Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Túlfáradt, túlpörgött egy...

Túlfáradt, túlpörgött egy hónapos babának lehet adni kb 20-30 ml gyenge citromfű teát?

Figyelt kérdés
Már mindent kipróbáltunk, dél óta fent van, azóta aludt kb fél órát és ennyi. Volt kocsikázni, ringattuk, próbáltuk cicin elaltatni, magára hagyni, babakocsiban tologatni, még meg is fürdettük, újra megetettük, de semmi eredmény az ég egy ada világon!!! Pálinkás kenyeret nyilván nem akarok neki adni, de arra gondoltam, hogy talán egy nagyon gyenge citromfű teát készítenék és pár korttyal megitatnám. Szerintetek?
2013. jan. 1. 19:58
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
Mást ajánlok: csavard be viszonylag szorosan egy kis plédbe, ahogy az orosz csecsemőket szokták. Unokám 5 perc alatt úgy elaludt, mint akit hipnotizáltak.
2013. jan. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én a lányunkat hasra raktam, simogattam szépen, lassan a hátát és pár perc alatt be is aludt. Persze, cumi volt a szájába. Akkor még nagyban cumis volt.


Este pedig úgy altattuk, hogy sötét szobában elemlámpával világítottunk a falára és közben dúdoltunk neki. Amikor pedig elfáradt (kezdetben szinte pillanatok alatt), akkor hasra raktuk és simogattuk a hátát.

kb. fél éves koráig ment ez a progi. Azóta magától elalszik. Igazi kis angyal :)


Búék :)

2013. jan. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

tehát akkor ezek szerint nem... :)


Jó, megpróbáljuk becsavarni a törcsijébe (nincs ilyen pólyálni való plédünk), hátha. Hason még élénkebb, akkor aztán tuti éjjel is fent lenne...

Köszi a válaszokat!

2013. jan. 1. 20:08
 4/8 anonim ***** válasza:
sztem ne adj neki. 4 hos kortol szabad.
2013. jan. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem, dehogy, nehogy adj neki!


El fog fáradni, hidd el. Feküdj le, a hátadat támaszd meg, kissé ülő helyzetben legyél, gyereket vedd a mellkasodra, dúdolj neki, paskold a fenekét, esetleg ringasd kicsit, hallkan, dúdolj. Legyetek sötétben, esetleg félhomályban, és NE ADD FEL! Nem baj ha tiltakozik, vagy mocorog eleinte, Te csak tartsd magadon, és paskold a pelusát. Hidd el hamarosan el fog ernyedni, ellazul, megnyugszik. Te is nyugodj meg, ne siess, úgy készülj ennek az egésznek, hogy az is lehet, hogy 1 óráig ott fogsz vele feküdni, takarózz be, pisilj előtte, stb. Légy nyugodt.

Menni fog!:-)

2013. jan. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem szabad még ilyen korban adni neki.Ő még nagyon pici ahhoz.
2013. jan. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

apa bealtatta, fogalmam sincs, hogyan, de sikerült. Alszik majdnem 4 órája! Lassan felkel szerintem megint, remélem most nem kell már neki ilyen sok idő, hogy elaludjon! (amúgy, lehet hogy apa paskolgatta a fenekét, és attól aludt el, nem tudom, én feladtam így a hat órás sikertelenség után...)


Köszönöm nektek is a választ, akkor a citromfűvet nem vetem be, majd csak 3-4 hónap múlva, ha nagyon nagy szükség lesz rá.

2013. jan. 1. 22:10
 8/8 anonim ***** válasza:
A mi tuti módszerünk mindkét gyereknél a hajszárító volt. :) Mintha kapcsolóval működne, úgy hallgatott és lazult el a gyerek, mihelyt bekapcsoltuk mellette. Keserves sírásoknál nagyon ajánlom a kipróbálását.
2013. jan. 1. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!