Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Júli 14re várjuk a babánkat....

Júli 14re várjuk a babánkat. Miből mennyit érdemes venni hogy sikerüljön az arany középuton maradni?

Figyelt kérdés
Nem szeretném ha kevés lenne és éjjel nappal csak mosnék. Viszont sok se mert csak felesleges pénzkidobásnak tartom ha a ruhácskák felét kinövi még mielőtt egyszer is ráadtam volna. Nem beszélve a látogatók is biztos azt hoznak majd. Hogy lehet ennyi mindent összehozzni? Vastag, vékony, 2, 3, rövid, hosszú ... segítsetek
2008. máj. 31. 06:55
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!


A body fogy a leggyorsabban és a textilpelus. Nekem a pelusból 40 db jött össze a végére, mert az elején mindig csak mostam, így vettem még. 40 darabbal jók voltunk, de az én babám sokat bukott, így az ágyban, a feje alatt lévőt is naponta többször cseréltem. Ezt majd kitapasztalod. A body a másik, amit sikerült mindig "lehányni". Abból is érdemes többet venni. Naponta 3-4 alkalommal cserélnem kellett rajta. Nekünk kb 15 db volt belőle. (a tescoban van nagyon finom pamut body csomagban, 250 Ft-re jön ki darabja és tényleg nagyon jó)

Nem tudom mikor szülsz, de most inkább a rövidujjút részesítsd előnyben szerintem, de azért kell néhány hosszú is.

Nekem mindenki javasolta, hogy 62-esekből vásároljak inkább, mert az 56-ost kinövi hamar.

Hát... A kisfiam 53 cm-vel született, 2750 grammal, és az 50-es ruhácskák is lötyögtek rajta... A 62-eseket két hónapos kora után adtam rá, és még lógtak kicsit. :)

Úgyhogy ez is gyerekfüggő. A lényeg, hogy miután megszületett, el kellett menni vásárolni, mert úgy nézett ki bennük, mint egy lelencgyerek.

A többi ruhácskából nem kell sok, de ezek amiket írtam fogyóeszközök.


Szép babavárást!

2008. máj. 31. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mi egész nap elvoltunk ugyanabban a ruhában. Jó néha kicsúszik a kaki, és kb. 5x mi is buktunk, de valami középút a jó, legfeljebb veszel még. Írok Neked pár linket. Amúgy a férjemnek akkor van a szülinapja:) Gratula a babához!

[link]

[link]

[link]

2008. máj. 31. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, bár ilyen listákat már olvasgattam, csak valahogy egyes dolgokat soknak, mást kevésnek találtam. Kezdem úgy érezni erre csak szülés után fogok rájönni, ha kiderül milyen a picim :)
2008. máj. 31. 07:54
 4/6 anonim ***** válasza:

Én is keveslem a listákon szerplő rugikat, meg bodykat is. Ha csak azt veszem alapul, mi van ha lebüfizi, és nem akarok minden násnap mosni, és napi hárommal számolok, akkor az 21 db, ha egy hétre nézem. Én nem szeretnék nagyon sűrűn mosni, bár anyósom azt mondta, hogyha pl kakis lesz vagy ilyesmi akkor muszály kimosni, mert különben ott bűzölög.. erre nem is gondoltam. Lehet te sem? :)

Nos nekem most így van vagy 50 bodym, mielőtt infarktust kapna bárki vegyes méret, de kb 6 hónapos korig van, és nem boltban vettem, hanem turiban, olyankor amikor 100 Ft volt kilója.

Rugiból már szerencsétlenebbül állunk. Abból van vagy 10, de ebből kb 6 ujjszülöttre való, tehát ha nagy baba lesz rá se megy. Próbálj keresni egy turit most még könnyebben mozogsz. Bár még én sem panaszkodom, pedig nagy a pocim és 37 hetesek vagyunk!

Sok sikert a vásárláshoz!

2008. máj. 31. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nagy igazságot mondtál ki az utóbbi kommentel! Ha kint lesz a baba, meglátod.:-)

Saccolt neked születési súlyt a doki? Mert ha 4 kiló körüli babókára számíthatsz, akkor nem is érdemes 56-o cuccokat venni. Ha viszont pici a baba, akkor úgy jársz, mint az első válaszoló.

Abban egyébkén egyetértek az először válaszolóval, hogy body kell leginkább. Azt nagy melegben napozóként is használhatod, ha nem akarsz ilyesmire költeni, nem muszáj. Én július elejére várom a pici lányt, összesen 2db hosszú újjút vettem, a többi rövidújjú body, meg vettem 2db 56-os és 3db 62-es rugit. Van néhány napozó, na meg hálózsákok minden méretből, mert abban szeretném altatni. Szerintem 20 textilpelus elég lesz, hacsak nem bukik extra sokat a babó. De én azért se vettem többet, mert teljesen képesnek tartom rá a páromat, hogy bemenjen a boltba szükség esetén és vegyen még néhányat.

Nem vettem mellszívót sem, cumisüvegből is csak 2-t, mert nem tudom, szopik-e majd, vagy tápszeres lesz - remélem, tudom szoptatni - vagy mennyi tejem lesz, kell-e fejni. Együtt kinéztük a párommal, hogy nekem melyik szimpatikus, aztán ha kell, elmegy és megveszi, de nem akartam fölöslegesen kidobálni a pénzet az ablakon.

Ahogy az első válaszoló is írta, a Tesco-ban érdemes szétnézni babaruhaügygben, én is ott vettem potom árakon a bodykat, napozókat. A legrosszabbak a bababoltok, hihetetlenül el vannak szállva az árakkal.

Vegyél 2-3 kis sapit is, vékonyabbakat, de lehet az egyik esetleg picit vatagabb, ahogy érzed. De szerintem idén nyáron inkább csak a naptól kell védenünk a buksijukat, mint a hidegtől vagy széltől. Érdemes néhány pár zoknit venni, szerintem 3-4 elég, de ezek mondjuk nem is drágák.

A látogatókkal kapcsolatban meg annyit, hogy mi már előre pedzegettük, hogy ha ajándékot hoznak, minek örülnénk. Legtöbben még örültek is, mert legalább nem kell törni a fejüket. Mert annak sincs értelme, hogy hirtelen kapsz 5 babaplédet, vagy 10 kis rugit, amit kinő, mielőtt ráadnád. Mi azt mondtuk, fogjanak össze többen és babahintát szeretnénk, meg hogy mindenféle ruhácskát vettünk, de játékot egyet se.

Remélem, picit tudtam segíteni! További boldog babavárást és könnyű szülést!

2008. máj. 31. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszike, sokat segítettetek, el is kezdem összeírni a kis listámat:)
2008. máj. 31. 08:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!