Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Első cipő egyéves babának! Ti...

Első cipő egyéves babának! Ti mit javasoltok? Lakásba szandi vagy szobacipő?

Figyelt kérdés
Rengeteg fórum és anyai gondolat elolvasása után arra jutottam, hogy 1 éves fiamnak először cipő lesz a lábán! (Azért írtam hogy sokat utánaolvastam, hogy most légyszi ne írjatok olyat hogy nem kell még rá cipő, meg ilyesmi. Most légyszi csak cipőpártiak írjanak) Járástudománya egyelőre a bútorok menti oldalazás, de mivel nem laknak alattunk, így elég hideg a laminált, szóval gondoltam mostmár jó lenne valami. De mi is legyen? Ismerőstől kaptam tippet, hogy a D_CHM_NN-ban megfizethető és jó cipők vannak. Elsőnek kis zárt szobacipőre gondoltam, de a szandi is jó megoldásnak tűnik. Azt is mondta, hogy érdemes bőrből készültet venni. Tapasztalataitokkal segítenétek? Köszönöm! Most kb 12,5 cm a lábhossza, mennyivel nagyobbat vegyek?

#szandál #1 éves #Deichmann #bőrcipő #cipőmárka #szobacipő #első lábbeli #bobbi shoes #baren schuhe
2013. jan. 1. 21:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
83%
Inkább jó vastag zoknit adj rá. Amíg nem tud biztonságosan menni, a cipő csak akadályozza. Sőt, a legtöbb baba gyorsan le is veszi a lábáról a cipőt. Ebben valamiért nagyon ügyesek tudnak lenni. Legalább annyira utálják a cipőket, mint a sapkát.
2013. jan. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Siesta, Elefanten. Ezek jók. Kínai kerülendő. Volt hogy olcsóbbat vettem (Punto, Asso) azok is jók.

Bentre szandit használunk.

Max. 1 számmal lehet nagyobbat venni.

2013. jan. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Mi Superfit cipőt vettünk kezdetektől a lányunknak. Igaz, itt lakunk jelenleg Martfű mellett, ahol töredék áron lehet beszerezni ilyen márkájú cipőket/szandálokat/etc.

Ugyanis ezek esztétikai hibásak, amik meg sem látszanak rajtuk.


Nekem nagyon tetszik ez a márka, szerintem nagyon is tökéletes kis cipő. Bár, ahány ember, annyi vélemény!

Én is sokat tűnődtem ezen a kérdésen. Nem csak azért választottam, mert "olcsó" megoldás, hanem azért is, mert egy piacvezető márka és megbízható!


Nyáron kezdett el járni a lányunk, de lakásban nem adtunk rá semmit. "Mezítláb" ment, utcán pedig szandálba. Esősebb, hidegebb napokra pedig egy zárt cipőt vettünk.

Most télre vettünk neki egy benti mamusz cipőt, mert elég hideg a fsz-n a padló.


A védőnőnk pedig azt mondta, hogy az orvosok ebben sem értenek egyet. Ugyanis a legjobb a láb kialakulásának, ha mezítláb jár a gyermek, de ezzel egyidejűleg a bokát is meg kell "tartani".

Nekünk azt javasolta, hogy utcán cipőben/szandálban legyen (játszótéren is!) és lakásban pedig amikor csak lehet mezítláb.

2013. jan. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Sapkautálásban már van tapasztalatunk! :-) 2 zokni az alap, de ha idegen helyre megyünk, ahol meg járólap van, ott nagyon féltem, hogy felfázik! Ezért is kellene valami lábravaló!
2013. jan. 1. 22:06
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Lemigo - olcso (kb.2500Ft-3000Ft), lengyel termék, de bentre évek őta használjuk. Ha nem akarsz drágát, ez is megteszi.

Nem kell a cipő kérdést túldimenzionálni. :)

2013. jan. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

en is cipoparti vagyok, es orvost is kerdeztem: o azt tanacsolta, hogy bentre olyan legyen aminek a talpaban van emeles a ludtalp ellen. Kint lehet olyat amiben nincs, mert ott gorbe a talaj, es ez az egyenetlenseg jo a labnak.

Bentre en nem vennek cipot, inkabb papucsot, vagy szandalt. Lanyomnak nyitott orru papucsa van, minosegi, megis estere beizzad a laba. Viszont ha huzza a labat, az ujjai vedelme erdekeben jobb a zartorru.

Akkor jo a cipo, ha felveszi, akkor a te mutatoujjad ferjen be a sarka moge, kb. 1cm. De hogy meddig lesz jo, az mar mas kerdes: lanyomnak augusztusban vettem 17-est, november elejen meg jo volt, most meg 19-es laba van. Viszont nagyot sem lehet venni, mert akkor nem megfeleloen tartja a labat.

Ami a Deichmant illeti en nem talaltam ott olyan cipot, ami az en igenyeimnek megfelelt volna, foleg mivel azokban a cipokben nincs megemelve a ludtalp resze

2013. jan. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

A lányom első cipője Siesta First Step volt, a következő Superfit. Mindkettőt tudom ajánlani.

Bentre én sosem adtam rá cipőt, szandit, csak "tappancsos" zoknit. Ha hideg volt, akkor egy vékonyat, arra pedig egy vastagabbat.

Lábbelinél a lényeg, hogy fogja a bokáját, és hajlékony legyen a talpa. Úgyhogy ha a lakásban is szeretnél ráadni valamit a zoknin kívül, akkor én szandit vennék.

2013. jan. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Mezítláb járásról a következőt hallottam:

A gyereknek a legjobb mezítláb, de nem a szőnyegen és nem a padlón, hanem füvön, homokon, szóval olyan természetes és egyenletlen felszínen, ami megfelelően tornáztatja a talp - még fejletlen - izmait. Mivel ilyen felszín nincs otthonunka ezért muszáj megtámasztani a kicsi talpát hogy boltozatossá fejlődjön, azaz ne legyen lúdtalpas.

2013. jan. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Mi puhatalpú bőrcipőt adtunk rá először, ilyen pl az Elefanten First Step, amit az egyik válaszoló már írt. Csak az elég drága. Interneten rendeltünk, kb. fele áráért, nagyon szép, magyar terméket.
2013. jan. 1. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Bocs, Siesta, nem Elefanten. De a az Elefantennek is van hasonlóan méregdrága, puhatalpú első cipője.
2013. jan. 1. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!