármazék van. Az érdekes az, hogy senki nem allergiás a családban, még a távoli rokonok sem, de a fiam a tejalapú tápszerre is elég durván reagált, így maradt az abszolút tejmentesség...
2012. dec. 21. 15:51
 6/13 xStefix ***** válasza:
56%

Én úgy tervezem, hogy 9 hósan fogom kezdeni a második étkezésünket. Mi szopizunk.


Szerintem is jó így, ahogy írod.

Illetve egy ötlet még az "almás étkezés". Most épp szezonja van és nagyon sokféleképp el tudod készíteni: pépként, reszelve, darabolva, keksszel, más gyümölccsel... Én anno tízóraira adtam a lányomnak, így egy étkezés alapból ki volt pipálva ötlet-ügyileg. :)

2012. dec. 21. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
En gyümölcsöt inkabb delelött adok a gyerekeknek, mert nemelyik gyümölcsnek annyira magas a cukor tartalma, hogy nekem iszonyatosan bepörgeti a gyerekeket es fuccs az esti alvasnak. De amugy szerintem jo az etrend :)
2012. dec. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

az almával az a gondunk, hogy savat csinál a fiamnak, mert refluxos, így csak párolva tudom neki adni.

És melyik a magas cukortartalmú gyümi, ami pörget?

2012. dec. 21. 18:04
 9/13 anonim ***** válasza:
Nalunk ami rizikos az a körte, szilva, cseresznye, banan, sütötök, mogyoro es az aszalt gyümölcsök. Ezeket csak tizoraira kapjak a kicsik, tizorai utan viszont legalabb 3-4 orat annyit pörögnek, hogy nem is birok velük, csak rohangalnak, orditanak, szo szerint elszabadul a pokol ilyenkor... Ha ezeket nem kapjak akkor teljesen normalis a napunk.
2012. dec. 21. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 xStefix ***** válasza:
56%
A mogyorót hány évesnek adod?
2012. dec. 21. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!