Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Észre vettem hogy hideg a...

Észre vettem hogy hideg a keze, arca, mitől?

Figyelt kérdés
Sokszor azt veszem észre (jol be van fűtve amugy) hogy hideg a kis keze és arca, de a nyaka már meleg. 5 hónapos kisfiam van, mitől lehet ez? nem lesz baja? köszi, ohh és még egy kérdés: most 4 óránként szopizik de az este 8 és reggel nyolc közöttiről hogyan szoktatom le? nem tudom hogy az szükséges e neki hogy hajnali 4kor egyen. köszönöm

2012. dec. 31. 11:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Ne ijedj meg, ha hideg az arca, keze. Általában ez egészséges, de próbáld meg, hogy ha adsz rá még egy pulcsit, akkor is hideg-e a keze. Az arc hidegségével nem lehet semmit kezdeni, úgy tudom, viszont én sokat simogattam az arcát, és attól kicsit melegebb lett.


A szopizásról: Szerintem ha fel kel, és szopizik, add neki oda, viszont lehet hogy csak szomjas. Úgy tudom, éjszaka nem baj ha fel kel. Kicsi még... Az én kislányom olyan volt, hogy 10 órákat végig aludt, nekem fel kellett őt keltenem, hogy egyen. Kétszer háromszor keltettem fel, utána már magától felkelt. És szerintem az a jó, amikor eszik ha éhes. :)

2012. dec. 31. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Azért hideg a keze, arca, mert a vérkeringése még nem olyan jó, mint egy egészséges felnőtté. Ha nagyon aggódsz, akkor adhatsz rá kis kesztyűt (csak ne túl vastagot). A lényeg, hogy a tarkója, és a teste többi része meleg legyen, ha a tarkója hideg, akkor fázik. De vigyázz, ne öltöztesd túl és ne is legyen túl meleg szobában, mert túlmelegszik, és akár bele is halhat (bölcsőhalál). 23 fok körül legyen a szobájában a hőmérséklet, a mi babánkon van egy body, egy rugi, és egy vékonyka pléddel alszik, teljesen jó neki (plusz még van rajta cérnakesztyű, de csak, hogy ne karmolja szét az arcát). Fürdetéskor legyen melegebb, kb 25 fok, és fürdés után, ha hajat mosol neki, akkor adjál rá sapit, amíg meg nem szárad a kis haja (ez kb fél óra), utána vedd le róla, mert a fején adja le a felesleges hőt (ezért nem szabad az ágyában közel tenni az ágyvégéhez a fejét, inkább a talpait kell közelíteni oda.


Szopizásról meg, szerintem most még ne szoktasd le, örülj neki, hogy ilyen rendszeres, hogy minden nap négy körül kel, kér kajcsit aztán bealszik. Az enyém még összevissza ébred, van hogy kettőkor, van hogy öt harminckor, vagy négykor. Elég fárasztó... Négy hónapos babának azért kell még egyszer kelnie az éjjel.


Egy szóval ne aggódj, nem gáz ha hideg a keze, meg az arca. :)

2012. dec. 31. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm nektek, akkor minden oké :) a nyakát-tarkóját szoktam nézni az meleg, a hajnali cici akkor még marad :))
2013. jan. 2. 10:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!