Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 hónapos babádat mivel...

1 hónapos babádat mivel fejleszted, hogyan játszol vele, hogy felkeltsd a figyelmét?

Figyelt kérdés
2013. jan. 2. 16:19
 1/9 anonim ***** válasza:
71%
ne haragudj de miért kell egy hónapos babát fejleszteni? hadd fejlődjön a saját ütemébe.
2013. jan. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
15%
Csak ajánlani tudom az "Anya, taníts engem!" c. könyvet, guglizz rá, sok helyen fent van pdf-ben :)
2013. jan. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
59%

Korai fejlesztés :D


Na, de most komolyan. Szeresd, mosolyogj rá, beszélj hozzá. Kb. ennyi!

2013. jan. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

:)

Köszönöm annak, aki ajánlotta a könyvet, pont ilyenre gondoltam, nagyon jó dolgok vannak benne.


A beszólóknak kellemes időtöltést. :) :)

2013. jan. 2. 17:12
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem minden baba egyforma. Az én lányom 4 és fél hónapos és soha (1 hónaposan sem) volt olyan eszik-alszik típus. Nem mondanám fejlesztésnek, de igenis igényelte a programot már pár hetesen is.

Én 1 hónapos korában legtöbbször énekeltem, vagy mondókáztam neki. Volt, hogy elővettem egy játék zsiráfot és úgy csináltam, mintha az énekelne. Most az a kedvenc játéka.

Nagyon szerette már akkor is hallgatni a babazenét. Nagyokat sétáltunk és Ő ilyenkor soha nem aludt, hanem nézelődött. Szerette ha faágak alatt megálltunk.

Szerette ha grimaszoltunk neki, nézegette magát a tükörben.

A szobája falán állatfigurák vannak. Azokat nézegettük. Én mindegyikről elmondtam, hogy milyen állat, melyik testrésze milyen színű. Észrevehetően voltak kedvencei, azoknál többet időztünk.

Ha sírt, akkor ringattam és költöttem egy dalt arról, hogy kik azok, akik szeretik. Gyakorlatilag felsoroltam a családtagokat.

Kifejezetten fejlesztő hatású ilyen kisbabáknak ha kontrasztos (fekete-fehér) ábrákat mutatsz neki.

Ha nem hason alszik, akkor figyelj oda, hogy napközben sokszor tedd hasra, ezzel erősíted a nyakát, hátát.


Amivel vigyázni kell, hogy ilyenkor még könnyű túlingerelni a babát. Nagyon kevés ideig bírnak figyelni, lehet, hogy csak 2-3 percig. Ha elnéz másfelé, akkor elfáradt. Nem kell vele mindent csinálni minden nap.

Én felraktam neki a kiságya fölé a zenélő körforgót, de az akkor még idegesítette. 2 hónapos kora óta viszont imádja. A játszószőnyeget 3 hónapos korától szereti.


Én angolozni is szoktam vele. Ez nálunk annyit jelent, hogy angol nyelvű, nagyon egyszerű szövegű dalokat hallgatunk magnón. Ezt is imádja. Kb. 1 hónaposan kezdtük.


Most ennyi jutott az eszembe.

2013. jan. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm kedves utolsó, pont erre gondoltam a kérdés kiírás alatt :)

Megjegyzem ezeket a dolgokat is, ezek is hasznosak!

Az én babám is igényli a foglalkozást, amit imádok :)

Jó babázást!

2013. jan. 2. 18:16
 7/9 anonim ***** válasza:
Keress rá a Babamóka c. könyvre, ott nagyon jók vannak 12 hónapos korig.
2013. jan. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
46%

Nos, köszönöm, hogy 0%-ra pontoztak a sokeszű barmok, de lényeg, hogy a Kérdezőnek segítettem. :P


Élvezzetek erre idióták, biztos ez a legnagyobb örömötök! :D :D

2013. jan. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Vegyél neki könyveket az atomfizikáról, kvantummechanikáról. Előtte bemelegítésképpen megoldhat néhány másodfokú többismeretlenes egyenletet.
2013. jan. 3. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!