Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ismer vagy használ valaki...

Ismer vagy használ valaki bababarát bútorápolót?

Figyelt kérdés
A kisfiam abba a korba lépett, hogy feltérdel,kapaszkodik feláll és nyalogatja, harapdálja a szekrényt,asztalt.Ezért merült fel bennem ez a kérdés. Ha csak sima vizes ronggyal áttörlöm, a por 5perc után látszik (fekete bútorunk van) van valami ötletetek? Köszi előre is:)

2013. jan. 13. 19:51
 1/3 Jégtánc ***** válasza:

Olvastam hogy fabútort olivaolajjal lehet jól ápolni.


Szigorú tekintetünket az ápolatlan és koszos fafelületekre vetettük, és bútorápoló folyadék helyett ezúttal egy üveg olívaolajat rántottunk ki a szekrényből. Azt már korábban is tudtuk, hogy az olaj egészséges és finom is, ráadásul a bőrnek is jót tesz, és fogfehérítésben sem utolsó, most egy ismerős által adott instrukció alapján bútorápolóként is bevetettük. Portalanítás után egy tiszta, száraz, valaha pólóként szolgáló rongyra öntöttünk egy keveset, szépen, egyenletesen bekentük az asztallapot, majd rongyunk nem olajos részével fényesítettünk.


Az olaj szépen dolgozott, a felület fényes lett és nyoma sem volt ragacsos, olajos foltnak. Mi ugyan nem kevertünk semmit az olívaolaj mellé, de kísérletezni természetesen szabad: például néhány csepp szabadon választott illóolaj hozzáadásával illatos bútorápolót kutyulhatunk. Ha az asztal felületét foltok is borítják, az olajozás előtt egy teáskanál szódabikarbónát oldjunk fel egy tál vízben, és azzal töröljük át a felületet. Költségek tekintetében első ránézésre a vegyszeres tisztítószerrel járunk jobban, de ha nem a legjobb minőségű olajat használjuk, máris nyert a természetes verzió, ráadásul ismét nem károsítottuk sem a tüdőnket, sem a környezetet.


[link]


itt olvastam.

2013. jan. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia, nálunk is hasonló a helyzet ezért kutattam a téma után, kipróbáltam több mindent egy zöld öldalon találtam..normál ecetet használok 10%-ost, bemásolom neked:

Bútorápoló: Keverjünk össze negyed pohár oliva olajat negyed pohár desztillált ecettel és 2 teáskanál citromlével, majd jól rázzuk össze. Mártsunk a folyadékba egy tiszta, száraz ruhát és az évgyűrűkkel párhuzamosan dörzsöljük bele a fába. A maradék tisztítószert hűtőben tároljuk.


(én nem tárolom hűtőbe mégsem zavarosodik meg) virágspriccolóba töltöm és kész, de van mikor az egészet egy takarítás alkalmával kispriccolom. Az ecetszagtól ne ijedj meg , hamar elpárolog.


WC-csésze tisztító: Először szórjunk a WC- csészébe sütőport, majd permetezzük le fehér ecettel. Hagyjuk 30 percig állni, majd WC kefével súroljuk át. Makacs szennyeződések esetében hagyjuk egy éjszakán át állni.


Általános tisztítószer: Keverjünk össze 2 pohár desztillált ecetet 2 pohár vízzel. Használható konyhai munkaasztalokon, a konyhakövön, ablakokon, tükrökön és bármilyen egyéb szilárd felületeken.

(itt annyit jegyeznék meg, hogy én még teszek a keverékhez két csepp mosogatószert, így lett tökéletes az eredmény, használom konyhai pulton, csaptelepen és mindenhol:)) úgy leoldja a zsírt a tűzhelyről , sütő belsejéről, hogy hihetetlen) ezt is virágs priccolóba töltöm.

Gyerekruhák öblítésére is ecetet használok öblítő helyett, nem lesz ecetszagú a ruha de valami hihetetlenül puhák lesznek és nembeszélve arról, hogy kiveszi az ecet az esetleges mosópor maradványokat a ruhákból..mosható pelust is használunk és azt is ecetes vízbe áztatom mosásig..szóval ecet, ecet ,ecet:)) bocs ha hosszú voltam:)

2013. jan. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:)
2013. jan. 14. 20:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!