Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Súlykérédés. Nem értem, mitől...

Súlykérédés. Nem értem, mitől lehet?

Figyelt kérdés

A babám 25dkg-t hizott 4-6(ekkor volt 8kg) hónap között.Orvos mondta,kezdjem el sűrgősen a hozzátáplálást,már nem elég neki a tejem és próbáljam minél hamarabb emelni neki az adagokat,ha minden rendben van az étellel.Elkezdtem 1héttel a 6.hónap előtt.Elvittük ismét megmérni 7 hónaposan és 1 hetesen,ekkor 8,7kg(71cm) volt már.Erre azt mondta a doki,hogy na azért ne tömjem meg ennyire,csökkentsem az adagját.De a fiam 60-80grammokat eszik meg csak egyszerre,délelőtt zöldéséges kaját,délután meg gyümölcsöt.Igény szerint szoptatom.Az orvos nem nagyon hitt nekem,hogy nem csak annyit eszik,hiszen elég sokat hizott.Csökkenteni nem fogom,hiszen akkor mit eszik?3kanál kaját?Az orvos felhivta a védőnőm,hogy figyelje a fiam?!,mert nem érti miért hizott ennyit akkor.Ráadásul,mászik,áll,lépeget,mozog rengeteget.

Most akkor mit csináljak?Mitől hizhatott ennyit a fiam és tényleg baj?


2013. jan. 14. 12:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát ez valami hiper túlbuzgó orvos...Nekem 3 gyerekem van, volt már 3 gyerekorvosunk, egy költözés miatt egy más miatt lett lecserélve. Találkoztam már ezzel hogy jaj nem hízik eléggé tápláljak mellé meg a másik véglettel is hogy hú mekkora súlya van ne etessem annyit ( ez két különböző gyerekem volt).

De őszintén nem fér a fejembe a 8 kilós!! 4-5 hónaposodat miért kellett hirtelen elkezdened etetni mondván hogy nem hízott mikor ez teljesen természetese és a dokik is tudni szokták hogy 4-5 hó között meg 8-9 hó között is szokott stagnálni a súly főleg az első hónapok nagy hízásai után. Ettől nem kell megijedni és főleg nem "tömni" a babát. Most 7 hónaposan 8.7 kg és 71 cm a babád és akkor? ez teljesen jó súly és hossz. És teljesen logikátlan a kétféle hozzáállás ugyanattól a gyerekorvostól tehát egyfelől mereven ragaszkodik a minden hónapban x gramm hízáshoz, másrészt kongatja a vészharangot ha VALÓBAN hízik a babád? Nekem ez nem fér össze. Etesd továbbra is úgy ahogy (gondolom nem édességgel eteted akkor pedig a normál főzelék gyümi stb. ből érzi a gyerek mennyi kell neki, tömni nem fogod gondolom) és 1 évesen kb. 10 kiló lesz és kb. 78 cm mint egy ÁTLAGOS gyerek:)

2013. jan. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Timóca Szamóca ***** válasza:

Igen,csatlakozom,az elöttem szólóhoz.5-6 hónaptól már nem fog fél kilókat hízni,mivel többet mozognak,le is mozogják azt.Én babám is 5-röl 6 ra már alig hízott,mégsem mondott semmit a dokinö,mivel azt is figyelembe kell venni,hogy annyi idös babánal mennyi az átlagsúly.Szerintem ne az osvosra hallgass ebben az esetben,etesd ahogy jónak látod,nehogy már éhezzen az a gyermek,mert az orvos azt mondja....ha éhes egyen,úgysem fog többet enni a kelleténél.

Enyém 6 hónaposan 9 kg volt.

2013. jan. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Azért az orvosok sem semmik.... nekem a babámmal való tanácsadásra járás egy kész rémálom volt. Tápisak voltunk első perctől kezdve. És gyönyörűen fejlődött, hízott. És persze emiatt állandóan b...sztattak, hogy hogy lehet ez. Volt, hogy egy hónap alatt 1 kg-t hízott. Már minden bajom volt, ha tanácsadásra kellett menni, és rátették a mérlegre. Egyszer finoman visszakérdeztem, hogy és akkor mit csinálja? Diétáztassam? Erre persze, jaj nem anyuka, nem ezt mondtam. Tulajdonképpen semmit nem mondott, csak maceráltak. De ugyanakkor folyamatosan mondogatták, hogy szép baba, nagy baba. Most is szép paraméterekkel rendelkezik, pedig nem egy behízott szemű 1 éves, és természetesen állandóan mászik, matat. Úgyhogy ennyit a dokikról.
2013. jan. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok igen ezt amúgy sem értettem sose, hogy oké hogy riogat mert mondjuk jót akar gondolom, nem rosszat. De mi a tanács??? Mert ha nem egészségtelen zsíros vackokkal tömi vki hanem normális csecsemőnek való ételekkel akkor azt mégis hogyan befolyásolja az anyuka ? Tehát éhes a gyerek de nem adok neki? Vagy számolom a kalóriát(LOL) vagy hogyan? Mert diétáztatni nem lehet egy ekkora gyereket...akkor meg?
2013. jan. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Timóca Szamóca ***** válasza:

És akkor ahoz mit szólt volna,hogy az enyémek(2 van egy 6 éves fiú és 6,5 hó lány)cicin voltak,és mindkettö 5 Hónapos korukik több min 1 kg híztak.elsö 3 hónapban 1,300-at,utána 1,100-at így mentünk lejjebb,de az én dokim csak dícsért,hogy ügyesek vagyunk.

Csak mondta volna hogy sok.....!!!!!

2013. jan. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!